آموزش زبان با اساتید ماک آیلتس - IELTS Mock

انگلیسی استاد زینب ناصری مدرس زبان انگلیسی در تیکا
انگلیسی
جلسه اول
8هزار تومان
ساکن تهران هستم

از رزرو کلاس با این پروفایل خودداری کنید، این پروفایل برای رزرو آزمایشی توسط تیم فنی ایجاد شده است. با تشکر
من زینب ناصری فارغ التحصیل رشته زبان و ادبیات انگلیسی از دانشگاه تهران هستم و میتونم به شما در روند لذت بخش یادگیری زبان انگلیسی کمک کنم،

اگه زمان کمی در اختیار دارید و نمیدونید چطور باید این زمان رو برای یادگیری زبان انگلیسی مدیریت کنید، میتونید یه مشاوره رایگان از من بگیرید تا متوجه بشید چطور میتونیم انگلیسی رو وارد زندگی روزمره شما کنیم.
.
مصاحبه با استاد زینب ناصری:

1. روند تدریس شما چطوره؟

خب میشه گفت من دوست دارم در کنار درست کردن یه ساختار کلی، توی هر جلسه یه فعالیت جدید و سرگرم کننده رو هم به زبان آموزم معرفی کنم. برای همینه که همیشه از یک یا دوتا کتاب آموزش زبان انگلیسی استفاده میکنم، یک کورس بوک –معمولا آمریکن انگلیش فایلز یا تاپ ناچ- و یکی هم کتاب مرجع برای گرامر یا لغاته – آکسفورد ورد اسکلیز یا کتاب های کمبریج-، کلاس آنلاین یا حضوری با گفت و گو شروع میشه و توی این گفت و گو اشتباهاتشون رو اصلاح میکنم و حتی اگه سطح گرامر یا لغات انگلیسیون به فهم کامل این مطلب نرسیده، براشون یه توضیح کوتاه میدم و رد میشم تا وقتی درسمون به اونجا رسید پیشزمینه این مطلب رو داشته باشند، توقع دارم زبان آموزم این نکات رو یادداشت یا حداقل این بخش از کلاس رو ضبط کنه، بعد میریم سراغ کتاب آموزش زبان انگلیسی و فعالیت هاش و آخر کلاس هم با پرسش و پاسخ و بررسی تکالیف زبان آموز و یه بازی آموزشی تموم میشه.

2. به نظرت وجه تمایز خودت به عنوان یه مدرس با بقیه مدرس های زبان چیه؟

شاید وجه تمایز من این باشه که زبان انگلیسی رو همیشه به چشم یک ابزار خوب برای ارتقای مهارت های دیگه میبینم، پس اینو از زبان آموز میخوام و توی کلاس هم وادارش میکنم به انگلیسی علایق یا مهارت هاش رو توضیح بده یا یه مطلب درمورد اونا بنویسه یا ...

3. چرا این شغل رو انتخاب کردی؟

من از بچگی به ادبیات انگلیسی علاقه داشتم، اما از طریق کتاب های ترجمه شده به فارسی! بعد از راهنمایی شروع کردم به کتاب های انگلیسی رو خوندن و ترجمه کردن و کم کم اعتماد به نفس بیشتری پیدا کردم، این بود که کنکور تجربی رو ندادم و در عوض توی کنکور هنر و زبان شرکت کردم! زبان انگلیسی به من کمک کرد چیزهای جدید بیشتری یاد بگیرم، خصوصا درمورد انیمیشن که واقعا بهش علاقه داشتم اما توی کنکور عملی شرکت نکردم چون اون موقع به اندازه کسی که توی هنرستان انیمیشن خونده بود آمادگی آزمون طراحی رو نداشتم، اما به هر حال ادبیات انگلیسی هم برام جذاب بود، ورود به این رشته و قرار گرفتن توی جو زبان انگلیسی منو وارد حوزه تدریس زبان انگلیسی توی آموزشگاه ها و تدریس خصوصی کرد، اول هدفم داشتن یه شغل دانشجویی بود اما وقتی دیدم آموزش زبان هم خییلییی جای نوآوری داره، موندگار شدم!

4. اگه استاد زبان نمیشدید چه شغلی رو انتخاب میکردید؟

انیماتور! یا از اون بهتر، نویسنده کتاب های مصور! هنوز هم دنبالشم البته، و حتی به فکر طراحی یه کتاب داستان مصور برای یادگیری زبان و سرگرمی هستم.

5. استاد زبان بودن چه حسی برات داره؟

اینکه به کسی کمک کنی تا طبق شیوه خودش زبان انگلیسی رو کشف کنه و شروع کنه به استفاده ازش، خیلی حس خوبی داره! خصوصا وقتی میبینم از روش من داره لذت میبره یا مشکلاتی که
مدت ها باهاشون دست و پنجه نرم کرده برطرف شدن.

6. به نظرت یادگیری زبان جدید چه تغییری توی زندگی افراد به وجود میاره؟

میتونه به هر کسی کمک کنه بیشتر بره پی علابقش و خطر کنه و با افراد جدیدی آشنا بشه.

7. اولین تجربه تدریس زبان انگلیسی شما چطور بود؟

چون با نوجوون ها کلاس برداشتم، خیلی سعی کردم جنبه بازیگوش خودم رو کنترل کنم تا شروع نکنم پا به پای اونا شیطنت کردن! اما تجربه خوبی بود.

8. جمله یا نقل قول انگلیسی مورد علاقه شما چیه؟

If you are lonely, dime the lights and put on a horror movie, you won’t feel alone anymore!

9. اگه یه توریست انگلیسی زبان به کمکت نیاز داشته باشه و تو
عجله داشتی باشی، کمکش میکنی؟
میشه گفت بستگی به موقعیتش داره! اما معمولا آره.

10. به نظر شما استاد زبان نیتو بهتره یا غیر نیتیو؟

به نظر من استاد بودن توی خون بعضی از آدماس، چه نیتیو باشن و چه غیر نیتیو، ولی خب داشتن یه مدرس نیتیو که صبر و حوصله و کیمیای تدریس رو داشته باشه و در کنار اون با زبان اول شما هم آشنا باشه تا بتونه اشتباهات رایج شما رو تصحیح کنه یه غنیمته! به نظرم پیدا کردن چنین مدرسی شاید سخت پیدا بشه اما طلاست- پس خیلی گرون قیمته. اگه چنین مدرسی پیدا نمیکنید، برید سراغ استادی که با روش تدریسش موافقید و شاگردهای موفق زیادی داشته، و در کنارش سعی کنید دوست های نیتیو پیدا کنید تا باهاشون به انگلیسی گپ بزنید.

11. بهترین استاد زبان که الگوی خودتون میدونی کیه؟

استاد زبانشناسی رشته زبان انگلیسی دانشگاه تهران، حمیده معرفت... البته نمیدونم پروفسور معرفت طبق تعریف شما استاد زبان محسوب میشه یا نه!

12. کدوم موسسه زبان مورد علاقه ات بوده؟

موسسه آموزش زبان های خارجی دانشگاه تهران یا همون جهاد دانشگاهی، چون زبان های متنوعی داره و بین اساتید اونجا دوست های خوبی پیدا کردم.

13. بزرگترین اشتباه توی تدریس زبان به نظرت چیه؟

اینکه نیازهای زبان آموزت رو در نظر نگیری و خودت رو برای خلاقیت به چالش نکشی، و اینکه سعی نکنی از فرآیند تدریس لذت ببری.

14. کلاس گروهی رو بیشتر دوست دارید یا خصوصی؟

کلاس حضوری و گروهی زبان انگلیسی به برنامه ریزی روتین تر و کلی تری نیاز داره، اما کلاس خصوصی حس رضایت و دقت بیشتری بهم میده، چون میتونم پیشرفت یک زبان آموز رو با دقت پیگیری کنم.

15. نسبت تایم فعالیت خودت و شاگرد توی کلاس چند به چنده؟

تو مکالمه، فک کنم پنجاه پنجاه، اما اگه شاگردم سطح زبان پایینتری داشته باشه معمولا خیلی از جملات رو به فارسی هم تکرار میکنم، وقتی برسیم به بخش فعالیت های کتاب آموزش زبان، میشه گفت این نسبت تغییر میکنه و میشه هفتاد درصد زبان آموز و سی درصد من!

بیشتر...
( 6 ) 5.0
امتیاز مدرس
45
هزینه هرجلسه
40
تعداد کل زبان آموزان
رزرو جلسه

ویدئو استاد زبان انگلیسی زینب ناصری  

آزمون ماک آیلتس چیست؟

آزمون ماک آیلتس توانایی های شما در گوش دادن، خواندن، نوشتن و صحبت کردن را در کمتر از سه ساعت ارزیابی می کند. آزمون ماک آیلتس دو نوع می باشد: ماک آیلتس آکادمیک و آموزش عمومی ماک آیلتس. گوش دادن و صحبت کردن برای هر دو آزمون یکسان است، اما خواندن و نوشتن بسته به اینکه در کدام آزمون شرکت کنید متفاوت است.مهارت های  گوش دادن ، خواندن و نوشتن در تمام آزمون های ماک آیلتس در همان روز برگزار می شود و هیچ وقفه ای بین آنها وجود ندارد.

زمان کل آزمون ماک آیلتس چقدر است ؟

کل زمان آزمون 2 ساعت و 45 دقیقه است. که مهارت های شما را مورد ارزیابی قرار می دهد.

ساختار آزمون ماک آیلتس چگونه است ؟

شامل دو قسمت زیر می باشد:
گوش دادن (Listening): مدت زمان آزمون3۰ دقیقه می باشد؛ شما به چهار فایل ضبط شده از انگلیسی زبانان بومی گوش خواهید داد و سپس پاسخ های خود را برای یک سری سوالات می نویسید.
خواندن (Reading): مدت زمان آزمون ۶۰ دقیقه می باشد؛ بخش خواندن  آزمون، شامل 40 سوال است که برای آزمایش طیف وسیعی از مهارت های خواندن طراحی شده است. این مهارت ها شامل موضوع اصلی متن،  ایده های اصلی، بررسی جزئیات، خلاصه کردن، درک استدلال منطقی و شناخت نظرات ، نگرش ها و هدف نویسندگان است.

آزمون ماک آیلتس آکادمیک چیست ؟

آزمون ماک آیلتس آکادمیک شامل سه متن طولانی است که از موضوعات توصیفی و واقعی تا گفتاری و تحلیلی را شامل می شود. این ها از کتاب ها، مجلات و روزنامه ها گرفته شده است. آنها برای مخاطبان غیر متخصص انتخاب شده است اما برای افرادی که وارد دوره های دانشگاهی می شوند یا به دنبال ثبت نام حرفه ای هستند این متن ها مناسب تر می باشند.

آزمون آموزش عمومی ماک آیلتس چیست ؟

این آزمون شامل متن هایی از  کتاب ها، مجلات، روزنامه ها، تبلیغات، کتاب های راهنماو دستورالعمل ها است. این ها مواردی هستند که روزانه در یک محیط انگلیسی زبان با آن ها روبرو خواهید شد.

ساختار آزمون ماک آیلتس آکادمیک چگونه است ؟

شامل یک قسمت نوشتن(Writing) می باشد که در مدت زمان ۶۰ دقیقه می بایست به آن پاسخ داده شود. مباحث مورد علاقه عمومی و مناسب برای داوطلبان آزمون، ورود به دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد یا جستجوی ثبت نام حرفه ای است.

مباحث آزمون عمومی ماک آیلتس چیست؟

موضوعات عمومی در این آزمون به کار رفته است که شامل دو بخش زیر  می باشد :
▪ وضعیتی به شما نشان داده می شود و از شما خواسته می شود نامه ای را بنویسید و در آن درخواست اطلاعات یا توضیح وضعیت کنید. این نامه ممکن است به سبک عامیانه‌، نیمه رسمی یا رسمی باشد.
▪ از شما خواسته می شود در پاسخ به یک دیدگاه، استدلال یا مشکل، مقاله ای بنویسید. مقاله می تواند سبکی کاملاً غیر رسمی باشد.

ساختار آزمون عمومی ماک آیلتس چگونه است؟

شامل یک بخش صحبت کردن (Speaking) می باشد که درمدت زمان ۱۱ تا ۱۴ دقیقه می بایست به آن پاسخ داده شود. بخش صحبت کردن در این آزمون استفاده شما از انگلیسی گفتاری را ارزیابی می کند. همچنین مکالمه شما در هر آزمون ضبط می شود.