قوانین و مقررات

معرفی تیکا

سامانه آموزش آنلاین زبان های خارجه تیکا یک سرویس اینترنتی بر بستر وب می باشد که با هدف ایجاد یک فضای آموزشی و ارتباط بین شاگرد و استاد به وجود آمده است.
زبان آموزان در این سامانه می توانند با انتخاب استاد دلخواه خود در زمان و مکان دلخواه به برگزاری کلاس زبان بپردازند.
بدیهی است که تیکا در نقش یک واسط بین استاد و شاگرد بوده و در واقع یک سامانه جستجو و انتخاب استاد زبان می باشد.

مقررات عمومی

1-تمام اصول و قوانین تیکا منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران ، قانون تجارت الکترونیک و قانون حمایت از حقوق مصرف‌کننده است . همچنین کاربران نیز ملتزم به رعایت این قوانین می باشند. تیکا حق تغییر شروط و اصلاح این قوانین را به صورت کلی و جزئی دارد و استفاده کاربران از تیکا به منزله پذیرش این شروط می باشد.
2-برای تسهیل استفاده کاربران از خدمات آموزش زبان ، تیکا لینک هایی (پیوند هایی) به سایت های دیگر  ایجاد کرده است. تیکا در قبال محتوای موجود در این سایت ها هیچ گونه مسئولیتی ندارد و ضمناً پیوند به این سایت ها به منزله تایید این سایت ها و یا گردانندگان و یا صاحب امتیازان آن ها نیست.
3-زمانی که شما وارد سایت می شوید تیکا نیز مانند اکثر سایت‌ها، از طریق روش‌های استاندارد و به‌طور خودکار آدرس سایتی را که از آن می‌آیید، اطلاعات صفحاتی از سایت را که مشاهده کرده‌اید، آی‌پی آدرس، نوع مرورگر و سیستم‌عاملی که استفاده می‌کنید دریافت می‌کند. این عمل، شناسایی علایق مشتریان و افزایش رضایت ‌مندی کاربران از سایت را در پی خواهد داشت.
4-تیکا به‌منظور ارائه ی امکانات به کاربران و جلوگیری از سوء ‌استفاده‌های احتمالی، سرویس چت را در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد. برای مثال اگر کاربری وجهی را پرداخت کند و یا سوالی داشته باشد می‌تواند در قسمت چت آنلاین با پشتیبان ارتباط بگیرد.
5-به دلیل سهولت در استفاده کاربران تمامی قیمت ها در تیکا به "تومان" می باشد.
6-کاربر از هر طریقی (ایمیل، چت ها) که با تیکا ارتباط برقرار کند، تیکا خلاصه‌ای از این ارتباطات را در حساب کاربری وی با هدف ارتقای سرویس‌دهی به کاربران، نگهداری کرده تا از کلاهبرداری و سوء ‌استفاده‌های احتمالی کاربران را مصون نگهدارد.
7-در‌صورتی‌که پرداخت کاربر به‌صورت ناموفق انجام پذیرد (در بازگشت از بانک به تیکا یا از تیکا به بانک) و مبلغ از حساب کاربر کسر شده باشد، این مبلغ طی ۷۲ ساعت پس از پرداخت ناموفق به حساب پرداخت‌کننده برگشت می‌گردد. در صورت برنگشتن طی ۷۲ ساعت پس از پرداخت، کاربر می‌بایست اطلاعات دقیق پرداخت را از طریق تیکت برای بخش تراکنش‌های ناموفق ارسال کند تا بررسی و پیگیری‌های لازم انجام پذیرد.

شرایط ثبت نام و عضویت

1-هنگام ثبت‌نام، کاربر موظف است اطلاعات خود از قبیل نام و نام خانوادگی، شماره ملی، تاریخ تولد و آدرس پست الکترونیکی را به‌صورت کامل و دقیق ارسال کند و مسئولیت صحت این اطلاعات بر عهده ی کاربر است.
2-زبان آموز و استاد حق واگذاری شناسه و اطلاعات ورود خود را به دیگران نداشته و در صورت چنین اقدامی تمامی مسئولیت ها و عواقب آن بر عهده خود ایشان می باشد.
3-هر کاربر فقط می تواند یک حساب کاربری در تیکا داشته باشد، در صورت مشاهده تخلف تیکا این حق را دارد که تمامی حساب های کاربر را پاک نماید.
4-پس از ثبت نام در تیکا شماره تماس و ایمیل شما جهت ارتباط و اطلاع رسانی مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

محرمانگی

1-تیکا به منظور  پاسخگوئی و ارتباط دوسویه با کاربران، امکان کسب اطلاعات شخصی کاربر شامل نام، نام خانوادگی،شماره موبایل،تحصیلات،تاریخ تولد،استان و شهرستان محل زندگی را دارد ، این اطلاعات نزد تیکا محرمانه تلقی می شود و بدون اجازه کاربر به اشخاص ثالث واگذار نخواهد شد.
2-اطلاعات شخصی و مالی کاربران در سایت محرمانه تلقی می شود و جز به حکم قانون یا دستور مقام صالح قضایی در اختیار فرد و یا سازمانی قرار داده نخواهد شد.
3-علاوه بر اطلاعاتی که کاربر ارائه می‌کند، تیکا از نوعی فناوری برای به‌دست‌آوردن اطلاعات مانند آدرس پروتکل اینترنتی، سیستم‌عامل رایانه، نوع مرورگر، ترافیک و دریافت مدخل ورودی به سایت، استفاده می‌کند.
4-مسئولیت حفظ محرمانگی اطلاعات حساب کاربری بر عهده ی صاحب اطلاعات است. مسئولیت هرگونه اتفاقی که در نتیجۀ غفلت یا کوتاهی صاحب اطلاعات حادث شود، صرفاً بر عهدۀ وی است. بدین وسیله کاربر موافقت می‌کند هرگونه استفاده غیرمجاز از حساب کاربری و کلمۀ عبور خود یا هرگونه اقدام مخل امنیت را سریعاً به تیکا اطلاع دهد.

سایر

1- تمام محتویات سایت تیکا از قبیل متون، گرافیک، تصاویر، علائم تجاری، لوگو، صدا، تصویر، قالب سایت، اسکریپت‌ها و اسامی خدمات قابل ارائه و... متعلق به تیکا است و مشمول حمایت‌های مقرر در قوانین مالکیت فکری داخلی و بین‌المللی است. همچنین هیچ‌یک از محتویات سایت تیکا قابل تولید مجدد، کپی‌برداری، فروش یا هر نحو سوء استفاده برای مقاصد تجاری و غیرتجاری نیست. هرگونه استفاده بدون کسب مجوز کتبی، حق پیگرد قانونی را برای تیکا محفوظ می‌دارد.
۲- هیچ‌یک از طرفین این توافق‌نامه به دلیل قصور یا تأخیر در اجرای تعهداتش به دلیل حصول شرایطی که فراتر از کنترل معقول وی باشد، مسئول نخواهد بود. این موارد شامل موارد زیر است، اگرچه محدود به آن‌ها نیست: آتش‌سوزی، سیل، زلزله، قطع خطوط ارتباطی اینترنت، قطع شبکه و حوادث ناگهانی و پیش‌بینی‌ناپذیر طبیعی و... .
۳- این توافق‌نامه طبق قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران تنظیم شده است. هرگونه اختلاف راجع به آن ازجمله انعقاد، اعتبار، تفسیر، فسخ، نقض و اجرای آن، برای داوری به شورای انتظامی سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان ارجاع داده می‌شود. نظر شورای انتظامی استان قطعی و لازم‌الاجراست. شرط داوری حاضر موافقت‌نامه‌ای مستقل از قرارداد اصلی تلقی می‌شود و در هر حال قابل اجراست.
۴- تیکا در هیچ نقطه‌ای از کشور نمایندگی ندارد و تمامی سرویس‌ها، تراکنش‌های مالی و خدمات قابل ارائه، در سایت تیکا است. در صورت مشاهده ی هرگونه تخلف و سوء‌استفاده از سایت، حق پیگرد قانونی برای تیکا محفوظ است.
۵- چنانچه هریک از شروط، تعهدات مصرح در این توافق‌نامه یا اجرای آن‌ها به دلیل مغایرت با قوانین یا به‌موجب حکم مراجع ذی‌صلاح نامعتبر و غیرقابل اجرا باشد، این مسئله به‌معنای بی‌اعتباری سایر شروط و تعهدات نیست. اعمال‌نشدن هریک از مقررات این توافق‌نامه به‌منزلۀ انصراف از حق اعمال و اجرای آن در آینده نخواهد بود.
۶- تمامی مکاتبات به‌صورت کتبی خواهد بود که ازطرف تیکا، از طریق نشانی ایمیلinfo@tikkaa.ir صورت می‌گیرد و مکاتبات کاربران نیز از طریق ایمیل ثبت‌شده ی ایشان در زمان ثبت‌نام خواهد بود.

مقررات رزرو و برگزاری کلاس

1-رزرو کلاس و استاد زبان از طریق سامانه تیکا انجام می پذیرد و زبان آموز با ثبت نام در سایت می تواند نسبت به رزرو کلاس در ساعات خالی استاد مختار است.
2-برخی از کلاس ها دارای هزینه اولیه می باشد؛ شاگرد می بایست برای رزرو و برگزاری کلاس هزینه اولیه را پرداخت نماید.
3-کنسل کردن کلاس به ازای هر 5 جلسه تنها یک جلسه مجاز بوده که آن هم می بایست با هماهنگی بین زبان آموز و استاد باشد.
4-زمان کنسل کردن و یا جا به جایی کلاس می بایست قبل از ساعت 21 شب قبل باشد وگرنه امکان کنسلی و جابه جایی وجود ندارد.
5-استاد و شاگرد ملزم هستند 15 دقیقه قبل از برگزاری کلاس وارد سامانه شده و آمادگی لازم برای برپائی کلاس را داشته باشند.
6- استاد به صورت یطرفه و بدون هماهنگی تیکا نمی تواند قیمت کلاس را افزایش و یا تغییر دهد.
7-.استاد می بایست حداقل بیش از 10 ساعت در هفته زمان خالی به تیکا اختصاص دهد.
8- جهت بالا بردن و نظارت محتوایی بر کلاس،جلسات توسط سوپروایز تیکا مورد بررسی،بازبینی و رصد قرار می گیرد و در صورت مشاهده هر گونه تخلف از جانب استاد و یا شاگرد می تواند اقدامات مقتضی جهت اصلاح روند را در پیش گیرد.
9-.مدرس ملزم به برگزاری کلاس بابت مبلغ پرداخت شده از جانب شاگرد می باشد و اگر در شرایط خاصی به تشخیص تیکا امکان برگزاری کلاس میسر نباشد کلیه خسارت و مبالغ دریافت شده به مدرس بابت آن کلاس پس گرفته خواهد شد.
10-.تسویه استاد پس از کسر کارمزد تیکا و بعد از برگزاری کلاس به حساب کاربری مدرس شارژ می شود و استاد هر زمان که درخواست تسویه را ثبت نماید ، حداکثر تا 2 روز کاری مبلغ با استاد تسویه می شود.
11-.مدرس ملزم به رعایت قوانین این توافق نامه می باشد و ثبت نام در سامانه تیکا هیچ گونه تعهد بیمه و استخدامی برای تیکا نمی آورد.
12- هرگونه ارتباط و مکاتبه بین شاگرد و استاد خارج از پلتفرم تیکا بدون اجازه کتبی از تیکا مورد قبول نیست، و تمامی مسئولیت آن متوجه آنان(استاد و شاگرد) می باشد.

تماس با ما