سوالات متداول زبان آموز

  • سایت آموزش آنلاین زبان تیکا چیه؟
  • جلسه آزمایشی
  • نحوه ی پرداخت و هزینه کلاس ها
  • برگزاری کلاس ها
  • گزارش مشکل
  • انتخاب مدرس
  • تجهیزات لازم شرکت در کلاس آنلاین

سایت آموزش آنلاین زبان تیکا چیه؟

تیکا اولین سامانه ی آموزش زبان نیست. اما تنها سامانه ای هست که توش میتونه نیاز انواع و اقسام زبان آموزا رو پوشش بده. منظورمون چیه؟ اجازه بدید توضیح بدیم...

زبان آموزا روش های متفاوتی برای یادگیریشون دارن. یکی میگه من دوست دارم خودم با سرعت خودم جلو برم و معلم یا دوره نمیخوام، بمن یه کتاب زبان بدی خودم تا آخرش میرم. یکی دیگه میگه منم خودم یاد میگیرم منتها با دوره. یکی دیگه میگه من با یکی که من رو به جلو هل بده خیلی راحت تر یاد میگیرم.

سامانه های آموزش زبان معمولا یکی از این نیاز هارو پوشش میدن؛ به این صورت که یا یک فروشگاه آنلاین کتاب هستن یا دوره و یا سامانه ی آموزش آنلاین انواع مباحث مختلف بهمراه زبان. مسأله ای که بخصوص توی مورد دوم باید بهش توجه بشه تایید صلاحیت مدرسین هست که هرچی سامانه مباحث گسترده تری رو پوشش بده، کار سخت تری میشه. اما ما چون بصورت تخصصی روی حوزه ی آموزش زبان فعالیت میکنیم این کار برامون راحته.

تیکا یک پلتفرم جامع برای مدرسین و زبان آموزانه. برای زبان آموزان چون برای هر نیازشون جوابی توی سامانه وجود دارهُ و برای مدرسین چون هم فعالیت تدریسشون رو پوشش میده و هم به توانایی ها و خلاقیت هاشون رو در طراحی دوره شاخ و برگ میده.

و بخصوص در مورد برگزاری کلاس خصوصی کار هر دو طرف رو راحت تر میکنه، بخصوص از لحاظ هماهنگی. دیگه اساتیدی که سرشون شلوغه و روزی ۵-۶ تا شاگرد دارن نیازی نیست با کوچکترین تغییر برنامه شون با همه تماس بگیرن، به جاش میتونن با چندتا کلیک، تغییرات برنامشون رو به همه ی شاگرد های اون روزشون خبر بدن. زبان آموزان هم با همین سیستم میتونن تغییرات برنامشون رو به استاد گزارش بدن. بدون نیاز به تلفن زدن های زیاد و هماهنگی های مکرر.

و حالا میرسیم به بهترین قسمت آکادمی تیکا، که اون هم صرفه جویی در وقت و هزینه ایه که هر جلسه صرف رفت و آمد شامل حال مدرسین و زبان آموزا میشه. هر دو طرف میتونن کلاسشون رو توی خونشون یا دفتر کارشون یا هرجای دیگه که به اینترنت دسترسی داشته باشن برگزار کنن.

پس به آکادمی تیکا بپیوندید تا بتونیم مسیر آموزش رو براتون کمی راحت تر و به صرفه تر کنیم.

اپلیکیشن آموزش زبان تیکا با هدف آموزش زبان انگلیسی برای کسانی طراحی شده است که می توانند بصورت خودآموز آموزش های خود را پیگیری کنند و در واقع مکملی ست در کنار کلاس های آموزشی که زبان آموز در آن شرکت می کند.در سایت تیکا زبان آموزان می توانند به صورت آنلاین و خصوصی با اساتید با تجربه زبان تیکا کلاس های ویدئویی برگزار کنند.

آموزش آنلاین با صرفه جویی در وقت و هزینه شما بهترین راه برای کسانی ست که می خواهند در مدت زمان کوتاه بهترین بازدهی را داشته باشند.

کلاس آنلاین محیطی ست که تمام امکانات کلاس حضوری را برای استاد و زبان آموز فراهم می کند که از طریق تماس تصویری با یکدیگر می توانند ارتباط داشته باشند.این محیط علاوه بر تماس تصویری شامل امکانات تخته سیاه مجازی،اشتراک گذاری صفحه و چت می باشد.

شما در تیکا می توانید علاوه بر یادگیری انگلیسی به یادگیری زبان های فرانسه، آلمانی ، ترکی ، روسی ، چینی ، اسپانیولی ، کره ای مشغول شوید.

با همکاری تیکا با موسسه سفیر این افتخار را داریم تا با درخواست مدرک از سوی زبان آموز ،مدرک معتبر بین المللی از آموزشگاه زبان سفیر برای زبان آموزان تیکا ارسال می شود.

جلسه آزمایشی

شما میتوانید توی تقویمتون یا توی قسمت کلاس ها از گزینه ی تغییر زمان کلاس استفاده کنید تا زمان کلاس را تغییر کنید. توجه داشته باشید که در صورت کنسل کردن کلاس مبلغ پرداخت شده استرداد نمیگردد. همینطور در صورتی که تغییر زمان کلاس ها در زمانی کمتر از 4 ساعت مانده به شروع کلاس انجام بگیرد، نیمی از مبلغ از حساب شما کسر خواهد شد و برای برگزاری مجدد کلاس نیاز به تسویه حساب مجدد میباشد.

جلسه آزمایشی به منزله تعیین سطح زبان آموز و آشنایی با استاد و روش تدریس استاد می باشد و در جلسه آزمایشی تعیین می شود که زبان آموز به چند جلسه آموزش زبان نیازمند است.

جلسه ی آزمایشی جلسه ای نیم ساعته و آنلاین است تا شما زبان آموزان فرصتی داشته باشید تا با مدرس مورد نظر آشنایی اولیه ای پیدا کنید و نیاز های خود را با او مطرح کنید و در صورت رضایت از متد بیان شده کلاس های بعدی را هم با آن مدرس رزرو کنید. این جلسات معمولا با قیمت پایین تری از جلسات یک ساعته ی عادی و یا حتی بصورت رایگان در دسترس هستند تا شما زبان آموزان عزیز بتوانید راحت تر قدم اول را برای یادگیری زبان بردارید.

برگزاری جلسه آزمایشی با بسیاری از اساتید زبان رایگان می باشد.در صورت رایگان نبودن نیز سعی شده این جلسه با کمترین مبلغ ممکن برای زبان آموز فراهم شود که این مبلغ بمنزله تعهد برای شرکت زبان آموز در کلاس آنلاین می باشد.

در جلسه آزمایشی تعیین سطح بصورت آنلاین انجام می پذیرد.

نحوه ی پرداخت و هزینه کلاس ها

در آکادمی تیکا دو راه برای رزرو کردن کلاس آنلاین وجود دارد. راه اول این است که مدرس برای شما کلاس را رزرو میکند و شما مهلت دارید تا 4 ساعت پیش از شروع کلاس مبلغ کلاس را پرداخت کنید. در صورت عدم پرداخت مدرس وظیفه ای برای حضور در آن جلسه نخواهد داشت.

شما همچنین میتوانید با خرید بسته های چند جلسه ای با استاد مورد نظر از تخفیف بهره مند شوید. در صورت پرداخت هزینه ی جلسات بدون اینکه مدرس از قبل برای شما ساعت خاصی رزرو کرده باشد؛ شما میتوانید خودتان جلسات را در تقویم مدرس (بسته به ساعات در دسترسی که مدرس تعیین کرده) رزرو کنید.

در جلسه آزمایشی تعیین سطح بصورت آنلاین انجام می پذیردجلسه آزمایشی با قیمتی بسیار معقول و کم برای زبان آموزان در نظر گرفته شده است.و هزینه هر جلسه برای اساتید مختلف متفاوت می باشد.

قیمت های هر جلسه با توجه به حضوری یا غیر حضوری بودن کلاس ها و مدت زمان کلاس می تواند متفاوت باشد.

پرداخت هزینه کلاس ها بصورت آنلاین انجام می شود و به دو صورت جلسه به جلسه و پرداخت کلی انجام داد.

در صورت رزرو چند کلاس استاد تخفیف ویژه ای برای شما در نظر گرفته می شود.

بله و پول آن جلسه در کیف پول شما باقی می  ماند.

برگزاری کلاس ها

شما میتوانید با مشاهده ی لیست مدرسین با کلیک روی این لینک، مدرس مورد نظر را با اعمال فیلتر های موجود در بالای صفحه انتخاب کنید و گزینه رزرو کلاس را انتخاب کنید. در صفحه ی باز شده تقویم مدرس را مشاهده میکنید که در آن زمان هایی که مدرس در دسترس است را میبینید. میتوانید با کلیک کردن روی یکی از ساعت های خالی موجود در تقویم مدرس، پس از پرداخت هزینه ی کلاس، جلسه ی خود را با مدرس مورد نظر رزرو کنید. در صورت آزمایشی بودن جلسه، نیاز است که مدرس هم درخواست جلسه ی آزمایشی را تایید کند.

پس از مشخص شدن زمان کلاس، اندکی قبل از شروع کلاس، با مراجعه به پنل کاربری، میتوانید گزینه ی ورود به کلاس را پیدا کرده و با کلیک روی آن وارد کلاس مجازی مدرس شوید.

 

شیوه ی اول به این صورت است که مدرس بعد از خاتمه ی جلسه ی آزمایشی، طبق هماهنگی های انجام شده، برای شما جلسه ی دیگری روی تقویم شما قرار میدهد، شما تا 4 ساعت قبل از زمان برگزاری کلاس فرصت دارید تا هزینه ی جلسه ی رزرو شده را پرداخت کنید. در غیر این صورت مدرس ملزم به حضور در کلاس نیست.

شما همچنین میتوانید برای بهره مندی از تخفیف پنج تا ده درصدی، جلسات را به صورت پنج و ده جلسه ای رزرو و یکجا پرداخت کنید. در این حالت میتوانید تاریخ جلسه اول را روی تقویم انتخاب کنید و ساعت و روزهای جلسات بعدی را به استاد اطلاع دهید تا برای شما تنظیم کنند.

زمان برگزاری کلاس را با توجه به خالی بودن زمان استاد زبان مورد نظر انتخاب کرده و کلاس ها در آن زمان صورت می پذیرد.

مدت زمان هر جلسه کلاس آنلاین زبان بطور معمول یک ساعت می باشد که این ساعت می تواند بسته به سلیقه زبان آموز و مدرس تغییر کند.

تمامی امکانات جهت ارتباط با استاد زبان در سامانه تیکا فراهم شده است و در صورت نیاز استاد با شما تماس خواهد گرفت. به محض تایید درخواست شما توسط استاد، ایشان میتوانند شماره شما را مشاهده کنند و جهت هماهنگی با شما تماس بگیرند یا در واتساپ به شما پیام دهند.

در صورت کنسل کردن کلاس زبان قبل از برگزاری آن پول آن جلسه در کیف پول شما باقی می ماند و میتوانید جهت پرداخت جلسه بعد استفاده کنید. در صورتی که حداقل 12 ساعت قبل از کلاس نسبت به مطلع کردن استاد اقدام کنید، هزینه از شما کسر نمیشود. برای لغو کلاس از طریق پروفایل خود با پشتیبانی زبان آموزان ارتباط بگیرید.

کلاس های حضوری در محل موردنظر زبان آموز یا در یکی از کافه های طرف قرارداد با تیکا انجام می پذیرد.

کلاس های زبان هم بصورت خصوصی هم گروهی انجام پذیر است.کلاس های گروهی با توجه به ظرفیت تعیین شده از سوی اساتید تعدادشان مشخص می شود.

برگزاری کلاس ها در پلتفرم Big Blue Button بسیار ساده و در مرورگر اینترنت کامپیوتر یا تلفن همراه شما قابل اجرا است.

برای مطالعه راهمنمای تصویری میتوانید از پروفایل خود قسمت راهنمای زبان آموز را انتخاب و مطالعه کنید.

می توانید در هنگام کلاس با استاد خود در مورد پرسیدن سوال هماهنگ کنید.

کلاس های گروهی زبان در قالب گروه های 2 نفره،3نفره ،4نفره و 5 نفره تشکیل می شود که میتوانید کلاس های در حال تشکیل را در صفحه استاد زبان ببینید و به آن بپیوندید.

گزارش مشکل

برای گزارش مشکل فنی و یا مشکل با استاد میتوانید از روش های زیر با پشتیبانان تیکا در ارتباط باشید. ما همواره در تلاش هستیم تا با کیفیت ترین خدمات و بهترین مدرسین را به شما عزیزان ارائه کنیم.

اکانت تلگرام پشتیبانی تیکا: @tikkaacenter1

شماره ی دفتر تیکا: 26403812-021

ایمیل پشتیبانی تیکا: support@tikkaa.ir

 

با قسمت پشتیبانی سایت مشکل خود را گزارش دهید.

انتخاب مدرس

در اولین بازدید شما از صفحه ی لیست مدرسین آکادمی تیکا، سوالاتی از شما پرسیده میشود تا بتوانیم با استفاده از جواب آنها، اساتیدی که به نیاز شما پاسخ میدهند را به شما نشان دهیم. این سوالات مباحثی از قبیل دلیل شما برای یادگیری زبان، سطح شما و حتی زمان مورد نظر را در نظر میگیرد.

برای دریافت مشاوره، برای قسمت گفت و گوی آنلاین ما پیام بگذارید و زبان مد نظر، هدف خود از یادگیری این زبان، سن، میزان تحصیلات، شغل و کشور محل زندگی خود را به ما اطلاع دهید.، 

مشاوره انتخاب استاد زبان تیکا

با جستجو زبان مورد نظر خودتون میتونید استادها رو از لیست انتخاب کنید و با توجه به توانایی استاد و هدف شما از یادگیری زبان مورد نظر استاد زبان را انتخاب و کلاس رزرو کنید.

از قسمت پروفایل اساتید در صورت رزرو کردن کلاس با استاد، شما می توانید نظر خود را وارد کنید.در صورتی که زبان آموزی با آن استاد کلاس نگرفته است نمی تواند در مورد استاد نظر دهد.

اساتید برتر آزمون های بین المللی در تیکا قادر خواهند بود برای دستیابی زبان آموز به نمرات عالی در آزمون های آیلتس و تافل کلاس های مخصوصی را ترتیب دهند.

کافیه شمارت رو برامون بذاری تا باهات تماس بگیریم.

در صورتی که از قبل با استاد زبان هماهنگ کنی میتونی سوالت رو بپرسی.

تجهیزات لازم شرکت در کلاس آنلاین

برای برقراری ارتباط به یک دستگاه الکترونیکی مانند موبایل یا لپتاپ نیاز دارین تا با اتصال به اینترنت بتوانید در کلاس آنلاین تیکا شرکت کنید.

کافیست اینترنت موبایل را روشن کنید و روی لینک ورود به کلاس کلیک کنید.

سرعت اینترنت 512k به بالا می تواند سرعت خوبی برای برقراری ارتباط باشد.