مطالعه مجدد مقاله

4 نکته طلایی تقویت مکالمه انگلیسی | مانند یک فرد انگلیسی صحبت کنید!

زینب ناصری
زینب ناصری
پنجشنبه, 20 آذر 1399

زمان مطالعه: 5 دقیقه

4 نکته طلایی تقویت مکالمه انگلیسی | مانند یک فرد انگلیسی صحبت کنید!

برای یادگیری مکالمه زبان انگلیسی، میتوانید از ترفندهای مختلفی استفاده کنید. تقویت مهارت مکالمه با تمرین آگاهانه حتی خارح از کلاس زبان هم ممکن است! اما چطور؟ برای رسیدن به پاسخ این سوال، می توانید مقاله زیر را که با ایده استاد کیارش یاراحمدی نوشته شده است مطالعه کنید.
 

4 نکته درباره تقویت مکالمات انگلیسی

حال می خواهیم 4 نکته پرکاربرد برای تقویت و بهبود مکالمه انگلیسی را بیان کنیم.
 

یادگیری زبان انگلیسی


به جای یادگیری کلمات، عبارات را یاد بگیرید 

برای بهبود زبان انگلیسی بهتر است به جای حفظ کردن کلمات به صورت جداگانه، عبارات پرکاربرد انگلیسی را یاد بگیرید. ممکن است شما بتوانید از گرامر و واژگان صحیح استفاده کنید، اما این مساله به آن معنا نیست که میدانید چگونه مانند یک انگلیسی زبان صحبت کنید. استفاده از عبارات به شما کمک می کند تا صحبت کردنتان به زبان انگلیسی طبیعی تر و روان تر به نظر برسد.
به علاوه، هنگام صحبت کردن به زبان انگلیسی اگر کاربرد یک کلمه را در آن موقعیت بدانید استفاده از آن برای شما راحت تر خواهد بود.

بیشتر بخوانید:چگونه مهارت اسپیکینگ انگلیسی خود را در خانه تقویت کنیم؟

رو به آینه با خودتان صحبت کنید

وقتی که در خانه هستید روبروی آینه بایستید و با خودتان به زبان انگلیسی صحبت کنید. با این کار هم ترستان از صحبت کردن به انگلیسی می ریزد و هم می توانید حرکات صورت خود را حین صحبت اصلاح کنید. حرکات لب و دهان خودتان را با حرکات لب و دهان افراد بومی زبان انگلیسی در فیلم های زبان اصلی مقایسه کنید. سعی کنید حرکات آن ها و حتی لحن و پیوستگی کلمات را تقلید کنید. در این مرحله بهتر است متناسب با سطح خودتان یک ویدیوی انگلیسی زبان را انتخاب کنید. برای مثال اگر هنوز به سطح پیشرفته نرسیدید، بهتر است از یک ویدیوی ساده تر استفاده کنید.
 

یادگیری زبان با بهترین اساتید
 

تمرکزتان روی روان صحبت کردن باشد نه گرامر

نیازی نیست جملات شما از نظر گرامری کاملاً صحیح باشند. اگر به جای صحیح صحبت کردن از لحاظ گرامری، بر روی استفاده از کلمات و برقراری ارتباط به زبان انگلیسی تمرکز کنید، به مرور زمان و با یادگیری گرامر انگلیسی، اصول و قواعد به جملات شما اضافه خواهند شد. 

داستانی از زبان مادری برای خود به انگلیسی تعریف کنید

داستانی از زبان مادریتان را انتخاب و آن را به زبان انگلیسی برگردانید و تعریف کنید. یادتان باشد وقتی داستان خود را می‌گویید حتما به انگلیسی فکر کنید. به جای صحیح صحبت کردن، روان صحبت کردن را اولویت کار خود قرار داده و هر جمله را با صدای بلند بگویید. این کار باعث می شود از ابتدا ساختار یک جمله را همان زبان بسازید و به استفاده از زبان انگلیسی عادت کنید. اگر به این کار عادت کنید، فکر کردن به زبان انگلیسی برای شما طبیعی میشود.
 

قصه گویی برای یادگیری زبان انگلیسی


 مهم تر از همه، به انگلیسی فکر کنید

اگر به زبان مادریتان فکر کنید و سپس سعی کنید به زبان انگلیسی صحبت کنید، همیشه مجبورید به صورت همزمان دو زبان را به یکدیگر ترجمه کنید. سعی کنید هنگامی که به اتفاقات روز خود فکر می کنید از زبان انگلیسی استفاده کنید. حتی وقتی می خواهید مفاهیم پیچیده تر زبان انگلیسی را برای خودتان توضیح دهید یا ساده کنید، به جای فارسی از انگلیسی استفاده کنید. اگر یک زبان آموز سطح متوسط باشید، میتوانید کم کم فرهنگ لغت انگلیسی به فارسی را کاملا کنار بگذارید و از یک دیکشنری انگلیسی به انگلیسی استفاده کنید.


امیدواریم مقاله بالا برای شما مفید بوده باشد. ما در سامانه آموزش زبان آنلاین تیکا توسط بهترین اساتید، آموزش زبان های مختلف را ارائه می دهیم، پس همین حالا دست به کار شوید و آموزش زبان خود را شروع کنید.

 

 

آموزش زبان آنلاین تیکا
 

اشتراک گذاری:

درباره نویسنده

زینب ناصری

زینب ناصری

نویسنده و مدرس

من زینب، دانشجوی ارشد ادبیات انگلیسی و مدرس پاره وقت هستم و توی بخش های مختلف تیکا فعالم، اما مخصوصا به بلاگ و نوشتن درمورد زبان ها علاقه دارم!