درباره اپلیکیشن آموزش زبان تیکا

درباره تیکا

درباره اپلیکیشن آموزش زبان تیکا


ظاهرا بزرگترین مانع یادگیری زبان انگلیسی، کمبود وقت و دسترسی نداشتن به یک آموزشگاه معتبر است! بیشتر ما از کمبود وقت شاکی هستیم اما مدت زمان زیادی را صرف استفاده از تلفن همراهمان میکنیم. اگر همین مدت زمان را صرف استفاده از محتوای سرگرم کننده و آموزشی به طور هدفمند و برای یادگیری زبان انگلیسی تولید شده‌اند کنیم چه؟ 
اپلیکیشن آموزش زبان تیکا با هدف پوشش دادن همه نیازهای یک زبان آموز فارسی زبان تولید شده است و بخش های بسیار متنوعی دارد. بخش آموزشی کالج برای آموزش زبان مرحله به مرحله طراحی شده است، ولی به جز بخش آموزشی غنی و تمرین های مختلف، برای سرگرمی و در اوقات فراغت هم به تیکا سر خواهید زد! چون بین بیش از صد نوع داستان کوتاه، موزیک انگلیسی، کلیپ های فیلم های سینمایی و انیمیشن های معروف انگلیسی زبان، حتما محتوای انگلیسی مورد علاقه خودتان را پیدا خواهید کرد. 

نگاهی به صفحه اول آموزشگاه زبان همراه شما


صفحه ورودی محل شروع آشنایی شما با بخش های مختلف اپلیکیشن تیکاست، که در نگاه اول باعث میشود متوجه شوید با یک اپلیکیشن آموزشی معمولی طرف نیستید! و میتوانید مدتی طولانی فقط به گشت و گذار در آن به گشت و گذار بپردازید.
این اپلیکیشن برای آموزش زبان انگلیسی بخش‌های مختلفی دارد: کالج، فلش کارت، موزیک، ویدیو، داستان کوتاه، اینفوگرافی شو و انگلیسی در سفر. این بخش‌ها را به راحتی می‌توانید در صفحه‌ی اول اپلیکیشن مشاهده کنید. هر زمان که بخواهید از روش‌های آموزش هر بخش آگاه شوید کافیست روی آن بزنید و توضیحات مختصر و مفید تیکا را مطالعه کنید.
در صفحه‌ی اول این نرم افزار و در پایین صفحه با سه بخش مواجه می‌شوید: پروفایل، خانه و برنامه‌ روزانه. شما در بخش پروفایل می‌توانید اطلاعات شخصی خود را در اختیار تیکا قرار دهید و از ۵ روز اشتراک رایگان آن استفاده کنید. در قسمت برنامه‌ی روزانه امکان تنظیم کردن زمان‌هایی خاص برای آموزش زبان انگلیسی را دارید. 

 

خودت برای یادگیری انگلیسی برنامه ریزی کن!


با ورود به بخش برنامه‌ی روزانه، شما می‌توانید از اپلیکیشن تیکا بخواهید که هر روز چه ساعتی با شما زبان کار کند. بسته به وقتی که در اختیار دارید، میتوانید برای هرروز یک هدف 10 دقیقه ای یا یک ساعتی برای تمرین زبان انگلیسی تعیین کنید تا تیکا زمان شروع کلاس زبان هرروزتان را به شما یادآوری کند! اگر هر روز به هدف خودتان پایبند بمانید و درس های تعیین شده را تماشا و تمرین های مختلف خواندن یا ریدینگ، گوش دادن یا لیستنیگ و قسمت مکالمه انگلیسی آزمایشی را انجام دهید، به شما امتیاز تعلق میگیرد- سیستم امتیاز دهی تیکا هم بر اساس شخصیت تیکا که یک پرنده زیباست، با واحد تخم پرنده اندازه گیری میشود. اگر به تعداد کافی تخم جمع کنید، به بخش های بیشتری دسترسی پیدا میکنید.
آموزش زبان با موسیقی انگلیسی؛ اگه درس هات ترانه باشن، حفظشون میکنی!
چه کسی است که از موسیقی لذت نبرد؟ اما تا به حال به موزیک های مشهور به چشم منبع یادگیری نگاه کرده بودید؟ محبوب ترین آهنگ های انگلیسی در صفحه اول تیکا به شما پیشنهاد میشوند، اما با کلیک روی قسمت موسیقی میتوانید به آن ها دسترسی پیدا کنید.
در این بخش، متنی که توسط خواننده اجرا می‌شود در تصویر قابل مشاهده است و در کنار متن اصلی به زبان انگلیسی، می‌توانید ترجمه‌ی آن به زبان فارسی را مشاهده کنید. علاوه بر این، قسمت دیگری به جز زیرنویس در این اپلیکیشن تعبیه شده که لغات نام دارد. در این قسمت هم می‌توانید لغات مهم یا دشوارتر موسیقی را در کنار معنی ‌آن‌ها به فارسی مشاهده و درصورت تمایل آن‌ها را به فلش کارت خودتان اضافه کنید تا بعدا مروری بر همه لغات داشته باشید!


کالج، آموزشگاه زبان تخصصی تیکا


کالج تیکا یکی از اصل ترین و منحصر به فرد ترین بخش های اپلیکیشن آموزش زبان ماست، همه مطالب و سئوالات این بخش توسط تیم تولید محتوای آموزشی تیکا و مدرسین زبان انگلیسی با تجربه تهیه شده اند و تمرین های هر درس متناسب با درجه سختی همان درس هستند. برای آموزش موضوع کلی، لغات و گرامر بخش های مجزایی در نظر گرفته شده است اما در طراحی تمرین ها، تلاش بر این بوده است که مهارت های مختلف زبان با هم ترکیب شوند.

داستان‌های سطح بندی شده انگلیسی


تیکا به خوبی از اهمیت درک متن در آموزش زبان انگلیسی مطلع است و به همین منظور بخشی به نام داستان کوتاه را ایجاد کرده. در این بخش داستانی کوتاه با توجه به سطح زبانی که انتخاب می‌کنید (سطح زبان مبتدی، متوسط و پیشرفته) در اختیارتان قرار می‌گیرد و می‌توانید به مطالعه‌ی آن بپردازید. در قسمت داستان کوتاه‌ هم در بخشی جداگانه لغات مهم هر داستان مشخص شده که می‌توانید از آن استفاده کنید.
بسیاری از زبان آموزان دوست دارند روی مهارت مکالمه و شنیداری تمرکز کنند و خواندن را در این زمینه مفید نمیدانند، اما گوش دادن و تکرار کردن جملات انگلیسی با تلفظ صحیح برای یادگیری هر سه مهارت بسیار مفید است. شما می‌توانید با انتخاب بین دو گزینه‌ی سرعت معمولی یا آهسته سرعت خواندن داستان را هم تنظیم کنید. 

 

اینفوگرافی شو، از بخش های پرطرفدار آموزش زبان عمومی اپلیکیشن تیکا


بخش ویدیویی اینفوگرافی شو، مهارت گوش دادن و دانش عمومی شما را به چالش میکشد تا در کنار تقویت حس تفکر و تحلیل، بیشتر با زبان انگلیسی علمی رایج در رسانه ها آشنا شوید. این ویدیوها موضوعاتی را در برمیگیرند که برای همه کاربران جذابیت دارد، از جمله مقایسه افراد مشهور، کشورهای مختلف، حیوانات و ... میتوانند دایره لغات و اطلاعات عمومی شما بسیار بهبود ببخشند. در قسمت زیرنویس هوشمند این بخش هم مانند سایر بخش های ویدیویی، میتوانید با لمس هر لغت معنای آن را در دیکشنری زبان انگلیسی تیکا مشاهده کنید. به علاوه میتوانید با انتخاب گزینه لغات درس از بالای زیرنویس، کلمات مهم هر ویدیو را مرور کنید.


 

انگلیسی در سفر یکی از پرکاربردترین بخش‌های اپلیکیشن تیکا به شمار می‌رود. با استفاده از این بخش می‌توانید مکالمه‌های مهم و معمولی که در سفر‌های خارجی پیش می‌آید را یاد بگیرید.
با استفاده از این بخش، میتوانید حالت‌های مختلف سفر‌های خارجی را پیش‌ بینی کنید و برخی مکالمه‌های مهم و پرکاربرد را به زبان انگلیسی حفظ کنید. این بخش لغات مهم را به صورت جداگانه ارائه می‌کند و همچنین بخشی جدید به نام تشریح استاد دارد که با استفاده از آن توضیحات مفهومی درس را به صورت صوتی خواهید شنید.
در آخرین آپدیتی که برای اپلیکیشن تیکا انجام شد، تست های تعیین تسطح به طور هوشمند طبقه بندی شدند، به این صورت که سئوالات ادامه تست بر اساس پاسخ های شما به شما نمایش داده خواهند شد، و اگر به تمام تست های اولیه اشتباه پاسخ دهید، بیش از 12 سئوال به شما نمایش داده نمیشود، اما در صورتی که پاسخ های شما صحیح باشند، برای تعیین سطح دقیقتر از شما بیش از 50 سئوال پرسیده میشود.
به طور کلی اپلیکیشن تیکا یکی از نرم افزار‌های مفید و قابل دفاع در حوزه‌ی آموزش زبان انگلیسی محسوب می‌شود که کار خود را به خوبی انجام می‌دهد. به جرات می‌توان گفت تیکا وظیفه‌ی خود را به خوبی می‌شناسد و تمام تلاشش را برای آموزش زبان انگلیسی انجام می‌دهد.


درباره آکادمی تیکا


آموزش هم مثل همه زمینه های دیگر زندگی امروزی، آنلاین و هوشمند شده است. آکادمی تیکا، پلتفرمی برای زبان آموزان و مدرسین را فراهم میکند تا شما بتوانید در هر ساعت از روز که خودتان تمایل داشته باشید کلاس خصوصی آنلاین خودتان را برگزار کنید! چه مدرس باشید و چه زبان آموز، آکادمی تیکا به شما گزینه های بیشتری میدهد.


نحوه رزرو کلاس در آکادمی تیکا

پس از ساخت یک حساب کاربری به عنوان زبان آموز و و انتخاب زبان مورد نظرتان، لیستی از پروفایل اساتید فعال در آکادمی برای شما به نمایش در خواهد آمد. در کنار پروفایل هر استاد، میتوانید ویدیوی معرفی استاد را تماشا کنید. با کلیک روی پروفایل هر استاد میتوانید توضیحات هر استاد درمورد روش تدریس خود و نوع زبان آموز مورد نظر استاد را بخوانید و شرح سوابق تدریس و مدارک تحصیلی استاد زبان را مشاهده کنید. اگر بر اساس این اطلاعات متوجه شدید استاد مورد نظر خودتان را پیدا کرده اید، میتوانید با کلیک روی گزینه رزرو جلسه آزمایشی و انتخاب تاریخ و ساعت مورد نظر، با استاد خودتان صحبت کنید تا بیشتر با روش تدریس استاد آشنا شوید و درمورد تعداد جلسات و سایر جزئیات کلاس های آینده به توافق برسید. جلسه آزمایشی یک جلسه کوتاه است که معمولا کمتر از 30 دقیقه طول میکشد و شامل تعیین سطح شما توسط استاد منتخب هم میشود.
برخی از اساتید جلسه آزمایشی را به صورت رایگان و سایر اساتید نیز با قیمتی که حداقل 50 درصد از قیمت جلسات اصلی کمتر است برگزار میکنند. در صورتی که برای انتخاب استاد مناسب خودتان به مشاوره نیاز دارید نیز همکاران ما در بخش آموزش همواره پاسخگوی شما هستند.
نحوه برگزاری کلاس آنلاین زبان در آکادمی تیکا
در صورتی که پس از جلسه آزمایشی با استاد مورد نظرتان به توافق رسیدید، میتوانید در تقویم جلسات بعدی را با استاد خود رزرو و هزینه را به صورت اینترنتی پرداخت کنید. دو ساعت قبل از برگزاری هر کلاس، برای شما پیامک یادآوری ارسال میشود. کلاس ها در فضای اسکای روم برگزار میشود، و شما و استاد هر یک با شناسه کاربری یکتای خود به این فضا دسترسی خواهید داشت. از قابلیت های این پلتفرم میتوان به امکان استفاده از تخته هوشمند، به اشتراک گذاشتن فایل های صوتی و تصویری و متنی آموزشی و ... اشاره کرد. به علاوه برای حفظ کیفیت تدریس، کلاس ها به صورت دوره‌ای و بدون اطلاع استاد توسط ناظر کیفی بررسی و از نظر کیفی ارزیابی خواهد شد. علاوه بر نظارت مستقیم، امتیاز زبان آموزان به اساتید نیز در امتیاز گرفتن استادها و ارائه مزایای بیشتر به اساتید محبوب و ادامه همکاری با اساتید برتر نقش خواهد داشت.


نحوه همکاری با تیکا


در صورتی که استاد زبان انگلیسی، فرانسه و یا آلمانی هستید، میتوانید از قسمت شروع تدریس یک پروفایل برای خود تشکیل دهید و شماره تلفن همراه خود را به همراه مدارک آموزشی و سایر اطلاعات شغلی خود ثبت کنید. علاوه بر اطلاعات پروفایل، مهارت تدریس شما باید در یک مصاحبه حضوری (در صورتی که ساکن تهران هستید) یا آنلاین تایید شود، پس از تایید شدن شما به عنوان مدرس آکادمی، ویدیوی معرفی شما به کمک تیم طراحی گرافیک آماده و بارگزاری خواهد شد.

اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی تیکا

کالج تیکا

کالج آموزشی تیکا (آموزشگاه آنلاین همراه تو) با هدف یادگیری زبان انگلیسی بصورت خودآموز در اختیار زبان آموزان قرار گرفته است. کالج تیکا شامل 5سطح آغازین،مبتدی ، مقدماتی ،پیش متوسط و متوسط می باشد. هر سطح بر اساس نیاز 10 تا 15 درس را شامل می شود.

سطح آغازین تیکا شامل سه قسمت می باشد و برای افرادی طراحی شده که می خواهند یادگیری زبان انگلیسی را از صفر و پایه شروع کنند.ای سه قسمت شامل ویدئو آموزشی ،لغات و تمرین می باشد.درس های سطح های مبتدی ،مقدماتی ،پیش متوسط  و متوسط کالج آموزشی تیکا شامل 8 قسمت زیر می باشد که به تفکیک توضیح لازم داده می شود.

شروع کن: آشنایی با موضوع کلی درس و مکالمه ای بر مبنای گرامر درس با استاد های برتر تیکا

لغات: آموزش لغات با استفاده از فلش کارتهای تصویری و پادکست توضیح کلمه بر اساس جدیدترین متد آموزش لغات به نام Spaced Repetition using interleaved exercises که کاربر هنگام آموزش لغات، با استفاده از تمرین های جذاب و متنوع مورد سنجش هم قرار می گیرد.

مکالمات روزمره: فیلمها و انیمیشن‌هایی که گرامر مورد نظر درس را دارند در قالب یک ویدئو که شامل 4 مرحله ی (دیدن ویدئو بدون زیرنویس، با زیرنویس، مشاهده لغات و دیدن دوباره فیلم بدون زیرنویس) می‌باشد، به تقویت مهارت speaking و listening خود می پردازند.

تمرین: تمرین‌های متنوع از ویدئو "مکالمات روزمره" برای محک خوردن مهارت listening و speaking کاربر

ویدئو گرامری: بعد از اینکه در قسمتهای قبلی برای کاربر این سئوال پیش آمد که چرا فلان ساختار در جملات استفاده شده است و اینگونه معنی شده است، اکنون مدرس تیکا در این ویدئو به سئوالات او پاسخ خواهد داد و گرامر مورد نظر را آموزش میدهد.

تمرین: سئوالات چهار گزینه ای برای تقویت گرامر آموخته شده

درک مطلب: برای آموزش مهارت Reading ، متون جذابی تهیه شده اند که برای هر یک پادکست آموزشی با هدف تقویت مهارت Reading کاربران تهیه شده است.

سنجش: بر اساس متد اصلی تیکا ، فرآیند آموزش شامل دو فاز کلی  Memorize و Retrieve می باشد که تمامی نرم افزارها و متدهای بازار، بر روی فاز اول تمرکز کردهاند؛ به دلیل عدم توجه به فاز دوم، چون افراد نمیتوانند اطلاعات آموخته شده را از مغز به زبان خود منتقل کنند، افراد نمیتوانند بعد از مدت زیادی حضور در کلاسهای آموزشی آموزشگاه ها زبان انگلیسی صحبت کنند!!!
در این بخش از کاربر میخواهیم تا با استفاده از مطالب آموخته شده جمله یا جملاتی را ضبط کند و در همین قسمت ارسال کند تا مورد بررسی قرار گیرد. همچنین کاربر می تواند فایل صوتی تمام کاربران این درس را مشاهده و گوش کند.

 

ویدئو های سرگرم کننده

دیدن فیلم به زبان انگلیسی یکی از راه های تقویت زبان انگلیسی ست و فرآیند یادگیری را تسهیل می کند.اما آیا فیلم دیدن به تنهایی باعث تقویت زبان انگلیسی می شود؟پاسخ اینجاست که فیلم و ویدئو یکی از مهمترین منابع کمک آموزشی برای تقویت زبان است.فیلم سرشار از مکالمه های دنیای واقعی ست که به تقویت مهارت listening ما بسیار کمک می کند.جذابیت و سرگرمی فیلم باعث می شود از یادگیری زبان لذت ببرید و بدون خستگی زمان بیشتری را برای آموزش صرف کنید.

موزیک برای تقویت انگلیسی

ترانه ها و موسیقی های مختلف معمولا شامل تعداد زیادی عبارت ،لغت و اصطلاح های آموزشی زبان انگلیسی هستند و ما را با زبان روزمره و کاربردی آشنا خواهد کرد.تحقیقات نشان می دهد که یادگیری زبان با موسیقی به تقویت و آموختن بهتر لغات و یادگیری گرامر و املا کمک زیادی می کند و همینطور به گسترش دایره لغات و افزایش مهارت شنیداری کمک می کند.شما در تیکا می توانید با دیدن زیرنویس فارسی و انگلیسی بصورت همزمان با جملاتی که در موزیک گفته می شود آشنا شوید و لغات جدید را با معنی فارسیش در فلش کارت تیکا ذخیره کنید.

انگلیسی با افراد مشهور

یکی از راه های افزایش دایره لغات و مهارت شنیداری ،گوش دادن و خواندن جملات انگیزشی ست که از افراد مشهور و موفق نقل شده است.خواندن جملات انگیزشی آموزشی همیشه دلنشین است. بدون شک درس های زیادی در این جملات انگیزشی قرار دارد.در ویدئوهای تنظیم شده از افراد مشهور جملات زیبا و پرمعنی در موفقیت و انگیزه قرار دارد که باعث می شوند که روزها و هفته های سخت را براحتی و با باورهای عمیق پشت سر گذاشته و شجاعت دنبال کردن اهداف و رسیدن به رویاهایشان داشتند را سر لوحه کار خود قرار دهیم.

فلش کارت

فلش کارت اختصاصی آموزشی تیکا برای حفظ لغات طراحی شده است که شما می توانید لغات جدید را به فلش کارت آموزشی خود در برنامه تیکا را اضافه کنید و در مواقع ضروری از فلش کارت خود فایل پشتیبان تهیه کنید تا براحتی در همه جا به آن دسترسی داشته باشید.

فلش کارت آموزشی تیکا بر اساس متد لایتنر طراحی شده است که یادگیری به وسیله جعبه لایتنر از طریق فرمول زیر انجام می شود
مرحله اول:اضافه کردن لغات به جعبه لایتنر
مرحله دوم:در هر مرحله بعد از مطالعه لغات و مهنی آن در صورت انتخاب گزینه 'بلدم' لغت به جعبه بعدی منتقل می شود و طبق فرمول 2 به توان شماره جعبه مورد نظر ،روز بعد می توانید کلمه را در جعبه ی بعدی ببینید.برای مثال زمان باز شدن جعبه چهارم بصورت 2^3=8 می باشد.بنابراین کلمه ای که از جعبه سوم به جعبه چهارم فرستاده شده 8روز بعد قابل مشاهده است.زمانبندی باز شدن جعبه
جعبه اول به دوم=دو روز
جعبه دوم به سوم=چهار روز جعبه سوم به چهارم=هشت روز

جعبه چهارم به پنجم=شانزده روز
در هر مرحله از لایتنر در صورت انتخاب گزینه بلد نیستم واژه به جعبه اول منتقل خواهد شد و یک روز بعد قابل مشاهده خواهد بود.

دیکشنری

دیکشنری یکی از اصلی ترین نیازهای کسانی ست که با زبان ها و متون آموزشی خارجی سر و کار دارند.دیکشنری آموزشی تیکا با استفاده از منابع معتبر تهیه شده و برای استفاده در اختیار عموم قرار گرفتهخ است. دیکشنری آفلاین آموزشی تیکا به هر دو صورت انگلیسی به فارسی و فارسی به انگلیسی می باشد که براحتی در اپلیکیشن آموزش زبان تیکا در دسترس قرار گرفته است.

داستان کوتاه

در این بخش داستان های کوتاه انگلیسی با ترجمه فارسی برای زبان آموزان با سطح مختلف مبتدی و متوسط و پیشرفته فراهم شده است. خواندن داستان کوتاه انگلیسی با ترجمه آن می تواند کمک شایانی در این زمینه باشد. این داستان ها به همراه فایل صوتی با دو شیوهگفتار آهسته و معمولی آورده شده است که این داستان های می تواند به تقویت مهارت Listining  کمک کند.

504 لغت ضروری  Essential Words

کتاب 504 واژه ضروری زبان انگلیسی، یکی از محبوبترین کتابهای موجود در زمینه آموزش واژگان زبان انگلیسی در سطح متوسط است که مورد تایید صاحب نظر و استاد های آموزش زبان قرار گرفته است و از منابع معروف کنکورها و آزمون های بین المللی است. 504 شامل 42 درس است که در هر درس به معرفی 12 کلمه جدید پرداخته می شود. فضای یادگیری لغات کتاب 504 در اپلیکیشن آموزش زبان تیکا برای شما فراهم شده است که با دو لهجه امریکن و بریتیش میتوانید یادگیری لغات ضروری 504 را آغاز کنید و با اضافه کردن لغات به فلش کارت اختصاصی خود، یادگیری لغات را به نتیجه برسانید.

1100 لغت ضروری

کتاب 1100 واژه ای که باید بدانید (1100 Words you need to know) یکی از شناخته شده ترین کتاب هایی است که در زمینه تقویت دایره لغات زبان انگلیسی منتشر شده است. این کتاب برای زبان آموزانی مناسب می باشد که سطح زبان آنها حداقل متوسط باشد و بخواهند کلمات آکادمیک زبان انگلیسی را یاد بگیرند، کلماتی که در این کتاب آموزش داده می شوند بندرت در زبان های عامیانه استفاده می شوند و بیشتر در متون اکادمیک و رسمی دیده می شوند. خواندن این کتاب به داوطلبان ازمون های آیلتس و تافل نیز توصیه میشود و سطح ان به مراتب از ارشد بالاتر است. کتاب 1100 لغتی که باید بدانید را در 46 هفته دسته بندی کرده است.در این دسته بندی از زبان اموز انتظار می رود روزی 5 کلمه را یاد بگیرند.در این کتاب هر هفته 20 لغت و 4 اصطلاح وجود دارد .کلماتی که آموزش داده می شوند ابتدا در یک متن بکار برده شده اند.زبان آموزان با نصب اپلیکیشن تیکا می توانند لغات کتاب 100 لغت ضروری 1100 words you need to know  را فرا بگیرند و با اضافه کردن لغات به فلش کارت اموزشی یادگیری لغات را بصورت خودآموز اغاز کنند.

اینفوگرافیک شو

زبان انگلیسی مثل هر زبان دیگری از کلمات تشکیل شده است. در زبان انگلیسی حدود بیست درصد کلمات هشتاد درصد معنا را تشکیل می دهند. یا به تعریف دیگر می توان گفت یک درصد کلمات پنجاه درصد حجم زبان انگلیسی را تشکیل می دهند، این بدان معناست که ما با یادگیری حدود 3000 کلمه می توانیم هشتاد درصد هر متنی را بفهمیم.اینفوگرافیک شو به ما مک می کند کلمات پرکاربرد عامیانه را یاد بگیریم و لغات جدید را به فلش کارت اضافه کنیم تا یادگیری لغت بطور کامل صورت گیرد.

دانشگاه های برتر جهان

درک فرهنگ تاثیر مثبتی در یادگیری زبان آن کشور دارد، برای آنکه زبانی را بطور کامل یاد بگیرید، باید فرهنگ مردمی که به آن زبان صحبت می کنند را بفهمید و یاد بگیرید که این دو مورد عمیقا به هم مرتبط هستند. بخش آشنایی با دانشگاه های برتر انگلیسی زبان دنیا و استاد های این دانشگاه ها میتواند بخشی از فرهنگ آموزشی کشورهای انگلیسی زبان باشد.

انگلیسی در سفر

زبان انگلیسی یک زبان بین المللی ست و برای سفر و مهاجرت به هر کشوری به انگلیسی نیاز خواهید داشت.آشنایی با انگلیسی در سفر باعث می شود آمادگی بهتری داشته و در مسافرت و مهاجرت خود داشته باشید. اغلب کسانی که دچار مشکلاتی در زمینه برقراری ارتباط با دیگران هستند و زبان نمی دانند کسانی هستند که تصمیم می گیرند به تنهایی مسافرت کنند و خودشان را توی دردسر بیندازند. در قسمت انگلیسی در سفر تیکا شما با فردی به نام شیما همراه می شوید که مدتی طولانی مشغول به کار بوده و تصمیم به مسافرت می گیرد و بعد از مشورت با دوستان و جستجو در اینترنت ،شهر لندن را بعنوان مقصد انتخاب می کند. شیما در طول مسیر مسافرتش به مکانهای مختلفی می رود و شما در این مسیر با او همراه می شوید تا به نحوه مکالمه در موقعیت های مختلف و لغات مربوطه آشنا شوید . در نهایت با استفاده از توضیحات مدرسین تیکا، مهارت صحبت کردن و مکالمه خودتان را افزایش خواهید داد.

دوره های استاد های برتر تیکا

بسیاری از زبان آموزان مبتدی تا پیشرفته از ما سوال می کنند که چه دوره فشرده یا تدریس خصوصی برای تقویت و یادگیری زبان انگلیسی بهتر است.در این قسمت بسیاری از اساتید و مدرسین آنلاین آکادمی تیکا دوره های اموزشی و تخصصی آموزش زبان انگلیسی را تهیه کرده اند که در اختیار زبان آموزان قرار می گیرد که هم در زمینه اتگلیسی عمومی و هم در زمینه آزمون های تافل و ایلتس و همچنین دوره های فشرده آموزش زبان برای مهاجرت، سطح بالاتری دارند.

برنامه روزانه

برای یادگیری یک زبان خارجی، نوشتن برنامه ریزی بر روی کاغذ ساده است ولی همیشه به نظر می رسد که زمان کافی برای انجام برنامه ریزی نداریم.در اپلیکیشن آموزش زبان تیکا با داشتن یک برنامه ریزی روتین یادگیری مانند معلم خصوصی ،این مشکل را حل کنید که باعث می شود شما نظم پیدا کنید.روش آموزشی اپلیکیشن تیکا بر اساس متد یادگیری تکرار فاصله دار می باشد بدین صورت که بعد از اتمام هر درس متد مرور درس برای شما بر اساس فاصله های زمانی تنظیم می شود که تکرار های فاصله زمانی بر اساس عملکرد کاربر در آن درس تنظیم می شود که می تواند متفاوت باشد.

آزمون تعیین سطح هوشمند

تعیین سطح هوشمند چیه؟هر آموزشگاه زبان یا هر دوره آنلاین معتبری از سوالات تعیین سطح خودش یا سوالات آکسفورد/بریتیش کانسیل استفاده میکند ، اما سوالات سطح بندی تیکا یک فرق اساسی با بقیه موارد دارد. سوالات آزمون تعیین سطح ، سطح بندی شدند تا وقت شما هدر نرود.تو این نوع سطح بندی، فقط درصورتی که جواب های سطح های قبلی رو درست داده باشید می توانید به سراغ سوال های سطح بالاتر بروید که  این هوشمندسازی نتیجه خلاقیت تیم محتوا و آموزشی تیکاست.حق انتخاب دادن به کاربرها از اولویت های ماست، برای همین در کنار تعیین سطح هوشمند، دسترسی به تعیین سطح آکسفورد و بریتیش کانسیل رو هم برای شما فراهم کردیم.