مطالعه مجدد مقاله

4 نکته یادگیری زبان انگلیسی برای تحصیل در خارج

زینب ناصری
زینب ناصری
چهارشنبه, 23 مرداد 1398

زمان مطالعه: 5 دقیقه

4 نکته یادگیری زبان انگلیسی برای تحصیل در خارج

خب پس تصمیم گرفتی که به دانشگاه خارج از کشور بری. الآن باید چه کار کنی؟ با انتخاب های زیادی که برای تحصیلات در مقاطع بالاتر وجود دارد این فرایند می تواند کمی غافلگیرکننده باشد. اما به ماجراهایی  که در کشور میتوانید تجربه کنید فکر کنید: طعم های لذیذ محلی، خیابان محله های جذاب و امکان پیدا کردن دوستان جدید برای یک عمر. همه ی این ها به علاوه ی جذابیت زندگی دانشجویی در امریکا یا فضای خاص یک دانشگاه قدیمی مثل آکسفورد. تیکا در این مقاله قصد دارد شما را با چم و خم کار آشنا کند.

درخواست ورود به دانشگاه در یک کشور انگلیسی زبان، فرقی ندارد انگلستان، کانادا، ایالات متحده یا استرالیا باشد، ساده تر از چیزیست که فکر می کنید. اینجا 4 نکته یادگیری زبان انگلیسی برای تحصیل در خارج را که بسیار مهم هستند و باید در ذهن داشته باشید را بازگو می کنم.

1. تحقیق درمورد سطح زبان انگلیسی مورد نیاز دانشگاه

با اینکه تعیین معیارهای دانشگاهی که با شما تطبیق دارد مهم است اما به همان میزان پیدا کردن دانشگاهی که برای شما و نیاز های تحصیلیتان بهترین انتخاب باشد، اهمیت دارد. نیازهای تحصیلی دانشگاه را به دقت مطالعه کنید و اطمینان حاصل کنید که پیش نیازهای لازم برای آن مقطع را دارید. در ایالات متحده و کانادا تقریباً همه ی دانشگاه های شافل کاپلان تعیین سطح بین المللی کاپلان را برای پذیرش برنامه خود قبول می کنند. در انگلستان و ایرلند شما باید مهارت انگلیسی خود را در آزمون های انگلیسی ایلتس، توفل یا کمبریج ثبت کنید. برای ارتقا سطح زبان خودتان در طول یک دوره مطلاعه پیوسته میتوانید به مقاله یادگیری انگلیسی در کوتاهترین زمان سایت تیکا مراجعه کنید.

کشورهای دیگر ممکن است سیستم و ارزش های آموزشی متفاوتی نسبت به کشور شما داشته باشند پس اهمیت دارد که فقط دوره تحصیلی مورد نظر خود را بررسی نکنید و به همان میزان واحد های دیگری که قادر به گذراندن آنها هستید را بررسی کنید. اکثر دانشگاه های بین المللی مشاورانی مخصوص داوطلبان خارجی دارند، پس بهتر است اگر سؤالی درباره ی فرایند ثبت نام دارید مستقیماً به دانشکده مراجعه کنید.

به دنبال چه نوع تجربه دانشگاهی هستید؟

یادگیری زبان انگلیسی برای مهاجرت تحصیلی


2. تحقیق درمورد فرایند پذیرش دانشگاه

مطمئن شوید از تمام پیش نیازها و مدارک لازم برای اینکه ثبت نامتان یک "ثبت نام کامل" باشد، آگاه هستید. بیشتر مواقع می توانید به طور مستقیم از وب سایت دانشگاه ثبت نام را انجام دهید و حتی بعضی پلت فرم های آنلاین به شما اجازه ی ثبت نام در دانشکده های مختلف را به یک باره می دهد. دانستن زمان های نهایی ثبت نامه هم اهمیت بسزایی دارد چراکه در هر کشور متفاوت است. برای مثال ثبت نام برای دوره های پزشکی در انگلستان تقریباً یک سال قبل از شروع دانشگاه انجام می شود در حالی که در ایالات متحده ثبت نام باید در ماه نوامبر پیش از شروع دوره انجام شود.

پیش از شروع زمانی برای بازدید ثبت نام های آنلاین بگذارید.

اگر درحال تحصیل در دانشگاه بین المللی کاپلان هستید خدمات تعیین سطح دانشگاهی ما منبع مناسبی برای ثبت نام در کشور انتخابی شماست. 

"مقاله آیتلس بگیریم یا تافل را از دست ندهید! "

3. زمانی را به وضعیت اطلاعات اختصاص دهید

این کار باعث ایجاد تمایز می شود به ویژه اگر اقدام به ثبت نام در یک آموزشگاه رقابتی کرده اید. با اینکه تحت تأثیر قرار دادن دانشکده با مدارک تحصیلی هم اهمیت دارد اما باید در سطح شخصی هم آنها را تحت تأثیر قرار دهید. این شامل ویژگی های بارزی است که شما را یک گزینه ی ارزشمند می کند. تا به حال جایزه ی معتبری برنده شده اید؟ آیا خارج از کشور انگلیسی یاد گرفته اید؟ کار های داوطلبانه انجام داده اید؟ طبیعتاً همه افراد این قبیل افتخارات را ندارند، پس مراقب باشید خودتان را دست کم نگیرید. در این زمینه برای اینکه کامل تر به نظر برسید نباید چیز های عجیب غریب بسازید. بیشتر مسؤلین پذیرش درجا می فهمند که شما واقعاً یک مدال طلای المپیک ندارید پس بهتر است تظاهر به داشتن چنین چیزی نکنید. فقط حقیقت را بگویید و نشان دهید چرا شما یک گزینه ی مناسب برای آن آموزشگاه هستید.

حتما متن را چند بار چک کنید

حتماً توجه کنید پیش از ارسال، اطلاعات شخصیتان به انگلیسی صحیح نوشته و ویرایش شده باشد. هیچ چیز استرس زا تر از این نیست که پس از ارسال تازه بفهمید در خط اول متن کلمه "دانشگاه" را اشتباه نوشته اید.
 

شروع یادگیری زبان جدید در تیکا با جلسه اول رایگان
 

4. به دنبال بورسیه تحصیلی کامل یا حداقل جزئی باشید

وقتی می خواهید برای پرداخت هزینه های تحصیل خارج از کشور برنامه ریزی کنید، به یاد داشته باشید که هزینه شهریه برای دانشجویان بین المللی کمی بیشتر از دانشجویان داخلی است. بسته به نمرات و یا مهارت های ویژه برخی دانشگاه ها ممکن است بنا به شایستگی یا یک مهارت خاص به دانشجو بورسیه اعطا کند.مدتی زمان صرف کنید که آیا شرایط بورسیه، تخفیف یا کمک هزینه مالی را دارید یا نه.

 

منبع: kaplaninternational

 

 

با تیکا استاد زبان جدیدت رو خودت انتخاب کن

اشتراک گذاری:

درباره نویسنده

زینب ناصری

زینب ناصری

نویسنده و مدرس

من زینب، دانشجوی ارشد ادبیات انگلیسی و مدرس پاره وقت هستم و توی بخش های مختلف تیکا فعالم، اما مخصوصا به بلاگ و نوشتن درمورد زبان ها علاقه دارم!