بازگشت به ابتدای مطلب آموزشی در زمینه زبان های خارجی

بهترین کانال یوتیوب (YouTube) برای یادگیری انگلیسی در سال 2020کدام است؟

پرستو غفاری
پرستو غفاری
پنجشنبه, 16 مرداد 1399

دسته بندی: english videos

زمان مطالعه: 8 دقیقه

بهترین کانال یوتیوب (YouTube) برای یادگیری انگلیسی در سال 2020کدام است؟

در مقاله های مختلف بلاگ آموزش زبان تیکا با روش های مختلف برای یادگیری مهارت های مختلف زبان انگلیسی آشنا شده ایم . حال در این مقاله می خواهیم با یک از منابع اصلی آموزش هر مهارت و در این مورد مهارت زبان انگلیسی آشنا شویم. یوتیوب (youtube) منبعی جامع و کامل برای یادگیری مهارت های مختلف است و یادگیری زبان نیز بخش مفصلی در این سایت را شامل می شود. کانال ها و صفحات مختلفی در یوتیوب به آموزش آنلاین زبان می پردازن که ما در این مقاله 10 کانال پرطرفدار و مفید یوتیوب برای یادگیری زبان را به شما معرفی خواهیم کرد.

تقریباً می توان اینطور برداشت کرد که یوتیوب برای زبان آموزان انگلیسی طراحی شد. ساعت ها ویدئوی مربوط به توصیه های کارشناسان آموزش در یوتیوب وجود دارد. خیلی بیشتر از آنکه یک دانش آموز در طول زندگی اش می تواند تماشا کند. از آن هم بهتر، تقریباً تمام ویدئوها را می توانید با زیرنویس یا سرعت پایین تماشا کنید. حتی می توانید آنها را متوقف کنید و هر کدام را چند بار ببینید تا تمام کلمات را متوجه شوید. تعداد بسیار زیادی از مدرسین انگلیسی بسیار خوب در یوتیوب هستند تا آنجا که این فهرست می تواند تا 100 کانال برتر طولانی شود. اما ما ده تا از آنها را برگزیدیم.

چرا کانال های یوتیوب ابزاری ارزشمند برای یادگیری زبان هستند؟

ویدیوهای کارشناسانه و تخصصی در گذشته نادر و گران بودند اما یوتیوب این روند را به طرز شگفت انگیزی تغییر داد. با وجود تعداد زیادی ویدئوی بی هدف و صرفاً سرگرم کننده دست کم گرفتن ارزش این بستر بسیار ساده است.

شما می توانید در یوتیوب ویدئوهای آموزش زبان کوتاهی را پیدا کنید که دقیقاً آنچه را که نیاز دارید به شما توضیح می دهند

 یوتیوب یک بانک اطلاعاتی است که بسیار خوب دسته بندی شده است. می توانید موضوعات بسیار خاص و جزئی را در آن جستجو کنید و انتظار داشته باشید که ویدئویی مرتبط  شامل اطلاعاتی که در پی آن بودید را پیدا کنید. سازندگان می دانند که هیچ کس ویدئویی طولانی تر از 15 دقیقه را تماشا نمی کند پس ویدئوها در راستای موضوع و کوتاه خواهند بود.

این یک امکان فوق العاده برای زبان آموزان خواهد بود. قبل از عصر یوتیوب، اگر می خواستید که با ویدئو زبان انگلیسی را بیاموزید باید یک DVD در مورد یادگیری زبان به صورت عمومی میدید و قسمت های مختلف را رد می کردید تا بخش مورد نظر خود را پیدا کنید. اما حالا می توانیم با استفاده از یوتیوب مشخصاً در مورد مهارتی که نیاز به توسعه دارد جستجو کنیم. حالا این مهارت می تواند تقویت لغات انگلیسی باشد که برای خرید بلیط هواپیما با آن نیاز دارید یا افعال گذشته بی قاعده.

می توانید سرعت ویدئوها را کم کنید و از زیرنویس استفاده کنید

انگلیسی زبانان سریع صحبت می کنند. خیلی سریع! این مسئله می تواند موقع تمرین بر روی مهارت شنیداری تان شما را بسیار دلسرد کند. برنامه های تلویزیونی و فیلم ها را با سرعت 75 درصد به جای سرعت اصلی ببینید و شگفت زده خواهید شد از اینکه بسیار بیشتر از قبل زبان ویدئوها را متوجه می شوید. تنظیمات یوتیوب به شما این امکان را می دهد که برای همه ویدئوها این گزینه را امتحان کنید.

از آن هم بهتر، یوتیوب همچون بسیاری از کانال های زبان به کاربران اجازه می دهد که به ویدئوها زیرنویس اضافه کنند. معمولاً درک زبان نوشتاری به نسبت زبان شفاهی برای زبان آموزان ساده تر است. در نتیجه خواندن همزمان با تماشای یک درس انگلیسی در یوتیوب بسیار مفید خواهد بود. البته اگر می توانستید در زندگی واقعی هم سرعت حرف زدن انگلیسی زبانان را کم کنید و برایشان زیرنویس بگذارید هم خیلی خوب می شد.

آموزش آنلاین زبان انگلیسی در youtube
 

ویدئوهای یوتیوب به ابزار مطالعه شما هیجان می دهند

یادگیری زبان انگلیسی با ویدیو و فیلم می تواند بسیار رضایت بخش باشد. می تواند درهای زندگی شما را به روی تجربیات، موقعیت ها و دوستان تازه در سراسر جهان باز کند. اما همه جلسات کلاس این احساس را به شما القا نمی کند. از یک جایی به بعد به خودتان می آیید و می بینید دارید روی یک کتاب آموزشی کسل کننده کار می کنید و آرزو می کردید در حال انجام یک کار دیگر می بودید. مهم است که هیچ وقت موقع یادگیری زبان زیاد کسل نشوید چون در اینصورت به سرتان می زند که رهایش کنید.

یوتیوب یک ابزار خیلی خوب برای وقتی است که فراآیند یادگیری شروع به کسالت بار شدن می کند. اگر در ابتدا یک قانون دستوری و یا گروهی از کلمات را یاد نمی گیرید، یوتیوب به شما کمک می کند که مطلب را به شکلی دیگر ببینید. کتاب آموزشی را بگذارید زمین و یک ویدئو را جستجو کنید. یوتیوب به نوشیدنی مطالعات شما طعم های جالبی اضافه می کند.

ویدئوها معمولاً مجانی هستند

به جز تعداد زیادی ویدئو از گربه ها، بخش بسیاری از یوتیوب شامل تخصص های باارزشی می شود که برای دریافت آنها از راه های دیگر باید پول زیادی خرج کنید. قبل از یوتیوب مجبور بودید به کسی پول بدهید تا بخش های دشوار زبان انگلیسی را برایتان توضیح دهد. ما خیلی خوش شناسیم چرا که تنها هزینه ای که باید برای یک ویدئوی آموزشی پرداخت کنیم این است که یک ویدئوی تبلیغاتی 30 ثانیه ای در مورد یک چیز بی ربط را تماشا کنیم. به این معنی است که شما می توانید بودجه یادگیری زبان خود را برای ابزارهای مفیدتر مثل تمرین با یک انگلیسی زبان در دنیای واقعی پس انداز کنید.

اشتراک کانال های یوتیوب شما را در قبال یک اجتماع مسئول می کند

این روزها در مورد جوامع آنلاین زیاد صحبت می شود. گاهی هر وبسایتی با بیشتر از 5 بازدیدکننده ادعا می کند که یک اجتماع را تشکلیل داده است. با این حال، در مورد یوتیوب این ادعا کاملاً دقیق است.


اساتید زبان تیکا

 

اگر شما یک کانال آموزشی زبان انگلیسی را هر هفته تماشا کنید، خیلی زود بخشی از گروهی خواهید شد که شامل دانش آموزانی می شود که از یک روش یادگیری مشابه شما لذت می برند. پس احتمالاً در بخش نظرات توصیه هایی مربوط به مطالعه بهتر را خواهید دید. متوجه خواهید شد که افراد در اجتماع شما سؤالاتی مشابه سؤالات شما دارند و دستاوردهای آموزشی شما را بهتر از هر کس دیگری تشویق خواهند کرد. این یک روش عالی برای دریافت حمایت در مسیر یادگیری شماست به خصوص اگر شما در زندگی خود تعداد زیادی زبان آموز انگلیسی پیدا نمی کنید.

دیگر اینکه اگر دکمه "اشتراک" –subscribe- را روی کانال آموزشی مورد علاقه خود فشار دهید، هر وقت که ویدئوی تازه ای روی کانال بارگذاری شد، یک پیام دریافت می کنید. این موضوع روتین یادگیری چیزهای جدید برای شما را حفظ می کند. و خود به تنهایی به شما یادآور می شود که در مسیر باقی بمانید.
 

10 کانال یوتیوب برتر برای یادگیری زبان انگلیسی در سال 2020

در اینجا جمع بندی ما از معرفی ده تا از برترین کانال های آموزشی زبان انگلیسی را بدون هیچ ترتیب خاصی مشاهده می کنید.

1. Bob the Canadian

بهترین کانال های یوتیوب برای یادگیری زبان


اگر درحال یادگیری زبان در سال 2020 هستید، احتمالاً تا حالا با Bob the Canadidan آشنایی پیدا کرده اید. او یک معلم دبیرستان در تورنتو –کانادا- است که با همسر و پنج فرزندش در یک مزرعه گل زندگی می کند. او تصمیم گرفت که چندسالی به جهت تفریح برای زبان آموزان انگلیسی در یوتیوب ویدئو بسازد و آن ویدئوها موفقیت بسیار زیادی برای او به همراه داشتند.

 

ویدئوهای باب با موقعیت های روزمره سر و کار دارند. باب مکان های عمومی، مناظر و مکالمه ها را با استفاده از زبانی ساده توصیف می کند. و کلمات دشوار را در حین کار توضیح می دهد. او بازدیدکننده های خود را به مکان های متنوعی از ابزار فروشی ها تا هتل ها و بیمارستان ها می برد. لهجه باب کاملاً واضح است و او برای ویدئوهایش زیرنویس می گذارد در نتیجه زبان آموزان سطح متوسط بیشتر حرف های او را به راحتی متوجه می شوند. او همچنین یکی از انسان های دوست داشتنی در جهان است که باعث می شود ویدئوهایش ارزش تماشا را داشته باشند. بسیاری از بازدیدکنندگانی که معمولاً به کانال او سر می زنند، به او به دید یک دوست نگاه می کنند.

2. Learn English with Mr.Duncan

یادگیری آنلاین زبان انگلیسی با یوتیوب


آقای Duncan حدود ده سال است که یک کانال آموزشی زبان انگلیسی را در یوتیوب مدیریت می کند. پس نتیجه می گیریم که او به اندازه یک کارشناس در این زمینه تجربه دارد. او در یک شهر زیبا در انگلستان به نام Much Wenlock زندگی می کند و به لهجه بریتانیایی صحبت می کند که لهجه ای است مدرن و متعلق به طبقات سطح بالای جامعه در نظر گرفته می شود.

 

فهرست بلندبالای ویدئوهای آقای Duncan تقریباً شامل هر موضوعی مربوط به جامعه بریتانیایی در انگلیسی می شود. از اصطلاحات گرفته تا دستور زبان و کلمات تخصصی. در ماه های گذشته او روند ساخت ویدئوهای کوتاه را متوقف کرده است و به جایش سه بار در هر هفته به صورت زنده روی کانالش درس هایش را برگزار می کند. این درس ها بسیار مفید هستند: برای پرسیدن سؤال در لحظه ارائه درس خود را آماده کنید! اگر این روش مورد علاقه تان نیست، پس همه ویدئوهای قبلی آقایDuncan در مورد بخش های مشخص زبان انگلیسی هنوز در دسترس شما هستند.

درست بر عکس باب ِ کانادایی، آقای Duncan شخصیتی را در ویدئوهایش بازی می کند. او معمولاً کلمات را به صورت غلو شده استفاده می کند تقریباً شبیه Mr.Bean. ویدئوهای او نسبتاً مسخره هستند- البته به نظر بسیاری از بازدیدکنندگان این ویدئوها بامزه و به یاد ماندنی اند- اما بقیه زبان آموزان ممکن است کانال های جدی تر را ترجیح دهند.

3. BBC Learn English

آموزش انگلیسی BBC حقیقتاً حرفه ای ترین کانال آموزشی انگلیسی در این فهرست است. این کانال توسط دولت بریتانیا مدیریت می شود. هر ویدئو به جای تنها یک فرد علاقمند توسط یک تیم متشکل از کارشناسان تهیه می شود.

این کانال خیلی خوب سازمان دهی می شود و تقریباً برای همه ،چیز مفیدی پیشنهاد و ارائه می دهد. یک فهرست برای یادگیری زبان انگلیسی با استفاده از اخبار تازه وجود دارد یکی دیگر برای تسلط بر لهجه بریتیش و دیگری درمورد آمادگی برای آزمون های مربوط به زبان. ویدئوها به طرز معرکه ای ویرایش شده اند و نسبتاً کوتاه هستند. این یک منبع عالی است. اگر شما یکی از افراد جدی هستید که کانال آموزشی آقای Duncan به نظرتان بچگانه است، کانال آموزشی BBC می تواند بهترین گزینه برای انتخاب شما باشد.

4. Lingua Marina

یادگیری زبان انگلبسی باyoutube


آیا زبان آموزان انگلیسی هرگز می توانند به جایگاهی برسند که شبیه یک انگلیسی زبان روان صحبت کنند؟ بعضی روزها شما به کسی نیاز دارید که به شما یادآوری کند که بله، ممکن است. اگر در حال گذراندن یکی از آن روزها هستید، LinguaMarina می تواند یک منبع الهام بخش باشد.

Marina در روسیه متولد و بزرگ شد. اما در سال 2015 تصمیم گرفت که به آمریکا مهاجرت کند. او به صورت خود آموز انگلیسی آمریکایی را فرا گرفت و در حال حاضر در حال مدیریت دو شغل از خانه اش در سن فرانسیسکو، کالیفرنیا است. کانال یوتیوب او برای همه افرادی که در رویای طی کردن مسیری مشابه Marina هستند، معرکه است.

این کانال شامل فهرست فوق العاده ای در مورد مطالعه کارآمد برای امتحان TOFEL و چگونگی اقدام برای تحصیل در کالج های آمریکایی و همچنین ویدئوهایی در مورد موضوعات عمومی تر مثل تلفظ و اصطلاحات متداول نیز می شود. البته همه ویدئوهای Marina مربوط به یادگیری زبان انگلیسی نمی شوند. بعضی از آنها در باب تخصص کارآفرینی یا توصیه های عمومی در زندگی اطلاعاتی را با شما به اشتراک می گذارند. اما بسیاری از افرادی که برای اهداف کاری خود در حال یادگیری انگلیسی هستند، از این ویدئوها بهره خواهند برد. اگر شما در حال فراگیری انگلیسی هستید تا به آمریکا مهاجرت کنید، قطعاً لازم است که وقت بیشتری را با Marina صرف کنید.

اساتید زبان تیکا
 

5. EnglishClass101

این یک کانال است که برای فروش دوره آموزش تعاملی زبان در سایت EnglishClass101.com طراحی شده است. با این حال، اگر کمی تبلیغات برای فروش محصول چندان روی اعصابتان نیست، خود ویدئوها در این کانال یک منبع فوق العاده برای یادگیری هستند. چه دوره آموزشی را خریداری بکنید و چه نه همه آنها کاملاً رایگانند.

این کانال مشخصاً برای توضیح قوانین دستوری و اصطلاحات متداول بسیار مفید است. اگر هنگام یادگیری موقعیت هایی که در آن می توانید از یک ساختار فعلی خاص استفاده کنید، دچار مشکل شدید و حوصله تان سر رفت همواره یک ویدئو در EnglishClass101 وجود دارد که به شما کمک می کند.

6. JenniferESL

کانال یوتیوب JenniferESL درس های ارزشمند و خوش ساختی را ارائه می دهد. طوری احساس می کندید گویی که برای یک دوره حرفه ای آموزش زبان هزینه کرده اید. جنیفر از سال 2007 به همراه خانواده اش در یوتیوب ویدئوهای آزموش زبان تولید می کند. بنابراین مجموعه بزرگی در دسترس شماست. بازدیدکنندگان  می توانند دوره از پیش برنامه ریزی شده او را دنبال کنند و یا از فهرست ویدئوها یکی را انتخاب کنند. هر کدام از ویدئوها به جنبه خاصی از انگلیسی می پردازد که زبان آموزان در درک آن معمولاً دچار مشکل هستند. در همین لحظه، این جنبه ها شامل حروف اضافه در انگلیسی و همینطور افعال چند بخشی می شوند.

درست مثل باب ِ کانادایی، چیزی که ویدئوهای جنیفر را لذت بخش می کند این است که شما فرصت این را دایرد که نگاهی کوتاه به زندگی روزمره کسی کنید که در یک کشور انگلیسی زبان زندگی می کند. این کانال، یکی از کانال هایی است که به شما احساس عضویت در یک اجتماع کوچک را کاملاً القا می کند و اعضای کانال حس می کنند که جنیفر سبب موفقیت آنها می شود. همچنین او از کانال خود برای تبلیغ ویدئوهای مفید مدرسین دیگر نیز استفاده می کند.

7. Learn English with TV series

یادگیری آنلاین زبان انگلیسی با یوتیوب


همه کسی را می شناسند که انگلیسی را با تماشای تمام ده فصل سریال Friends آموخته است، درسته؟ یا حداقل این یک افسانه مشهور است. اگر تا به حال در زندگی خواسته اید که با تماشای تلویزیون انگلیسی یاد بگیرید، این کانال می تواند برای شما ایده آل باشد. مجریان کانال English Grammar with TV SERIES ویدئوهای کوتاهی از سریال های معروف انگلیسی نشان می دهند و عبارات و اصطلاحات عامیانه و لغات فنی آن را توضیح می دهند. ویدئوها بین بیست تا سی دقیقه هستند. زمانی کافی برای دقیق شدن در زبان. تعدادی ویدئو در مورد انواع مختلفی از برنامه های تلویزیونی و فیلم ها نیز وجود دارد از باب اسفنجی گرفته تا جنگ ستارگان. همچنین فهرست هایی از آهنگ های معروف و متن ترانه هایشان را نیز در این کانال پیدا می کنید. اگر به دنبال یک سریال تلویزیونی برای یادگیری زبان انگلیسی هستید، این کانال منبع مناسبی است برای شروع جستجوهایتان !

در اینجا برای مشغول نگه داشتن زبان آموزان برای مدت بسیار طولانی ویدئوهای کافی وجود دارد. اما اگر به دقت روی آنها کار کنید، آنها یک دوره آموزشی اضافه انگلیسی بر اساس فصل یک و دو سریال Friends را هم برای فروش ارائه می دهند.

8. ToFluency

ToFluency یک کانال برای کسانی است که به استراتژی های یادگیری انگلیسی علاقمندند. مجری کانال یک شخص بریتانیایی به نام جک است که اعتقاد دارد اولین قدم برای تسلط بر انگلیسی این است که یادبگیریم که چگونه باد بگیریم. موضوعات شامل "چطور سطح انگلیسی خود را تعیین کنید؟" ، "چطور بر ترس صحبت کردن فائق بیایید؟" و"چگونگی دوری از اشتباه مصطلح هنگام یادگیری انگلیسی" می شوند.

اگر شما معتقد به تأکید بر تاکتیک ها نیستید، این کانال همچنان می تواند گزینه مناسبی باشد برای اینکه نگاهی به آن بیندازید. تعداد زیادی ویدئو در مورد موضوعات مختلف از افعال چندبخشی گرفته تا کلمات مربوط به ماشین ها در این کانال وجود دارند. همچنین این کانال گزینه ای مناسب برای زبان آموزان جاه طلبی است که دوست دارند از وقت خود به شکل بهینه استفاده کنند.

درست مثل تعدادی از کانال های دیگر در این فهرست، ToFluency سعی دارد که به بازدیدکنندگانش یک دوره آنلاین را برای فروش عرضه کند. اما اگر در دوره هم شرکت نکنید گنج باارزشی از اطلاعات در دسترس شما خواهد بود.

9. VOA Learning English

اگر شما در حال یادگیری فرهنگ آمریکا هستید، احتمالاً نام Voice of America به گوشتان خورده است. Voice of America شرکتی است که بخشی از آن توسط دولت ایالات متحده پایه گذاری و مدیریت می شود و در آن اخبار آمریکای شمالی برای مخاطب خارج از آمریکای شمالی به 47 زبان ارائه می شود.بنابراین کانال آموزش زبان VOA یک بانک دروس آموزشی انگلیسی است که با کمک دولت ایالات متحده تأسیس شده است.

همانطور که می توانید انتظار داشته باشید، ویدئوها در این کانال اصلاح شده و خیلی خوب برنامه ریزی شده اند و محصول تیمی متشکل از کارشناسان هستند. بهتر از همه، این کانال یک دوره 52 هفته ای را به شما پیشنهاد می کند. دروس ویدئوها در یوتیوب به همراه تعدادی تمرین و آزمون در وبسایت VOA ارائه می شود. اگر شما قصد صرف یک سال بر روی این دوره را ندارید، یک منتخب فوق العاده از فهرست ویدئوها از "انگلیسی در یک دقیقه" برای یادگیری اصطلاحات روزمره آمریکایی به صورت کوتاه تا "داستان های آمریکایی" شامل ویدئوهای کوتاه از داستان های معروف انگلیسی با زیرنویس و توضیح کلمات سخت ، در اختیار شما خواهد بود. افرادی که در حال یادگیری لهجه و فرهنگ آمریکایی هستند هرگز نباید این موقعیت را از دست بدهند.

10. ShawEnglish

بهترین صفحه یوتیوب برای یادگیری آنلاین زبان


آیا اداهای غلو شده صورت یوتیوبر هایی که انگلیسی تدریس می کنند، برایتان آزاردهنده است؟ ShawEnglish می تواند گزینه مناسبی برای شما باشد. این یکی جدی ترین کانال این فهرست است. می توانید از آن انتظار اطلاعات واضح در مورد موضوعات اساسی را داشته باشید بدون اینکه مجبور به شنیدن جلوه های ویژه یا جک های خجالت آور باشید.

این کانال توسط یک مدرس به نام Robin Shaw مدیریت می شود اما همچنین یک تیم از مجریان که همه بسیار واضح و با سرعت کم انگلیسی آمریکایی را صحبت می کنند نیز حضور دارند. دنبال کردن این ویدئوها آسان تر خواهد بود اگر آنها را از طریق وبسایت ShawEnglish به جای یوتیوب دنبال کنید. در وب سایت ویدئوها بر اساس موضوع مرتب شده اند. بخشی بسیار خوب در مورد کاربرد انگلیسی در کار، یکی دیگر درباره صداشناسی و تکرار تلفظ کلمات وجود دارد. همچنین Robin دروس رایگانی را به صورت زنده برگزار می کند که در آنها شما می توانید سؤالات خود را نیز با او به صورت رایگان مطرح کنید.

این کانال برای زبان آموزانی که در حین یادگیری به سرگرمی نیز نیاز دارند، ممکن است کمی خشک به نظر برسد. با این حال، این کانال یک انتخاب عالی برای حرفه ای ها و کسانی است که روش های کودکانه آموزش زبان را توهین آمیز می پندارند.

یادگیری زبان را با یوتیوب را آغاز کنید  

تعداد بسیار زیادی از کارشناسان آموزش انگیسی به عنوان زبان دوم به صورت رایگاه در یوتیوب فعال هستند. شما می توانید یک دوره کامل انگلیسی را بردارید. در جلسات پرسش و پاسخ شرکت کنید و یا بدون حتی باز کردن کیف پول خود توضیحات واضحی در مورد قواعد دستوری را دریافت کنید.

تنها عیب یادگیری زبان با ویدئوهای یوتیوب این است که ویدئوها نمی توانند جواب حرف شما را بدهند. دیر یا زود، شما به یک دوست برای تمرین مکالمه و پیشرفت نیاز خواهید داشت. می توانید در سایت تیکا از کلاس های خصوصی با مدرسین مجرب استفاده کنید و تمام مهارت های انگلیسی خود را تمرین کنید. خودآموزی با استفاده از ویدئوهای یوتیوب و تمرین آنها با مدرسین خصوصی و دریافت بازخورد، ترکیبی بسیار قوی خواهد بود. هر دو را امتحان کنید، و قبل از اینکه بفهمید انگلیسی را با اعتماد به نفس صحبت خواهید کرد. اگر شما کانال آموزش زبان انگلیسی دیگری در یوتیوب می شناسید آن را در پایین همین صفحه و دربخش نظرات با ما در میان بگذارید.

شما علاقه مندان به یادگیری زبان انگلیسی می توانید در سایت آموزش آنلاین زبان تیکا به یادگیری زبان انگلیسی از راه دور بپردازید. کافیست در صفحه اساتید زبان ، استاد مورد نظر خود را انتخاب کرده و در روز و ساعت مدنظر خود در کلاس آنلاین شرکت کنید. 


منبع : Preply

 

 

استاد آنلاین زبان انگلیسی

دانلود PDF بهترین کانال یوتیوب (YouTube) برای یادگیری انگلیسی در سال 2020کدام است؟

اشتراک گذاری:

درباره نویسنده

پرستو غفاری

پرستو غفاری

نویسنده

پرستو هستم. کارشناسی ارشد مهندسی عمران خوندم اما سالهاست که زبان انگلیسی تدریس می کنم و گهگاهی ترجمه هم می کنم. بسیار به ادبیات و هنرهای نمایشی علاقمندم و از مطالعه کتاب و تماشای فیلم و سریال به زبان انگلیسی بسیار لذت می برم و امیدوارم که بتونم به دیگران هم کمک کنم تا از این لذت محروم نباشند .