بازگشت به ابتدای مطلب آموزشی در زمینه زبان های خارجی

بهترین روش برای یادگیری زبان اسپانیایی در خانه | 10 نکته برتر

نیکتا رضاخانی
نیکتا رضاخانی
دوشنبه, 22 دی 1399

دسته بندی: learning spanish

زمان مطالعه: 8 دقیقه

بهترین روش برای یادگیری زبان اسپانیایی در خانه | 10 نکته برتر

بیایید با بدیهیات شروع کنیم: گرچه یاد گرفتن یک زبان در محیط آن راحت تر است، در حال حاضر هیچ کس قادر به پریدن داخل هواپیما برای رفتن به یک کشور اسپانیایی زبان نیست. بنابراین باید در روش یادگیری خود یک تغییر خلاقانه ایجاد کنید. حالا که نمیتوانید به بارسلونا و کانکون سفرکنید، ما 10 نکته در موردیادگیری زبان اسپانیایی از صفر در خانه را در این مقاله برای شما جمع آوری کرده ایم. بعضی از این نکات فوق العاده کاربردی هستند، برخی دیگر به طور کلی شما را به دانش آموز بهتری تبدیل می کنند.

10 روش یادگیری زبان اسپانیایی

یادگیری زبان اسپانیایی در تیکا
 

برای یادگیری زبان به خودتان وقت بدهید

مطمئناً، شما فقط می توانید سرچ کنید: رایج ترین عبارات زبان اسپانیایی. بعد اولین نتیجه سرچ گوگل  را برای عبارات ضروری اسپانیایی در مرورگر خود دخیره کنید. این صفحات معمولا 10 جمله پرکاربرد را به شما آموزش میدهند. اما با دانستن ده جلمه نمیتوان ادعای روان بودن در آن زبان را داشت، مگر نه؟
به همین دلیل است که در گام اول، بهتر است به طور روزانه مدتی را به یادگیری زبان اسپانیایی تخصیص دهید. ممکن است 20 دقیقه یا 10 دقیقه در روز برای شما کافی باشد. نکته مهمی که وقتی در خانه درس میخوانید و تمرین میکنید باید به خاطر بسپارید، دست یافتن به تعادل است. زیاده روی در یک یا چند روز باعث میشود خسته شوید و در بلند مدت نتوانید با آن برنامه پیش بروید. اما در عین حال باید به اندازه کافی زمان مطالعه مفید کنار بگذارید تا تأثیر واقعی داشته باشد. خوبی یادگیری زبان اسپانیایی از صفر این است که خیلی زود متوجه پیشرفت خودتان میشوید.

یادگیری زبان را در آموزش زبان آنلاین تیکا شروع کنید

جدول زمانی یادگیری زبان را بفهمید

وقتی صحبت از زمان می شود، باید دقیقاً بفهمید که یادگیری یک زبان چه مدت طول می کشد، بنابراین بیایید در مورد لجستیک صحبت کنیم: برای چه مدت زمانی می خواهید تحصیل کنید؟ یک هفته؟ یک سال؟ دو، شاید بیشتر؟ بعضی از زبان آموزان ممکن است به راحتی با چشم انداز مطالعه بلند مدت کنار بیایند. دیگران ممکن است مطالعه فشرده در بازه های کوتاه را ترجیح دهند، تا مطمئن باشند دوران مطالعه آن ها خیلی طول نمیکشد. در نهایت این شما هستید که باید تصمیم بگیرید چه چیزی برای شما مناسب است.
 

هدفگذاری: یادگیری زبان اسپانیایی از صفر تا چه سطحی؟

به خاطر داشته باشید که چرا انتخاب زبان اسپانیایی اولویت شما بوده است. آیا هدف شما این است که با دوستان و اعضای خانواده ارتباط برقرار کنید؟ برای تعطیلات بعدی خود مسلط باشید؟ فرهنگ کشورهای اسپانیایی زبان را دوست دارید؟ هدف شما از زبان آموزی هر چه باشد، بهتر است آن هدف را جایی بنویسید. توجه به جایزه به شما امری ملموس می دهد تا زمانی که در قرنطینه هستید، برای رسیدن به آن تلاش کنید. بعلاوه داشتن چنین هدفی در طولانی مدت فوق العاده مفید خواهد بود، خصوصاً اگر احساس می کنید یادگیری شما بعد از چند ماه مطالعه، کند می شود (که اتفاقاً هر از گاهی ممکن است برای همه اتفاق بیفتد، بنابراین نگران نباشید گاهی اوقات خود را در یک یادگیری پیدا کنید!). یادگیری زبان اسپانیایی چقدر طول میکشد؟ یادگیری زبان اسپانیایی از صفر تا صد ممکن است سه سال طول بکشد. اگر انگلیسی بدانید این زمان به دوسال کاهش پیدا میکند. با این حال یادگیری زبان اسپانیایی از صفر تا سطح متوسط در شش ماه هم ممکن است.

بیشتر بخوانید: آموزش الفبای زبان اسپانیایی در سه سوت

 پایه خود را برای یادگیری زبان بسازید

اگر یک زبان آموز مبتدی یا متوسط زبان اسپانیایی باشید، باید با اصول اولیه شروع کنید. اولین قدم هایی که در خانه یاد می گیرید ممکن است صرفاً حفظ چند جمله ساده اسپانیایی باشد. گام اول برای شما شاید آشنایی با حروف الفبا و نگارش زبان اسپانیایی باشد - یا حتی یک نکته گرامری مانند حروف فرعی اسپانیایی که در آموزشگاه های زبان به آن ها برخورده اید. نکته اینجاست که شما برای شروع به نوعی دانش زمینه ای نیاز خواهید داشت. و بعداً، وقتی این دوره دشوار به پایان رسید، این بنیاد دانش می تواند به شما اطمینان دهد که می توانید با یک زبان مادری مکالمه را شروع کنید. همچنین خوب است که با گذشت هفته ها یا ماه ها، این دانش زمینه ای رشد می کند و قوی تر می شود.

یادگیری زبان اسپانیایی از پایه با روش های اصولی
 

در یادگیری زبان غرق شوید

غوطه وری در زبان، همانطور که قبلاً ذکر شد، واقعاً بهترین راه برای یادگیری زبان اسپانیایی است. با این حال، سوال ناامیدکننده بسیاری از زبان آموزان این است: چگونه می توانم بدون سفر به یک کشور اسپانیایی زبان در محیط این زبان خارجی غوطه ور شوم؟ خبرخوب این است که، این روزها، می توانید فرهنگ اسپانیایی را تا حد زیادی از طریق روش های زیر درک کنید:

  • تماشای تلویزیون و فیلم های ساخت کشور اسپانیا

  • دسترسی به رسانه های خارجی بصورت آنلاین، آسان تر از همیشه است. فیلم های اسپانیایی در فیلم ها، در YouTube و سایر سیستم عامل های جریان دوستان شما در اینجا هستند.
  • آموزش گام به گام زبان اسپانیایی توسط مدرس زبان خصوصی

  • ممکن است تمرین با شخص بومی اسپانیایی در حال حاضر از کارت خارج شود، اما در این بین می توانید کارهایی حتی با ارزش تر برای پیشرفت خود انجام دهید. ثبت نام دروس یک به یک با معلمان زبان اسپانیایی با مهارت در سیستم عامل های آموزش زنده مانند Verbling می تواند همان چیزی باشد که شما برای پیگیری سریع سفر خود به تسلط لازم دارید.


آموزش زبان اسپانیایی با آموزش زبان آنلاین تیکا
 

گوش دادن به آهنگ های اسپانیایی

موسیقی لاتین به طور طرفداران زیادی در کشورهای انگلیسی زبان دارد. متن ترانه این آهنگ ها به همراه ترجمه در اینترنت موجود است. شما میتوانید از اسپاتیفای خود آهنگ های معروف در کشورهای اسپانیایی زبان را پیدا کنید.

خواندن اخبار اسپانیا

مطمئناً، ممکن است در ابتدا هر جمله را دریافت نکنید، اما زمینه بسیار کمک می کند. در واقع، ممکن است از اینکه چقدر می توانید از یک مقاله روزنامه حتی به عنوان یک مبتدی کاملاً بفهمید، تعجب کنید. بعلاوه، در حال حاضر دستیابی به ردیابی تأثیر COVID-19 بر اسپانیا بسیار با ارزش خواهد بود. اگر دوست دارید اخبار اسپانیا را به طور نظام مند دنبال کنیدف سایت ها و برنامه های مختلفی برای شما وجود دارند.

سایت Busuu has teamed up with El País، دومین روزنامه پرخواننده اسپانیا بخشی ویژه زبان آموزان دارد، تا به زبان آموزانی مانند شما محتوای دنیای واقعی در سطح شما ارائه دهد.

بیشتر بخوانید:با این ۸ آهنگ خارجی ، یادگیری زبان اسپانیایی را شروع کنید

تنظیم پادکست های اسپانیایی

ممکن است ایده گوش دادن به پادکست هایی که کاملا به زبان اسپانیایی باشند برای شما ترسناک باشد. اما گوش دادن به پادکست های اسپانیایی در حالی که مشغول انجام کارهای منزل یا انجام کارهای رنگ آمیزی در خانه هستید، راهی عالی برای آموزش گوش خود برای شناخنن کلماتی که می دانید و یادگیری اصطلاحات جدید است. شما در ابتدای یادگیری زبان اسپانیایی از صفر بهتر است از پادکست های دو زبانه استفاده کنید. یعنی پادکست هایی که یک جمله را به ایتالیایی گفته و آن جمله را به زبانی که میدانید توضیح میدهند.

با اسپانیایی زبانان بومی، تمرین کنید

کار دیگری وجود دارد که انجام آن از همیشه آسان ‌تر است و ما شخصاً متوجه نمی شویم، اما به لطف این چیز خارق العاده به نام ویژگی مکالمات در برنامه Busuu این امکان وجود دارد! با اتصال شما به جامعه بیش از 100 میلیون نفری Busuu، می توانید از کارشناسان بومی درباره زبان اسپانیایی بازخورد دریافت کنید. این نشان می دهد؛ حتی اگر خانواده شما سفر به کشور های اسپانیایی زبان داشته باشند، شما همیشه می توانید راه های شروع مکالمه را پیدا کنید.
 

مکالمه به زبان اسپانیایی در آموزش زبان آنلاین تیکا
 

تمرکز خود را حفظ کنید

ابزار یادگیری آنلاین اسپانیایی هیچ کمبودی ندارد. این هم خوب است هم بد. از یک طرف، تقویت مجموعه مهارت‌ های زبان خود بدون اینکه از در در خانه خارج شوید آسان‌ تر است. از طرف دیگر می تواند برای تمرکز شما وحشتناک باشد. در حقیقت، بسیاری از زبان آموزان مبتدی معتقدند که استفاده همزمان از روش های بیشتر، احتمال تسلط آن ها را افزایش می دهد. این نمی تواند دور از حقیقت باشد. یادگیری ممتد و با ساختار، بهترین راه برای اطمینان از پیشرفت شماست. بنابراین در حالت ایده ‌آل ابزاری را انتخاب کنید که چند تکنیک را با هم متعادل کند.

 مرتباً زبان اسپانیایی را مرور کنید

برخی معتقدند که بهترین راه برای واقعا فهمیدن یک کتاب، فقط خواندن آن نیست، بلکه خواندن مجدد آن است. همین اصل در یادگیری زبانی مانند اسپانیایی صدق می‌کند. این کاری است که شما هر وقت با اسپانیایی زبان ها مکالمه می کنید به طور طبیعی انجام می دهید. اما این کاری است که می توانید در خانه هم انجام دهید. حتی نامی برای آن وجود دارد: مرور با فاصله.

بهترین روش های تدریس باید آن را در ویژگی های خود بگنجانند، بنابراین کاملاً طبیعی و بخشی از شما می شود. اگر به روش سرگرم کننده ای از طریق بازی‌ها، آزمون‌ها گرفته شود و ارزیابی پیشرفت شود، امتیازات اضافی کسب می کنید.

آموزش زبان اسپانایی بصورت آنلاین در تیکا
 

کمالگرا نباشید

برخی از زبان آموزان اسپانیایی قصد دارند این زبان را مثل زبان مادری خود یادبگیرند. یک هدف تحسین برانگیزکه ، ممکن است به عنوان یک چالش بیش از حد طاقت فرسا شود - به ویژه هنگامی که تازه کار خود را شروع می کنید. همیشه بهترین کار این است که در عوض سطحی را هدف قرار دهید که به شما امکان گفتگوی مناسب را بدهد.

تفاوت در چیست؟

درست مانند مکالمه به زبان مادری خودتان که ممکن است نتوانید در هر لحظه کلمات مناسب را پیدا کنید، در مکالمه زبان اسپانیایی نیز همین اتفاق رخ میدهد. قبل از استفاده از عبارت اسپانیایی ممکن است نتوانید جمله مناسب را بسازید. پس چرا اینقدر به خود فشار می آورید و احساس شکست دارید؟ 

 

 

خوش بگذرانید!

یادگیری اینکه چگونه به زبان اسپانیایی صحبت کنید فرصت های زیاد دوستی، شغلی و روابط انسانی فراهم می کند. اما این یک نوع معامله موفق یا شکست خورده نیست! اول و مهمترین، این یک سفر است - بنابراین شما هم می‌توانید از انجام آن لذت ببرید! فقط به یاد داشته باشید که نسبت به خودتان خیلی سخت گیر نباشید، عجله نکنید و عبارات خنده داری را بیاموزید که یادگیری زبان اسپانیایی را جذاب می کند.
 

نتیجه گیری:

همانطور که در مقاله بالا اشاره کردیم، روش های زیادی جهت تقویت مهارت های خود در یادگیری زبان اسپانیایی وجود دارد که با انجام آن ها می توانید به یک فرد کاملا مسلط به این زبان تبدیل شوید. اما در کنار همه این روش ها داشتن یک راهنما یا استاد برای یادگیری هرچه بهتر، ضروری می باشد. ما در آموزش زبان آنلاین تیکا توسط بهترین اساتید زبان اسپانیایی شما را همراهی خواهیم کرد. کافیست همین حالا به سایت تیکا مراجعه کرده و با انتخاب استاد دلخواه خود آموزش زبان را شروع کنید.

 

 

یادگیری زبان با بهترین اساتید در سامانه آموزش زبان آنلاین تیکا

دانلود PDF بهترین روش برای یادگیری زبان اسپانیایی در خانه | 10 نکته برتر

اشتراک گذاری:

درباره نویسنده

نیکتا رضاخانی

نیکتا رضاخانی