استاد زبان عربی ساجده آخوندی

پیام به پشتیبانی تیکا از طریق واتس اپ

کلاس زبان عربی استاد ساجده آخوندی

تعداد شاگردها: 80
 استاد ساجده آخوندی مدرس زبان عربی  در تیکا
عربی
عربی

ساجده آخوندی

زبان عربی
مدرس مشتاق و علاقه مند به تدریس اصولی و کاربردی زبان عربی
محل سکونت مدرس
محل اقامت
تهران
تعداد کل زبان آموزان
زبان آموز
80
امتیاز مدرس
امتیاز مدرس
5.0
رزرو جلسه اول رزرو کلاس
10 هزار تومان 49 هزار تومان برای هر ساعت

درباره مدرس

سلام ساجده آخوندی هستم دانش آموخته ارشد مترجمی زبان عربی دانشگاه تهران. با روش هاو منابع نوین آموزش ترجمه و مکالمه و آموزش صرف و نحو آشنام و در این زمینه کار کردم. معتقدم زبان عربی رو باید کاربردی و روشمند آموزش داد و جسارت صحبت کردن و شوق آشنایی با یک فرهنگ و زبان دیگه رو در دل زبان آموز زنده کرد. اینطوری دیگه نه مسیر یادگیری سخته نه زمانش طولانی. اگر مایل باشید همه این مسیر همراه تون خواهم بود.

سطوح مورد تدریس

مهارت های مدرس

درباره استاد زبان عربی ساجده آخوندی بیشتر بدانید

من تو کلاس بسته به سطح زبان و نیاز زبان آموز و استفاده از منابع مناسب پیش میرم. من طبق کتاب های صدی الحیاة که کتاب های آموزش پایه زبان عربی هستند پیش میرم. طبق این کتاب ها چهار مهارت اصلی تدریس میشه و بسته به زمان آزاد زبان آموز، تکالیف هایی هم برای فواصل بین دو کلاس تعیین میشه. هدف از اینکار اینه که زبان آموزی که داره زبان عربی رو شروع میکنه در طول روز در معرض بمباران زبان عربی قرار بگیره. من زبان آموز رو تشویق میکنم شبکه های عربی رو دنبال کنه تا گوشش آشنا بشه با تلفظ و معنی کلمات و با استراتژی های مطالعه و یادگیری آشنا بشه. من سعی دارم در طول کلاس نیازهای مختلف زبان آموز رو پوشش بدم و شجاعت صحبت کردن و به خصوص اشتباه کردن رو به زبان آموزم بدم. اشتباه کردن هیچ ایرادی نداره و مسیر پیشرفت زبان آموز همینه. تمرینات نوشتن هم از تمرینات بنیادی هستند که با انجام اون ها زبان آموز بتونه در یک بازه زمانی حداقلی به اهداف خودش برسه.

همونطور که گفتم کتاب های مورد استفاده من کتاب های صدی الحیاة هستند که نوشته استاد خودم در دانشگاه تهران، آقای فکری هستند. کتاب های ایشون شناخته شده ترین منابع آموزش زبان در ایران هستند که در کانون زبان ایران، یکی از معدود آموزشگاه های زبان عربی در ایران، کاربرد دارند. اگه دوست داشت باشید لهجه های رایج و محبوب عراقی و شامی رو یاد بگیرید، کتاب های شذی الحیاه که کتاب های پیشرفته تر برای زبان آموزان سطوح بالاتر هستند رو توصیه میکنم.

آموزشگاه زبان ایده آل به نظر من جاییه که به زبان آموز شجاعت و برنامه ریزی برای صحبت کردن به زبان عربی رو ارائه کنه. به نظر من فشار آوردن روی زبان آموز برای صحبت به زبان عربی در اولین جلسه تاثیر مثبتی نداره و باید آروم آروم به زبان آموز مثل بچه ای که بعد از گوش دادن زبان باز میکنه، برای شروع صحبت کردن فرصت و جرات داد. به علاوه به نظر من آشنایی اساتید و معلمین زبان عربی با فرهنگ این کشورها میتونه خیلی مسائل رو برای زبان آموز ها شفاف کنه.

استاد ایده آل من دکتر فکری هستند که صحبت هاشون به سطح دانش زبانی ما اضافه میکردند، اما علاوه بر این دیدگاه های بسیار جالبی درمورد سیاست و فرهنگ داشتند. گذشته از این، تسلط بسیار بالای استاد فکری روی زبان عربی همیشه دانشجویان ایشون رو به حیرت وا میداشت. ایشون مدتی هم در کشورهای زبان عرب زندگی کرده بودند و وقتی ما کلام ایشون رو با صحبت کردن سیاستمداران جهان عرب مقایسه میکردیم، متوجه برتری واضح ایشون در دایره لغات و فصاحت و کاربرد فعل های مختلف میشدیم. در نهایت، استاد فکری علاوه بر استاد زبان عربی بودن، یک استاد و فرد دانشمند به معنای واقعی کلمه بودند.

به نظر من بزرگترین اشتباه یک مدرس میتونه این باشه که یک زبان رو دست نیافتنی نشون بده، و هر وقت زبان آموز داره سعی میکنه مطلبی رو به زبان عربی بیان کنه همه اشتباهات اون رو به رخش بکشید، جسارت و انگیزه یادگرفتن رو از زبان آموزتون گرفتید. یادگیری یک شبه اتفاق نمی افته اما قطعا شدنی و دست یافتنی هست، و نباید با سختگیری زباد از زبان عرب یک غول برای زبان آموز ساخت.

نیتیو بودن استاد توی زبان عربی یک مزیت مهم محسوب میشه چون کاربردهای واقعی زبان و فرهنگ جامعه عرب زبان و کاربردهای بسته به متن رو به خوبی میدونه، اما بهترین استاد من استادی بودند که نیتیو زبان عربی نبودند ولی حتی از افراد عرب زبان بهتر صحبت میکردند. از سمت دیگه در سطح عموم اساتید زبان عربی، میشه گفت افرادی که اهل سوریه و عراق هستند، لهجه های عراقی و سوری عالی دارند اما اکثر به عربی فصیح مسلط نیستند. اکثر مردم کشورهای عرب زبان خودشون به زبان فصیح صحبت نمیکنند، گرچه همه افراد عرب زبان اگه شما عربی فصیح حرف بزنید کاملا متوجه حرف شما میشوند. هر فرد خارجی زبان یا کسی که زبان عربی رو به صورت آکادمیک خونده باشه زبان عربی فصیح رو یاد میگیره و به نظر من یک فارسی زبان در درجه اول نیاز داره عربی فصیح که همه جا کاربرد داره رو یاد بگیره.

به نظر من کلاس گروهی میتونه خیلی مفید باشه، البته نه یک کلاس گروهی سی نفره بلکه نهایتا پنج شش نفره تا زبان آموزها در کلاس و خارج از کلاس با هم در تعامل باشند، مکالمه کنند و تمرینات رو با هم حل کنند. کلاس خصوصی در حقیقت فرصت بیشتری به استاد و زبان آموز میده تا به اهداف خودشون از تدریس زبان عربی زودتر برسند، شاید کلاس خصوصی از این نظر برای استاد هم به صرفه تر باشه اما برای زبان آموز یک کلاس گروهی کوچیک احتمالا ایده آل تر خواهد بود.

مدت زمان حرف زدن استاد و شاگرد در کلاس زبان عربی کاملا بستگی به سطح دانش زبان عربی زبان آموز داره. در جلسات اول بهتره استاد راهنمایی بیشتری به زبان آموز مبتدی ارائه بده اما یک زبان آموز متوسط و پیشرفته باید بیشتر تشویق بشه به فعالیت و مکالمه عربی و اشتباه کردن. در نهایت به نظر من باید یک تعادل بین این دو حالت قائل بشیم.

تقویم مدرس

زمان غیرقابل رزرو /
زمان آزاد(قابل انتخاب) /
رزرو شما /
زمان رزرو شده دیگران
امتیاز شما به مدرس

لطفا برای امتیاز دادن، وارد حساب کاربری خود شوید

نظرات

از 15 نفر /
5.0
حامد زبان آموز تیکا

خانم آخوندی بسیار منضبط و حرفه ای هستند، من بی صبرانه برای ادامه کلاس با ایشون لحظه شماری میکنم

محمدرضا اثناعشری زبان آموز تیکا

برای مکالمه بسیار عالی

اکرم دادالهی زبان آموز تیکا

خوب بود تشکر

اکرم دادالهی زبان آموز تیکا

عالی

حانیه زبان آموز تیکا

بسیار مسلط و دلسوز و مهربان

حانیه زبان آموز تیکا

عالی و مسلط و منظم

آموزش زبان آنلاین تیکا

خوب

a.ablh زبان آموز تیکا

ايشان بسيار پر انرژي هستند و با علاقه و تلاش سعي در انتقال مطالب به زبان آموز دارند.

آموزش زبان آنلاین تیکا

بسیار راضی هستم .

  • 1393-1399

    ارشد مترجمی زبان عربی دانشگاه دانشگاه تهران

زبان تدریس عربی
محل اقامت تهران
تعداد زبان آموز 80
امتیاز مدرس 5
هزینه جلسه آزمایشی 10000
هزینه هر جلسه 49500
گروه هدف تدریس کودک نوجوان جوان میانسال بزرگسال
تخصص مدرس Beginner-A1 Pre-intermediate-A2 intermediate-B1 Upper-intermediate-B2
تحصیلات مدرس
ارشد مترجمی زبان عربی دانشگاه دانشگاه تهران
سابقه کاری
مدارک آموزشی
درباره مدرس

سلام ساجده آخوندی هستم دانش آموخته ارشد مترجمی زبان عربی دانشگاه تهران. با روش هاو منابع نوین آموزش ترجمه و مکالمه و آموزش صرف و نحو آشنام و در این زمینه کار کردم. معتقدم زبان عربی رو باید کاربردی و روشمند آموزش داد و جسارت صحبت کردن و شوق آشنایی با یک فرهنگ و زبان دیگه رو در دل زبان آموز زنده کرد. اینطوری دیگه نه مسیر یادگیری سخته نه زمانش طولانی. اگر مایل باشید همه این مسیر همراه تون خواهم بود.