مطالعه مجدد مقاله

یادگیری یک زبان جدید چه تاثیری در زندگی ما دارد ؟

نیکی مهدی
نیکی مهدی
پنجشنبه, 15 آبان 1399

زمان مطالعه: 7 دقیقه

یادگیری یک زبان جدید چه تاثیری در زندگی ما دارد ؟

دلایل بسیار زیادی برای یادگیری زبان جدید وجود دارند؛از فواید شناختی تا غنی سازی زندگی،یادگیری زبانی جدید بجز زبان مادری تان ،تجربه ای ارزشمند است که میتواند زندگی شما را متحول کند؛هم از نظر شخصیتی و هم از نظر وضعیت شغلی.

در ادامه ، ما 11 مورد از منافع یادگیری زبان را باهاتون در میان می گذاریم:
 

فواید یادگیری زبان
 

تقویت حسِ خوب
 

بسیار خب،برای شروع این ادعای بزرگی به نظر می رسد؛بله ،ما خود میدانیم که خوشبختی قابل اندازه گیری نیست و نمی توان اندازه ی آن را با اعداد و ارقام مشخص کرد اما این متن را مطالعه کنید: شواهد بسیاری وجود دارند که ثابت میکنند که رابطه ای مستقیم میان پیشرفت کردن و رسیدن به اهداف با افزایش خوشبختی وجود دارد. آیا این خوشبختی دقیقا همان چیزی نیست که با پیشرفت خود و یادگیری زبان جدید به وضوح میتوانید حس کنید؟

ارتقای مهارت های ارتباطی
 

معمولا،وقتی مردم راجع به قانون عواقب نا خواسته صحبت میکنند،بین حرف هایشان نکته مثبتی دیده نمیشود. اما در کمال تعجب و نا باوری،یادگیری زبان دیگر باعث میشود تا حتی در زبان مادری خود هم ارتقا پیدا کرده و پیشرفت کنید. هر چه با زبان های بیشتری آشنا شوید،به شباهت ها و تفاوت های بین شان نیز بیشتر پی می برید.این ها برخی از مواردی هستند که زبان شناسان با آن مشکل دارند؛

به عبارت دیگر یک زبان شناس با مسلط بودن بر یک زبان خارجی،میتواند دستور زبان،نوشتن و ویرایش خود را بهبود بخشد و این در حالی است که شما با برقراری ارتباط بهتر با زبان مادری خود،درکار هایی مانند نوشتن مقاله ،نحوه برخورد و سیاست درست در کار و همچنین برطرف کردن مشکلات خانوادگی نیز بهبود می یابید.

تصمیمات بهتری بگیرید
 

مغز های دو زبانه یا چند زبانه به علت توانایی ذخیره شناختی توانایی تصمیم گیری بهتری دارند.طبق تحقیقات و بحث های صورت گرفته،پیدا کردن راه حل برای مشکلات زندگی و همچنین ارائه راه حل های جایگزین،برای افرادی که به چند زبان تسلط دارند راحت تر از افرادیست که فقط به یک زبان صحبت می کنند.

اساتید زبان تیکا
 

تقویت ذهن و مغز
 

یادگیری کلمات جدید چه شباهتی با خوردن شکلات دارند؟ حتما تعجب میکنید اگر بگوییم که هر دو،باعث فعال شدن قسمت مشخصی از مغز که مسئولیت حس لذت را دارد میشود. بنابراین در این مسیر قدم گذاشته و هر روز پذیرای یادگیری کلمات جدید باشید!

بر خلاف خوردن شکلات،این همان چیزیست که میتوانید به صورت آزادانه و بدون نگرانی از چاق شدن، از آن استفاده کنید.

تقویت ذهن برای یادگیری زبان انگلیسی

افزایش ضریب هوشی 
 

درست است؛یادگیری یک زبان جدید،در واقع شما را باهوش تر میکند! طبق تحقیقات علمی صورت گرفته،میتوان دید که قسمت خاکستری رنگ مغز افراد مسلط به دو با چند زبان دارای چگالی بیشتری نسبت به افرادی که یک زبان بلدند است. این به معنای افزایش "درک حسی"برای افراد مسلط به دو یا چند زبان است. به زبان ساده تر باعث دید عالی،بهتر شنیدن،حرکت کردن به سمت هدف و همچنین بهتر صحبت کردن است که البته لیست این مزایا ادامه دارد. در نتیجه طبق مطالعات اخیر همه این موارد تاثیرات زیادی بر افزایش ضریب هوشی دارد که به دور از تصور نیست. پیام و نتیجه این بخش بسیار ساده است:وقتی صحبت از ضریب هوشی و افزایش آن می شود،یادگیری یک زبان جدید بجز زبان مادری مهم است.

آموزش زبان آنلاین تیکا
 

تا سنین میان سالی باهوش بمانید
 

شواهد بسیاری در این باره وجود دارد که یادگیری زبان های مختلف، مانع زوال و پیری عقل می شود؛ طبق مطالعات اخیر صورت گرفته،اولین علائم زوال عقل از سنین 4//71 سالگی شروع میشود.اما این فرایند در کسانی که به بیش از یک زبان تسلط دارند ، در سنین 5/75 سالگی آغاز میشود؛به طور خلاصه،یاد گرفتن زبانی بجز زبان مادری،روشی مطمئن برای ثبات آمادگی ذهنی و عقل شما،در سنین بالا است. اگر هنوز هم متقاعد نشده اید،فقط باید به تاثیرات کوتاه مدت و سریع آن توجه کنید تا مفید بودن یادگیری یک زبان جدید را درک کنید؛زیرا در این صورت متوجه خواهید شد که کودکان و بزرگ سالانی که به دو یا چند زبان تسلط دارند،توانایی بهتری در متمرکز شدن و استخراج اطلاعات مفید در طی انجام کار ها و وظایف شان دارند؛تمامی این ها نتیجه ی توسعه مهارت های زبانی هستند که روی قسمتی از مغز تاثیر گذاشته و تمرکز شما را افزایش می دهند.
 

یادگیری زبان یا افزایش سن

ایجاد فرصت های شغلی بهتر 

طبق نظرسنجی کنفدراسیون صنعت انگلیس،74% از کارفرمایان گفته اند که کارمندان مسلط به چند زبان دارای جذابیت بیشتری برای استخدام در سازمان هایشان هستند. ناگفته نماند که مهارت های اضافی،مانند تسلط به یک زبان خارجی،می تواند شما را به کاندیدایی جذاب برای استخدام در کار جدید تبدیل کند؛ و یا اگر تا الان با خوشحالی مشغول به انجام دادن کار های معمولی بوده اید،تسلط شما به یک زبان دیگر میتواند باعث ارتقا شغلی شما در سطح بین المللی شود.

بیشتر بخوانید:چگونه یادگیری انگلیسی می تواند به پیشرفت شغلی شما کمک کند!
 

لذت بردن از نقاط مختلف جهان 
 

چه کسی میتواند از مزایای یادگیری زبان جدید صحبت کرده و هیچ اشاره ای به سفر و لذت بردن از آن نکند؟؟ شکی در این نیست که قطعا شما بدون یادگیری زبان یک کشور،نمیتوانید تجربه ی سفر موفق و خوبی را به آن کشور داشته باشید و از سفرتان به معنای واقعی لذت ببرید! با یادگیری زبان های جدید،موانع را از سر راه خود برداشته و به هر جایی که دوست دارید سفر کرده و یا حتی در آنجا زندگی کنید. با این کار کل دنیا برای شما،مانند صدف برای مروارید،تبدیل به خانه خواهد شد و میتوانید به راحتی در هر نقطه از آن زندگی کنید!
 

زبان ها در نقاط مختلف جهان
 

افزایش خلاقیت ، کلید موفقیت
 

یکی دیگر از نتایج مثبت(در صورتی که قبلا به قدر کافی به آن اشاره نکرده ایم)بهبود خلاقیت است.

به هر حال،زبان شما،در نحوه درک و مشاهده تان نسبت به جهان هستی،بسیار تاثیرگذار است؛پس چرا با یادگیری زبانی جدید و پیدا کردن درک و فهمی جدید،دید خود را نسبت به جهان هستی وسیع تر نمی کنید؟ در نهایت،یک مغز دو زبانه دقیقا همان جایی است که میتوان خارج از چهارچوب و با خلاقیت بسیار در آن به تفکر پرداخت. 10-در چندین کار به طور هم زمان بدرخشید:

انجام دادن وظایف و کارها؛این ها مهارت هایی هستند که شما برای زنده ماندن در این روزگار چه از نظر شخصی و چه از نظر حرفه ای و تخصصی،به آن ها نیاز دارید. خوشبختانه همین دو مورد کافی هستند برای انجام چند کار به طور هم زمان در مغز دو زبانه،به لطف زمانی که برای بازی و مکالمه میان یک زبان و زبان دیگر صرف میکنید.

زبان های جدید را آسان تر پیدا کنید
 

یک خبر خوب دیگر آن است که اگر از قبل به یک زبان خارجی تسلط داشته اید و بخواهید به سراغ زبان جدیدی بروید،با داشتن تجارب بسیاری از یادگیری زبان در کوله بار خود،شما به درک بیشتری از روش های یادگیری مناسب برای خود رسیده اید و آسان تر میتوانید زبان های جدید را یاد بگیرید و نیازی نیست که برای یادگیری آنها نگران باشید؛زیرا می دانید که چگونه به بهترین نحو از روش های یادگیری زبان استفاده کنید.  

در پلتفرم آموزش آنلاین زبان تیکا از راه دور با بهترین اساتید زبان انگلیسی کلاس آنلاین خصوصی داشته باشید. در صفحه اساتید زبان تیکا ، استاد زبان خود را انتخاب کرده و در روز و ساعت دلخواه خود زبان یاد بگیرید. همچنین با استفاده از اپلیکیشن یادگیری زبان انگلیسی تیکا می توانید از صفر و به صورت آفلاین زبان انگلیسی را یاد بگیرید.
 

منبع : Busuu

 

یادگیری زبان با تیکا

 

اشتراک گذاری:

درباره نویسنده

نیکی مهدی

نیکی مهدی

نویسنده

سلام به همه دوستان و زبان آموزان عزیز،نیکی مهدی هستم،۱۹ سالمه و به موسیقی،ورزش، هنر و زبان علاقه مندم. رشته ی دانشگاهیم مترجمی زبان آلمانیه و تمام سعیم اینه که این زبان رو به ساده ترین روش به دیگران آموزش بدم.