سوالات متداول استاد زبان

  • نحوه ی کسب درآمد شما از تیکا
  • ثبت نام بعنوان مدرس
  • روند برگزاری کلاس ها
  • قوانین آکادمی تیکا
  • راهنمای ویدیوی معرفی
  • چرا تیکا؟
  • تجهیزات لازم برگزاری کلاس آنلاین

نحوه ی کسب درآمد شما از تیکا

درآمد شما با میزان ساعاتی که در تقویم  پروفایلتان قرار داده اید و تعداد کلاس هایی که برگزار میکنید ارتباط مستقیم دارد. اگر زیاد در دسترس باشید و پروفایل و ویدیوی شما برای دانش آموزان جذاب باشد، احتمال رزرو کلاس های شما بالا رفته و در نتیجه شما درآمد بیشتری خواهید داشت.

آکادمی تیکا در ابتدا 25 درصد بعنوان کارمزد از جلسات کسر میکند. برای همه درسهای بعدی، کارمزد از 25 تا 20 درصد متغیر است. به این صورت که هرچقدر در آکادمی تیکا بیشتر تدریس کنید، درصد کارمزد تیکا کاهش پیدا میکند.

 

کارمزد کسر شده از جلسات  صرف بازاریابی ، تبلیغات ، جذب مداوم زبان آموزان،پشتیبانی دائمی به زبان آموزان و مدرسین و ایجاد ویژگی های جدید برای بستر فنی وبسایت می شود.

بعد از برگزاری کلاس، شما می توانید در پنل مدرس درس را تایید کرده و هزینه ی کلاس را در حساب کاربری تان دریافت کنید. هزینه ی کلاس ها در حساب کاربری شما نگه داشته می شود و شما میتوانید در هر زمان آن را از طریق گزینه تسویه برداشت کنید.

بله. همه ی مدرس ها حقوق و امکانات برابر دارند. کارمزد ما فقط از درس هایی است که در آکادمی تیکا برگزار می شود.

با تکمیل پروفایل و فعالیت بیشتر از قبیل ضبط دوره ها و نوشتن مقاله در سایت ،با زبان آموزان بیشتری کلاس خواهید داشت.

از پنل مدیریت ، با استفاده از گزینه ثبت شاگرد می توانید زبان آموز خود را به کلاس هایتان اضافه کنید و از زیر ساخت کلاس آنلاین استفاده کنید.

لیست اساتید با توجه به جستجوی کاربر نمایش داده می شود.هرچه امتیاز مدرس زبان بیشتر باشد،کاربران بیشتری پروفایل او را مشاهده خواهند کرد.

اساتید برتر و دارای امتیاز بالا جزو اساتید ویژه تیکا محسوب می شوند که در لیستی متمایز نمایش داده خواهند شد.

ثبت نام بعنوان مدرس

شما میتوانید از این لینک برای ثبت نام اقدام کرده که  بعد از پشت سر گذاشتن مراحل ثبت نام و ارسال ویدیوی معرفی برای واتساپ پشتیبانی اساتید، اطلاعات شما بررسی شده و بعد از تایید با شما تماس گرفته می شود و بعد از یک مصاحبه ی کوتاه پروفایلتان داخل سایت قرار می گیرد تا بتوانید تدریس را شروع کنید.

حداکثر در کمتر از دو روز کاری از ما تماس دریافت می کنید. لطفا توجه کنید که پروفایل های بدون عکس یا ویدیو از مدرس در روند گزینش پذیرفته نخواهند شد.

ما پروفایل شما را در نتایج جستجو نمایش می دهیم. جایگاه پروفایل شما توسط سه عامل اصلی مشخص می شود: زمان های شما در تقویم تیکا، نظرات زبان آموزانی که با شما در آکادمی تیکا کلاس داشتند و کیفیت و جزئیات پروفایل شما(میزان کامل بودن پروفایلتان).

روند برگزاری کلاس ها

از آنجا که بیشتر زبان آموزان تیکا متقاضی کلاس خصوصی هستند، بهتر است هر استاد روش تدریس و منابع را با توجه به نیاز زبان آموز از بین متدها و کتاب هایی که با آن ها آشنایی دارد انتخاب و بعد از جلسه آزمایشی یا در طول جلسه آزمایشی به او معرفی کند. برای کمک به زبان آموزان در انتخاب بهتر است در توضیحات پروفایل خود به نام کتاب ها و متدهای آموزش زبان خود اشاره کنید.

پس از فعال شدن پروفایل شما، زبان آموزان میتوانند به شما درخواست کلاس بدهند، و ثبت هر درخواست از طریق پیامک به شما اطلاع داده خواهد شد. تایید سریع درخواست زبان آموزان و ارتباط گرفتن با آن ها از طریق گزینه فراهم شده در پروفایل شما باعث افزایش احتمال تبدیل شدن کلاس میشود. به طور کلی حداکثر پس از 12 ساعت باید درخواست های ثبت شده را تعیین تکلیف کنید. در صورت تایید شدن درخواست از سمت شما، نیم ساعت قبل از برگزاری کلاس لینک ورود برای شما و زبان آموز پیامک میشود. با باز کردن لینک ارسالی در مرورگر اینترنت تلفن همراه یا کامپیوتر خود، میتوانید وارد محیط آموزشی سامانه Big Blue Button شوید.

در صورتی که پس از تایید کلاس قصد دارید زمان و یا تاریخ آن را تغییر دهید، حتما با زبان آموز خود یک روز قبل از برگزاری کلاس هماهنگ کنید (قبل از 9 شب قبل) و زمان را از قسمت پنل خود با مراجعه به بخش کلاس ها و گزینه تغییر زمان به روز کنید، تا لینک ورود به کلاس نیم ساعت مانده به ساعت جدید کلاس برای زبان آموز ارسال شود.

پس از تایید شدن پروفایل شما در تیکا، در اسرع وقت ابتدا یک جلسه توجیهی کار با پلتفرم Big Blue Button توسط پشتیبان اساتید برای شما برگزار خواهد شد.

در صورتی که به مشکل فنی برخوردید، پشتیبان اساتید تیکا را مطلع کنید. به منظور پیشگیری از اتلاف وقت شما و زبان آموز، حتما پس از تایید درخواست زبان آموز به او از طریق گزینه تماس که در کنار مشخصات درخواست او نمایشد اده میشود، در واتساپ یک پیام دهید یا تماس بگیرید. برقراری ارتباط اولیه با زبان آموز باعث اطمینان بیشتر زبان آموز نسبت به برگزاری کلاس و افزایش اختمال رزرو جلسات بعدی از سوی زبان آموز میشود. همچنین در صورتی که زبان آموز مشکل فنی داشته باشد، او را به پشتیبان زبان آموزان (که از طریق پنل کاربری زبان آموز قابل دسترسی است) ارجاع دهید.

از قسمت تنظیم برنامه روزانه در پنل مدیریت،می توانید برنامه ساعت های آزاد را تغییر دهید.

کلاس های حضوری در محل تعیین شده توسط زبان آموز یا در یکی از کافه های تهران که طرف قرارداد با تیکا باشند برگزار خواهد شد.

برای جذب زبان آموزان جدید، میتوانید قیمت جلسه آزمایشی خود را رایگان قرار دهید. زبان آموزانی که برای بار اول از خدمات آموزش آنلاین استفاده میکنند، به اساتیدی که جلسه اول رایگان دارند رو می آورند. رایگان بودن جلسه آزمایشی در کنار آزاد بودن زمان های تقویم شما باعث میشود همکاران ما در بخش پشتیبانی نیز بتوانند شما به زبان آموزان بیشتری پیشنهاد کنند. اگر تازه شروع به کار در سایت کرده اید، برگزاری چند جلسه آزمایشی رایگان باعث میشود زودتر به عنوان یک استاد فعال و منظم شناخته شوید و نظرات بیشتری از سوی زبان آموزان دریافت کنید.

باید حتما روی دستگاه و مرورگر اینترنتی که استفاده میکنید به ایمیلی که به پشتیبان اساتید برای ایجاد حساب کاربری فرستادید متصل و sign in باشید. در صورتی که در سامانه Big Blue Button با همین ایمیل متصل هستید و هنوز هم امکان دسترسی ندارید، با پشتیبان سامانه تماس بگیرید.

قوانین آکادمی تیکا

۱- دانش آموز تاریخ و ساعت مناسب را از لیست زمانهای خالی موجود در پروفایل مدرس انتخاب کرده و پرداخت را از طریق پلتفرم انجام می دهد. 
۲- بعد از پرداخت هزینه ی جلسه اول، زمان جلسه به تقویم مدرس اضافه می شود. لازم است جلسه اول کامل و موثر باشد چون زبان آموز روش تدریس و کیفیت آن را ارزیابی خواهد کرد. در نهایت این شما هستید که زبان آموز را مجاب به خریدن پکیج جلسات می کنید.
۳- بعد از اتمام جلسه اول، سیستم به طور خودکار به زبان آموز پیشنهاد خرید پکیج ساعتی (۵، ۱۰، ۱۵، ۲۰ ساعته) برای درس های بعدی با شما را میدهد. اگر ببینیم که زبان آموزان زیادی بعد از جلسه ی اول با شما، پکیج آموزشی یا ساعات بیشتری خریداری نمی کنند، پروفایل شما در نتایج جستجو به جایگاه پایین تری تقلیل پیدا میکند و در صورت ادامه ای روند و نارضایتی زبان آموزان از جلسات برگزار شده پروفایل شما مسدود و روند همکاری قطع می شود.
۴- برای اطلاع از مواردی که روی درصد شما از هزینه ی کلاس تاثیر میگذارند اینجا را مطالعه کنید.
۵- در صورت دریافت هزینه از دانش آموزان تیکا خارج از پلتفرم، ما حق مسدود کردن پول از حساب داخلی مدرس بدون امکان رفع مسدودی و برداشت پول را داریم. 

امکان برگزاری کلاس در خارج از تیکا وجود ندارد و در صورت انجام اکانت مدرس از دسترس خارج خواهد شد.

از گزینه گزارش تخلف در قسمت کلاس می توانید این موارد را گزارش دهید.

راهنمای ویدیوی معرفی

پروفایل شما در آکادمی تیکا مهم ترین چیزی است که باعث می شود یک زبان آموز شما را به مدرسین دیگر که در سایت هستند ترجیح بدهد. گذشته از تاییدیه ها و توضیحات مربوط به مدارک شما، یک ویدیوی معارفه شاید مهمترین ضمیمه برای جذابیت هرچه بیشتر پروفایلتان باشد.
در صورتی که در تهران حضور دارید پیشنهاد اکید تیکا این است که ویدیو را در دفتر تیکا ضبط کنید تا ما بهترین مشاوره را برای ضبط هرچه بهتر و جذاب تر ویدیو به شما دهیم. همینطور با استفاده از تجهیزات تیکا می توانید ویدیوی حرفه ای تر با نورپردازی و کیفیت صدای بهتر در پروفایل خود داشته باشید. در این قسمت نحوه ساخت یک ویدیو عالی برای معرفی خودتان به زبان آموزان را توضیح میدهیم.
ساختار ویدیو
خودتان را معرفی کنید
ویدیو را با معرفی کردن خودتان آغاز کنید و در نظر داشته باشید که به مدارک و مهارت های بخصوصی که در تدریس دارید اشاره کنید. همینطور در مورد تجربیات  و دانشی که میتوانید با زبان آموزان مستعد به اشتراک بگذارید هم صحبت کنید.
دانش آموزان را دعوت کنید
فراموش نکنید که شاگردهای خود را به جلسه اول تدریس خصوصی دعوت کنید.
ویدیو را خلاصه کنید
زمان مطلوب برای ویدیو بین 50 تا 100 ثانیه است.
Less is More!
واضح، کوتاه و گرم حرف بزنید. از جملات ساده استفاده کنید.
سعی کنید در ضبط خلاقیت به خرج دهید و متفاوت از مدرس های دیگر باشید ( اما ترجیحاً از انیمیشن و جلوه های ویژه دوری کنید مگر اینکه مطمئن باشید آن را به خوبی انجام می دهید.)
حتماً بخشی از ویدیو را به زبان هدف صحبت کنید زیرا لهجه و نحوه ی بیان از مهم ترین فاکتور ها برای جذاب بودن ویدیوی شما هستند.
کیفیت ویدیو
از کیفیت صدا و تصویر ویدیو اطمینان حاصل کنید. (حتی میتوانید از گوشی خود استفاده کنید). گزینه های مقرون به صرفه آنلاین زیادی هست. البته این در صورتیست که امکان ضبط در استودیوی تیکا را ندارید 
در یک مکان روشن و با یک پس زمینه خنثی فیلم بگیرید. (یک دیوار ساده با رنگی قوی انتخابی عالیست).
سعی کنید پس زمینه ی ویدیو شلوغ نباشد.
اگر با گوشی هوشمندتان فیلم میگیرید، به صورت افقی ضبط کنید.
استاندارد های لازم
صدایتان را بلند و یکنواخت نگه دارید.
مطمئن باشید که مکان نور خوبی دارد.
ویدیوی خود را  به صورت افقی ضبط کنید.
مودب، دوستانه و طبیعی رفتار کنید.
نباید ها
لوگو، نوشته یا تبلیغ به ویدیو اضافه نکنید.
اطلاعات تماس به اشتراک نگذارید (ایمیل، شماره تلفن، اسکایپ)
تدریس نکنید (تدریس را برای کلاس بگذارید)
ویدیو را شخصی نکنید.
زمانی که کارتان تمام شد، لینک ویدیو را به پروفایلتان اضافه کنید و به ما 48 ساعت وقت دهید که در مورد آن نظر بدهیم.

چرا تیکا؟

تیکا اولین سامانه ی آموزش زبان نیست. اما تنها سامانه ای هست که توش میتونه نیاز انواع و اقسام زبان آموزا رو پوشش بده. منظورمون چیه؟ اجازه بدید توضیح بدیم...

زبان آموزا روش های متفاوتی برای یادگیریشون دارن. یکی میگه من دوست دارم خودم با سرعت خودم جلو برم و معلم یا دوره نمیخوام، بمن یه کتاب زبان بدی خودم تا آخرش میرم. یکی دیگه میگه منم خودم یاد میگیرم منتها با دوره. یکی دیگه میگه من با یکی که من رو به جلو هل بده خیلی راحت تر یاد میگیرم.

سامانه های آموزش زبان معمولا یکی از این نیاز هارو پوشش میدن؛ به این صورت که یا یک فروشگاه آنلاین کتاب هستن یا دوره و یا سامانه ی آموزش آنلاین انواع مباحث مختلف بهمراه زبان. مسأله ای که بخصوص توی مورد دوم باید بهش توجه بشه تایید صلاحیت مدرسین هست که هرچی سامانه مباحث گسترده تری رو پوشش بده، کار سخت تری میشه. اما ما چون بصورت تخصصی روی حوزه ی آموزش زبان فعالیت میکنیم این کار برامون راحته.

تیکا یک پلتفرم جامع برای مدرسین و زبان آموزانه. برای زبان آموزان چون برای هر نیازشون جوابی توی سامانه وجود دارهُ و برای مدرسین چون هم فعالیت تدریسشون رو پوشش میده و هم به توانایی ها و خلاقیت هاشون رو در طراحی دوره شاخ و برگ میده.

و بخصوص در مورد برگزاری کلاس خصوصی کار هر دو طرف رو راحت تر میکنه، بخصوص از لحاظ هماهنگی. دیگه اساتیدی که سرشون شلوغه و روزی ۵-۶ تا شاگرد دارن نیازی نیست با کوچکترین تغییر برنامه شون با همه تماس بگیرن، به جاش میتونن با چندتا کلیک، تغییرات برنامشون رو به همه ی شاگرد های اون روزشون خبر بدن. زبان آموزان هم با همین سیستم میتونن تغییرات برنامشون رو به استاد گزارش بدن. بدون نیاز به تلفن زدن های زیاد و هماهنگی های مکرر.

و حالا میرسیم به بهترین قسمت آکادمی تیکا، که اون هم صرفه جویی در وقت و هزینه ایه که هر جلسه صرف رفت و آمد شامل حال مدرسین و زبان آموزا میشه. هر دو طرف میتونن کلاسشون رو توی خونشون یا دفتر کارشون یا هرجای دیگه که به اینترنت دسترسی داشته باشن برگزار کنن.

پس به آکادمی تیکا بپیوندید تا بتونیم مسیر آموزش رو براتون کمی راحت تر و به صرفه تر کنیم.

تجهیزات لازم برگزاری کلاس آنلاین

.اینترنت با سرعت حداقل یک مگابایت بر ثانیه و کامپیوتر/تلفن همراهی که وبکم، و مرورگر اینترنت به روز داشته باشد میتواند به شما کمک کند وارد کلاس شوید. اساتید بهتر است برای استفاده از امکاناتی همچون به اشتراک گذاشتن صفحه نمایش و تخته سیاه مجازی، از لپ تاب استفاده کنند. استفاده از هندزفری یا هدفون برای افزایش کیفیت صدا توصیه میشود.

سرعت اینترنت حداقل 1 مگابایت برای برقراری کلاس بصورت تصویری مناسب خواهد بود.

استفاده از لپ تاب یا کامپیوتر به شما صفحه نمایش بزرگتر و دسترسی راحت تری میدهد و به اساتید توصیه میشود برای تدریس تا حد ممکن از لپ تاب استفاده کنند، اما برگزاری کلاس با تلفن همراه نیز ممکن است. کافیست به اینترنت پرسرعت دسترسی داشته باشید و مرورگر اینترنت شما (فایرفاکس، کروم) به روز باشد. نیاز به نصب نرمافزار جدیدی نیست. روی لینک دریافتی از طریق پیامک کلیک کنید تا وارد کلاس شوید.