استاد برتر زبان فرانسوی: پویا استادپور

زینب ناصری
زینب ناصری
پنجشنبه, 20 آذر 1399

زمان مطالعه: 6 دقیقه

استاد برتر زبان فرانسوی: پویا استادپور

در این مقاله قصد داریم یکی از اساتید خوب زبان فرانسوی تیکا را به شما معرفی کنیم. آقای استادپور از اساتید قدیمی تیکا هستند که سابقه تدریس در دانشگاه تهران را نیز دارند. تجربه موفق آقای استادپور ثابت کرد یک استاد با مهارت تدریس و معلومات بالا میتواند در تدریس آنلاین نیز بسیار موفق ظاهر شود.
 روحیه بالا، سخت گیری در روند تدریس و اهمیت دادن به زبان آموزان و پیگیری های قبل و بعد از کلاس از ویژگی های بارز آقای استادپور هستند. اگر قصد مهاجرت به فرانسه یا کبک کانادا را دارید و مایلید زبان فرانسوی خود را تقویت کنید، آقای پویا استادپور یک گزینه مناسب برای شماست. 

سابقه استاد زبان فرانسوی، آقای استادپور در تیکا

استاد پویا استاد پور اولین استاد زبان فرانسوی در سامانه آموزش زبان تیکا بودند که در سال 1398 فعال شدند. ایشان نه تنها به بسیاری از زبان آموزان پیگیر و مصمم در یادگیری زبان فرانسوی کمک کردند، بلکه استاد زبان فرانسوی برخی از اساتید انگلیسی فعال در سامانه آموزش زبان تیکا نیز بودند! آقای استاد پور با داشتن سابقه طولانی در تدریس این زبان، یکی از منظم ترین و قابل اتکا ترین اساتید تیکا هستند. 

روش تدریس زبان فرانسه آقای پویا استادپور
آقای پویا استادپور در توصیف روش تدریس خودشون گفتند بیشتر از کتاب ها و روش تدریس Collection Progressif (progressive) CLE و Nouvelle Grammaire de Sorbonne و Collection en dialogue  استفاده میکنند. با توجه به اینکه زبان آموزان آقای استادپور بیشتر در سطح بالای متوسط هستند، این روش که کاملا جامع است میتواند به زبان آموزان در رسیدن به بالاترین سطح تسلط بر زبان فرانسوی کمک کند. آقای استادپور معتقدند "در صورت استفاده از این متد، زیاد نیازی به استفاده از منابع تکمیلی وجود نخواهد داشت. این متد در سال 2016 معرفی شده و مثل بسیاری از متدهای به روز دیگر، اکسیونل هست".

دشواری های تدریس آنلاین زبان


یادگیری زبان فرانسه که قوائد دستوری آن با زبان فارسی تفاوت زیادی دارد، نیازمند تلاش و کوشش بسیاری از سمت زبان آموز است. برخی زبان آموزان تصور میکنند صرفا با رزرو کلاس با یک استاد حرفه ای میتوانند به راحتی به هدف خود برسند. آقای استادپور برای این دسته از زبان آموزان گزینه مناسبی نیست! 
به نظر آقای استادپور فرآیند یادگیری و ارتباط بین استاد و زبان آموز کاملا دوطرفه است و انگیزه داشتن یا نداشتن یک شاگرد میتواند روی استاد هم تاثیر بگذارد. پیگیری یک زبان آموز و به موقع انجام دادن تکالیف محول شده از تقاضاهایی است که آقای استادپور از زبان آموزان دارد.

چرا استاد پویا استادپور؟


تسلط بالا و علاقه زیاد به زبان فرانسوی، تحصیلات آکادمیک در مقطع دکتری در یکی از بهترین دانشگاه های کشور، محبوبیت بالا بین زبان آموزان و زمان های زیادی که در تقویم آقای استادپور قابل رزرو هستند، تنها بخشی از دلایلی هستند که ما ایشون رو به شما پیشنهاد میکنیم. 
آقای استادپور با دقت بالا زبان آموزان رو در جلسه اول ارزیابی میکنند و برنامه دقیقی و متناسب با سطح هر زبان آموز به افراد ارائه میکنند. جلسه اول با آقای استادپور حکم یک فیلتر اولیه رو هم داره! چون ایشون فقط زبان آموزانی رو قبول خواهند کرد که هدف بسیار مشخصی داشته باشند. در عین حال سامانه آموزش زبان تیکا دست اساتید و زبان آموزان رو در انتخاب طول دوره ها و منابع کاملا باز گذاشته تا اساتید بتوانند به نتیجه مد نظر دست پیدا کنند.
به نظر آقای استادپور رضایت زبان آموز در فرآیند یادگیری اهمیت زیادی دارد. ایشون در مصاحبه با سایت تیکا اعلام کردند: " زیاد پیش میاد که یک زبان آموز در ترم بعدی به استاد اعلام میکنه که مطالب ترم قبل رو به علت کمبود وقت یاد نگرفته. برای پیشگیری از این موارد، پیشنهاد من اینه که عنوان های تدریس شده در هر ترم اگر ده تا هستند، به هشت تا کاهش پیدا کنند، و در عوض زمان بیشتری برای یادگیری عمیق زبان آموز ها اختصاص داده بشه. به نظرم این رضایت بیشتری هم برای زبان آموزان خواهد داشت." 


نظرات زبان آموزان فرانسوی 

با انداختن یک نگاه ساده به نظراتی که شاگردان آقای استادپور برای ایشون نوشتند، میتوانیم به رضایت این زبان آموزان پی ببریم. تعدادی از شاگردان ایشون از هموطنان مقیم خارج از کشور هستند که برای تقویت زبان فرانسه خودشون از سامانه تیکا استفاده میکنند.

 
اگر دوست دارید به جمع این زبان آموزان موفق وارد شوید، کافیست یادگیری آنلای خودتان را شروع کنید!

آموزش زبان آنلاین تیکا

اشتراک گذاری:

درباره نویسنده

زینب ناصری

زینب ناصری

نویسنده و مدرس

من زینب، دانشجوی ارشد ادبیات انگلیسی و مدرس پاره وقت هستم و توی بخش های مختلف تیکا فعالم، اما مخصوصا به بلاگ و نوشتن درمورد زبان ها علاقه دارم!