سوالات متداول استاد زبان

  • نحوه ی کسب درآمد شما از تیکا
  • ثبت نام بعنوان مدرس
  • روند برگزاری کلاس ها
  • قوانین آکادمی تیکا
  • راهنمای ویدیوی معرفی
  • چرا تیکا؟
  • تجهیزات لازم برگزاری کلاس آنلاین

نحوه ی کسب درآمد شما از تیکا

درآمد شما با میزان ساعاتی که در تقویم  پروفایلتان قرار داده اید و تعداد کلاس هایی که برگزار میکنید ارتباط مستقیم دارد. اگر زیاد در دسترس باشید و پروفایل و ویدیوی شما برای دانش آموزان جذاب باشد، احتمال رزرو کلاس های شما بالا رفته و در نتیجه شما درآمد بیشتری خواهید داشت.

آکادمی تیکا در ابتدا 25 درصد بعنوان کارمزد از جلسات کسر میکند. برای همه درسهای بعدی، کارمزد از 25 تا 20 درصد متغیر است. به این صورت که هرچقدر در آکادمی تیکا بیشتر تدریس کنید، درصد کارمزد تیکا کاهش پیدا میکند.

 

کارمزد کسر شده از جلسات  صرف بازاریابی ، تبلیغات ، جذب مداوم زبان آموزان،پشتیبانی دائمی به زبان آموزان و مدرسین و ایجاد ویژگی های جدید برای بستر فنی وبسایت می شود.

بعد از برگزاری کلاس، شما می توانید در پنل مدرس درس را تایید کرده و هزینه ی کلاس را در حساب کاربری تان دریافت کنید. هزینه ی کلاس ها در حساب کاربری شما نگه داشته می شود و شما میتوانید در هر زمان آن را از طریق گزینه تسویه برداشت کنید.

بله. همه ی مدرس ها حقوق و امکانات برابر دارند. کارمزد ما فقط از درس هایی است که در آکادمی تیکا برگزار می شود.

با تکمیل پروفایل و فعالیت بیشتر از قبیل ضبط دوره ها و نوشتن مقاله در سایت ،با زبان آموزان بیشتری کلاس خواهید داشت.

از پنل مدیریت ، با استفاده از گزینه ثبت شاگرد می توانید زبان آموز خود را به کلاس هایتان اضافه کنید و از زیر ساخت کلاس آنلاین استفاده کنید.

لیست اساتید با توجه به جستجوی کاربر نمایش داده می شود.هرچه امتیاز مدرس زبان بیشتر باشد،کاربران بیشتری پروفایل او را مشاهده خواهند کرد.

اساتید برتر و دارای امتیاز بالا جزو اساتید ویژه تیکا محسوب می شوند که در لیستی متمایز نمایش داده خواهند شد.

ثبت نام بعنوان مدرس

شما میتوانید از این لینک برای ثبت نام اقدام کرده که  بعد از پشت سر گذاشتن مراحل ثبت نام، اطلاعات شما بررسی شده و بعد از تایید با شما تماس گرفته می شود و بعد از یک مصاحبه ی کوتاه پروفایلتان داخل سایت قرار می گیرد تا بتوانید تدریس را شروع کنید.

حداکثر در کمتر از دو روز کاری از ما تماس دریافت می کنید. لطفا توجه کنید که پروفایل های بدون عکس یا ویدیو از مدرس در روند گزینش پذیرفته نخواهند شد.

ما پروفایل شما را در نتایج جستجو نمایش می دهیم. جایگاه پروفایل شما توسط سه عامل اصلی مشخص می شود: زمان های شما در تقویم تیکا، نظرات زبان آموزانی که با شما در آکادمی تیکا کلاس داشتند و کیفیت و جزئیات پروفایل شما(میزان کامل بودن پروفایلتان).

برای ارائه اطلاعات بیشتر به کاربران وارد کردن رزومه و اطلاعات می تواند کمک شایانی در جلب توجه زبان آموزان داشته باشد.

روند برگزاری کلاس ها

شما میتوانید از لیست مهارت هایی که در پروسه ی ثبت نام تعبیه شده (از قبیل Business English، General English، IELTS Preparation و غیره)، مهارت های خود و مباحثی که تدریس میکنید را به پروفایلتان اضافه کنید. البته امکان اضافه ی مهارت هایی که در سایت ثبت نشده اند هم وجود دارد.

ما در آکادمی تیکا به انتخاب و تجربه ی اساتید احترام می گذاریم و به تدریس به چشم یک هنر نگاه میکنیم. این بدان معناست که خلاقیت را از عناصر اصلی تدریس میبینیم. بخصوص در کلاس های خصوصی که نیاز ها و شخصیت افراد شیوه های متفاوتی را از مدرس طلب میکند. البته آکادمی تیکا در حال آماده سازی یک برنامه ی پیشنهادی کلی برای اساتید هست که در بخش جزوه که در داشبورد مدرسین قرار خواهد گرفت.

کلاس ها به صورت انلاین و یا حضوری و از طریق محیط طراحی شده تیکا می باشد و شما می توانید به صورت ویدئویی و آنلاین زبان را به زبان آموز آموزش دهید و در این محیط امکاناتی مثل تخته سیاه مجازی برای کمک به امر تدریس در دسترس مدرس زبان است.

برای جذب زبان آموز و ارائه تخفیف می توانید جلسه اول را رایگان برگزار کنید.

می توانید کلاس خود را تا ساعت 9 شب روز قبل کنسل کنید و به زمان دیگری موکول کنید در غیر این صورت امتیاز منفی دریافت خواهید کرد.

سریعا با پشتیبان تیکا ارتباط برقرار کنید تا مشکلتان را برطرف کنند.

از قسمت تنظیم برنامه روزانه در پنل مدیریت،می توانید برنامه ساعت های آزاد را تغییر دهید.

کلاس های حضوری در محل تعیین شده توسط زبان آموز یا در یکی از کافه های طرف قرارداد با تیکا برگزار خواهد شد.

قوانین آکادمی تیکا

۱- دانش آموز تاریخ و ساعت مناسب را از لیست زمانهای خالی موجود در پروفایل مدرس انتخاب کرده و پرداخت را از طریق پلتفرم انجام می دهد. 
۲- بعد از پرداخت هزینه ی جلسه اول، زمان جلسه به تقویم مدرس اضافه می شود. لازم است جلسه اول کامل و موثر باشد چون زبان آموز روش تدریس و کیفیت آن را ارزیابی خواهد کرد. در نهایت این شما هستید که زبان آموز را مجاب به خریدن پکیج جلسات می کنید.
۳- بعد از اتمام جلسه اول، سیستم به طور خودکار به زبان آموز پیشنهاد خرید پکیج ساعتی (۵، ۱۰، ۱۵، ۲۰ ساعته) برای درس های بعدی با شما را میدهد. اگر ببینیم که زبان آموزان زیادی بعد از جلسه ی اول با شما، پکیج آموزشی یا ساعات بیشتری خریداری نمی کنند، پروفایل شما در نتایج جستجو به جایگاه پایین تری تقلیل پیدا میکند و در صورت ادامه ای روند و نارضایتی زبان آموزان از جلسات برگزار شده پروفایل شما مسدود و روند همکاری قطع می شود.
۴- برای اطلاع از مواردی که روی درصد شما از هزینه ی کلاس تاثیر میگذارند اینجا را مطالعه کنید.
۵- در صورت دریافت هزینه از دانش آموزان تیکا خارج از پلتفرم، ما حق مسدود کردن پول از حساب داخلی مدرس بدون امکان رفع مسدودی و برداشت پول را داریم. 

امکان برگزاری کلاس در خارج از تیکا وجود ندارد و در صورت انجام اکانت مدرس از دسترس خارج خواهد شد.

از گزینه گزارش تخلف در قسمت کلاس می توانید این موارد را گزارش دهید.

راهنمای ویدیوی معرفی

پروفایل شما در آکادمی تیکا مهم ترین چیزی است که باعث می شود یک زبان آموز شما را به مدرسین دیگر که در سایت هستند ترجیح بدهد. گذشته از تاییدیه ها و توضیحات مربوط به مدارک شما، یک ویدیوی معارفه شاید مهمترین ضمیمه برای جذابیت هرچه بیشتر پروفایلتان باشد.
در صورتی که در تهران حضور دارید پیشنهاد اکید تیکا این است که ویدیو را در دفتر تیکا ضبط کنید تا ما بهترین مشاوره را برای ضبط هرچه بهتر و جذاب تر ویدیو به شما دهیم. همینطور با استفاده از تجهیزات تیکا می توانید ویدیوی حرفه ای تر با نورپردازی و کیفیت صدای بهتر در پروفایل خود داشته باشید. در این قسمت نحوه ساخت یک ویدیو عالی برای معرفی خودتان به زبان آموزان را توضیح میدهیم.
ساختار ویدیو
خودتان را معرفی کنید
ویدیو را با معرفی کردن خودتان آغاز کنید و در نظر داشته باشید که به مدارک و مهارت های بخصوصی که در تدریس دارید اشاره کنید. همینطور در مورد تجربیات  و دانشی که میتوانید با زبان آموزان مستعد به اشتراک بگذارید هم صحبت کنید.
دانش آموزان را دعوت کنید
فراموش نکنید که شاگردهای خود را به جلسه اول تدریس خصوصی دعوت کنید.
ویدیو را خلاصه کنید
زمان مطلوب برای ویدیو بین 50 تا 100 ثانیه است.
Less is More!
واضح، کوتاه و گرم حرف بزنید. از جملات ساده استفاده کنید.
سعی کنید در ضبط خلاقیت به خرج دهید و متفاوت از مدرس های دیگر باشید ( اما ترجیحاً از انیمیشن و جلوه های ویژه دوری کنید مگر اینکه مطمئن باشید آن را به خوبی انجام می دهید.)
حتماً بخشی از ویدیو را به زبان هدف صحبت کنید زیرا لهجه و نحوه ی بیان از مهم ترین فاکتور ها برای جذاب بودن ویدیوی شما هستند.
کیفیت ویدیو
از کیفیت صدا و تصویر ویدیو اطمینان حاصل کنید. (حتی میتوانید از گوشی خود استفاده کنید). گزینه های مقرون به صرفه آنلاین زیادی هست. البته این در صورتیست که امکان ضبط در استودیوی تیکا را ندارید 
در یک مکان روشن و با یک پس زمینه خنثی فیلم بگیرید. (یک دیوار ساده با رنگی قوی انتخابی عالیست).
سعی کنید پس زمینه ی ویدیو شلوغ نباشد.
اگر با گوشی هوشمندتان فیلم میگیرید، به صورت افقی ضبط کنید.
استاندارد های لازم
صدایتان را بلند و یکنواخت نگه دارید.
مطمئن باشید که مکان نور خوبی دارد.
ویدیوی خود را  به صورت افقی ضبط کنید.
مودب، دوستانه و طبیعی رفتار کنید.
نباید ها
لوگو، نوشته یا تبلیغ به ویدیو اضافه نکنید.
اطلاعات تماس به اشتراک نگذارید (ایمیل، شماره تلفن، اسکایپ)
تدریس نکنید (تدریس را برای کلاس بگذارید)
ویدیو را شخصی نکنید.
زمانی که کارتان تمام شد، لینک ویدیو را به پروفایلتان اضافه کنید و به ما 48 ساعت وقت دهید که در مورد آن نظر بدهیم.

چرا تیکا؟

تیکا اولین سامانه ی آموزش زبان نیست. اما تنها سامانه ای هست که توش میتونه نیاز انواع و اقسام زبان آموزا رو پوشش بده. منظورمون چیه؟ اجازه بدید توضیح بدیم...

زبان آموزا روش های متفاوتی برای یادگیریشون دارن. یکی میگه من دوست دارم خودم با سرعت خودم جلو برم و معلم یا دوره نمیخوام، بمن یه کتاب زبان بدی خودم تا آخرش میرم. یکی دیگه میگه منم خودم یاد میگیرم منتها با دوره. یکی دیگه میگه من با یکی که من رو به جلو هل بده خیلی راحت تر یاد میگیرم.

سامانه های آموزش زبان معمولا یکی از این نیاز هارو پوشش میدن؛ به این صورت که یا یک فروشگاه آنلاین کتاب هستن یا دوره و یا سامانه ی آموزش آنلاین انواع مباحث مختلف بهمراه زبان. مسأله ای که بخصوص توی مورد دوم باید بهش توجه بشه تایید صلاحیت مدرسین هست که هرچی سامانه مباحث گسترده تری رو پوشش بده، کار سخت تری میشه. اما ما چون بصورت تخصصی روی حوزه ی آموزش زبان فعالیت میکنیم این کار برامون راحته.

تیکا یک پلتفرم جامع برای مدرسین و زبان آموزانه. برای زبان آموزان چون برای هر نیازشون جوابی توی سامانه وجود دارهُ و برای مدرسین چون هم فعالیت تدریسشون رو پوشش میده و هم به توانایی ها و خلاقیت هاشون رو در طراحی دوره شاخ و برگ میده.

و بخصوص در مورد برگزاری کلاس خصوصی کار هر دو طرف رو راحت تر میکنه، بخصوص از لحاظ هماهنگی. دیگه اساتیدی که سرشون شلوغه و روزی ۵-۶ تا شاگرد دارن نیازی نیست با کوچکترین تغییر برنامه شون با همه تماس بگیرن، به جاش میتونن با چندتا کلیک، تغییرات برنامشون رو به همه ی شاگرد های اون روزشون خبر بدن. زبان آموزان هم با همین سیستم میتونن تغییرات برنامشون رو به استاد گزارش بدن. بدون نیاز به تلفن زدن های زیاد و هماهنگی های مکرر.

و حالا میرسیم به بهترین قسمت آکادمی تیکا، که اون هم صرفه جویی در وقت و هزینه ایه که هر جلسه صرف رفت و آمد شامل حال مدرسین و زبان آموزا میشه. هر دو طرف میتونن کلاسشون رو توی خونشون یا دفتر کارشون یا هرجای دیگه که به اینترنت دسترسی داشته باشن برگزار کنن.

پس به آکادمی تیکا بپیوندید تا بتونیم مسیر آموزش رو براتون کمی راحت تر و به صرفه تر کنیم.

تجهیزات لازم برگزاری کلاس آنلاین

به اینترنت با سرعت مناسب و مرورگر گوگل کروم یا فایرفاکس بروز شده می توانید به برگزاری هرچه بهتر کلاس آنلاین کمک کند.

سرعت اینترنت حداقل 1 مگابایت برای برقراری کلاس بصورت تصویری مناسب خواهد بود.

کلاس های آنلاین خود را در موبایل ، لپتاپ و کامپیوتر دارای وبکم و ورودی صدا براحتی برگزار کنید.