درباره تیکا

درباره اپلیکیشن آموزش زبان تیکا


ظاهرا بزرگترین مانع یادگیری زبان انگلیسی، کمبود وقت و دسترسی نداشتن به یک آموزشگاه معتبر است! بیشتر ما از کمبود وقت شاکی هستیم اما مدت زمان زیادی را صرف استفاده از تلفن همراهمان میکنیم. اگر همین مدت زمان را صرف استفاده از محتوای سرگرم کننده و آموزشی به طور هدفمند و برای یادگیری زبان انگلیسی تولید شده‌اند کنیم چه؟ 
اپلیکیشن آموزش زبان تیکا با هدف پوشش دادن همه نیازهای یک زبان آموز فارسی زبان تولید شده است و بخش های بسیار متنوعی دارد. بخش آموزشی کالج برای آموزش زبان مرحله به مرحله طراحی شده است، ولی به جز بخش آموزشی غنی و تمرین های مختلف، برای سرگرمی و در اوقات فراغت هم به تیکا سر خواهید زد! چون بین بیش از صد نوع داستان کوتاه، موزیک انگلیسی، کلیپ های فیلم های سینمایی و انیمیشن های معروف انگلیسی زبان، حتما محتوای انگلیسی مورد علاقه خودتان را پیدا خواهید کرد. 

نگاهی به صفحه اول آموزشگاه زبان همراه شما


صفحه ورودی محل شروع آشنایی شما با بخش های مختلف اپلیکیشن تیکاست، که در نگاه اول باعث میشود متوجه شوید با یک اپلیکیشن آموزشی معمولی طرف نیستید! و میتوانید مدتی طولانی فقط به گشت و گذار در آن به گشت و گذار بپردازید.
این اپلیکیشن برای آموزش زبان انگلیسی بخش‌های مختلفی دارد: کالج، فلش کارت، موزیک، ویدیو، داستان کوتاه، اینفوگرافی شو و انگلیسی در سفر. این بخش‌ها را به راحتی می‌توانید در صفحه‌ی اول اپلیکیشن مشاهده کنید. هر زمان که بخواهید از روش‌های آموزش هر بخش آگاه شوید کافیست روی آن بزنید و توضیحات مختصر و مفید تیکا را مطالعه کنید.
در صفحه‌ی اول این نرم افزار و در پایین صفحه با سه بخش مواجه می‌شوید: پروفایل، خانه و برنامه‌ روزانه. شما در بخش پروفایل می‌توانید اطلاعات شخصی خود را در اختیار تیکا قرار دهید و از ۵ روز اشتراک رایگان آن استفاده کنید. در قسمت برنامه‌ی روزانه امکان تنظیم کردن زمان‌هایی خاص برای آموزش زبان انگلیسی را دارید. 

 

خودت برای یادگیری انگلیسی برنامه ریزی کن!


با ورود به بخش برنامه‌ی روزانه، شما می‌توانید از اپلیکیشن تیکا بخواهید که هر روز چه ساعتی با شما زبان کار کند. بسته به وقتی که در اختیار دارید، میتوانید برای هرروز یک هدف 10 دقیقه ای یا یک ساعتی برای تمرین زبان انگلیسی تعیین کنید تا تیکا زمان شروع کلاس زبان هرروزتان را به شما یادآوری کند! اگر هر روز به هدف خودتان پایبند بمانید و درس های تعیین شده را تماشا و تمرین های مختلف خواندن یا ریدینگ، گوش دادن یا لیستنیگ و قسمت مکالمه انگلیسی آزمایشی را انجام دهید، به شما امتیاز تعلق میگیرد- سیستم امتیاز دهی تیکا هم بر اساس شخصیت تیکا که یک پرنده زیباست، با واحد تخم پرنده اندازه گیری میشود. اگر به تعداد کافی تخم جمع کنید، به بخش های بیشتری دسترسی پیدا میکنید.
آموزش زبان با موسیقی انگلیسی؛ اگه درس هات ترانه باشن، حفظشون میکنی!
چه کسی است که از موسیقی لذت نبرد؟ اما تا به حال به موزیک های مشهور به چشم منبع یادگیری نگاه کرده بودید؟ محبوب ترین آهنگ های انگلیسی در صفحه اول تیکا به شما پیشنهاد میشوند، اما با کلیک روی قسمت موسیقی میتوانید به آن ها دسترسی پیدا کنید.
در این بخش، متنی که توسط خواننده اجرا می‌شود در تصویر قابل مشاهده است و در کنار متن اصلی به زبان انگلیسی، می‌توانید ترجمه‌ی آن به زبان فارسی را مشاهده کنید. علاوه بر این، قسمت دیگری به جز زیرنویس در این اپلیکیشن تعبیه شده که لغات نام دارد. در این قسمت هم می‌توانید لغات مهم یا دشوارتر موسیقی را در کنار معنی ‌آن‌ها به فارسی مشاهده و درصورت تمایل آن‌ها را به فلش کارت خودتان اضافه کنید تا بعدا مروری بر همه لغات داشته باشید!


کالج، آموزشگاه زبان تخصصی تیکا


کالج تیکا یکی از اصل ترین و منحصر به فرد ترین بخش های اپلیکیشن آموزش زبان ماست، همه مطالب و سئوالات این بخش توسط تیم تولید محتوای آموزشی تیکا و مدرسین زبان انگلیسی با تجربه تهیه شده اند و تمرین های هر درس متناسب با درجه سختی همان درس هستند. برای آموزش موضوع کلی، لغات و گرامر بخش های مجزایی در نظر گرفته شده است اما در طراحی تمرین ها، تلاش بر این بوده است که مهارت های مختلف زبان با هم ترکیب شوند.

داستان‌های سطح بندی شده انگلیسی


تیکا به خوبی از اهمیت درک متن در آموزش زبان انگلیسی مطلع است و به همین منظور بخشی به نام داستان کوتاه را ایجاد کرده. در این بخش داستانی کوتاه با توجه به سطح زبانی که انتخاب می‌کنید (سطح زبان مبتدی، متوسط و پیشرفته) در اختیارتان قرار می‌گیرد و می‌توانید به مطالعه‌ی آن بپردازید. در قسمت داستان کوتاه‌ هم در بخشی جداگانه لغات مهم هر داستان مشخص شده که می‌توانید از آن استفاده کنید.
بسیاری از زبان آموزان دوست دارند روی مهارت مکالمه و شنیداری تمرکز کنند و خواندن را در این زمینه مفید نمیدانند، اما گوش دادن و تکرار کردن جملات انگلیسی با تلفظ صحیح برای یادگیری هر سه مهارت بسیار مفید است. شما می‌توانید با انتخاب بین دو گزینه‌ی سرعت معمولی یا آهسته سرعت خواندن داستان را هم تنظیم کنید. 

 

اینفوگرافی شو، از بخش های پرطرفدار آموزش زبان عمومی اپلیکیشن تیکا


بخش ویدیویی اینفوگرافی شو، مهارت گوش دادن و دانش عمومی شما را به چالش میکشد تا در کنار تقویت حس تفکر و تحلیل، بیشتر با زبان انگلیسی علمی رایج در رسانه ها آشنا شوید. این ویدیوها موضوعاتی را در برمیگیرند که برای همه کاربران جذابیت دارد، از جمله مقایسه افراد مشهور، کشورهای مختلف، حیوانات و ... میتوانند دایره لغات و اطلاعات عمومی شما بسیار بهبود ببخشند. در قسمت زیرنویس هوشمند این بخش هم مانند سایر بخش های ویدیویی، میتوانید با لمس هر لغت معنای آن را در دیکشنری زبان انگلیسی تیکا مشاهده کنید. به علاوه میتوانید با انتخاب گزینه لغات درس از بالای زیرنویس، کلمات مهم هر ویدیو را مرور کنید.


 

انگلیسی در سفر یکی از پرکاربردترین بخش‌های اپلیکیشن تیکا به شمار می‌رود. با استفاده از این بخش می‌توانید مکالمه‌های مهم و معمولی که در سفر‌های خارجی پیش می‌آید را یاد بگیرید.
با استفاده از این بخش، میتوانید حالت‌های مختلف سفر‌های خارجی را پیش‌ بینی کنید و برخی مکالمه‌های مهم و پرکاربرد را به زبان انگلیسی حفظ کنید. این بخش لغات مهم را به صورت جداگانه ارائه می‌کند و همچنین بخشی جدید به نام تشریح استاد دارد که با استفاده از آن توضیحات مفهومی درس را به صورت صوتی خواهید شنید.
در آخرین آپدیتی که برای اپلیکیشن تیکا انجام شد، تست های تعیین تسطح به طور هوشمند طبقه بندی شدند، به این صورت که سئوالات ادامه تست بر اساس پاسخ های شما به شما نمایش داده خواهند شد، و اگر به تمام تست های اولیه اشتباه پاسخ دهید، بیش از 12 سئوال به شما نمایش داده نمیشود، اما در صورتی که پاسخ های شما صحیح باشند، برای تعیین سطح دقیقتر از شما بیش از 50 سئوال پرسیده میشود.
به طور کلی اپلیکیشن تیکا یکی از نرم افزار‌های مفید و قابل دفاع در حوزه‌ی آموزش زبان انگلیسی محسوب می‌شود که کار خود را به خوبی انجام می‌دهد. به جرات می‌توان گفت تیکا وظیفه‌ی خود را به خوبی می‌شناسد و تمام تلاشش را برای آموزش زبان انگلیسی انجام می‌دهد.


درباره آکادمی تیکا


آموزش هم مثل همه زمینه های دیگر زندگی امروزی، آنلاین و هوشمند شده است. آکادمی تیکا، پلتفرمی برای زبان آموزان و مدرسین را فراهم میکند تا شما بتوانید در هر ساعت از روز که خودتان تمایل داشته باشید کلاس خصوصی آنلاین خودتان را برگزار کنید! چه مدرس باشید و چه زبان آموز، آکادمی تیکا به شما گزینه های بیشتری میدهد.


نحوه رزرو کلاس در آکادمی تیکا

پس از ساخت یک حساب کاربری به عنوان زبان آموز و و انتخاب زبان مورد نظرتان، لیستی از پروفایل اساتید فعال در آکادمی برای شما به نمایش در خواهد آمد. در کنار پروفایل هر استاد، میتوانید ویدیوی معرفی استاد را تماشا کنید. با کلیک روی پروفایل هر استاد میتوانید توضیحات هر استاد درمورد روش تدریس خود و نوع زبان آموز مورد نظر استاد را بخوانید و شرح سوابق تدریس و مدارک تحصیلی استاد زبان را مشاهده کنید. اگر بر اساس این اطلاعات متوجه شدید استاد مورد نظر خودتان را پیدا کرده اید، میتوانید با کلیک روی گزینه رزرو جلسه آزمایشی و انتخاب تاریخ و ساعت مورد نظر، با استاد خودتان صحبت کنید تا بیشتر با روش تدریس استاد آشنا شوید و درمورد تعداد جلسات و سایر جزئیات کلاس های آینده به توافق برسید. جلسه آزمایشی یک جلسه کوتاه است که معمولا کمتر از 30 دقیقه طول میکشد و شامل تعیین سطح شما توسط استاد منتخب هم میشود.
برخی از اساتید جلسه آزمایشی را به صورت رایگان و سایر اساتید نیز با قیمتی که حداقل 50 درصد از قیمت جلسات اصلی کمتر است برگزار میکنند. در صورتی که برای انتخاب استاد مناسب خودتان به مشاوره نیاز دارید نیز همکاران ما در بخش آموزش همواره پاسخگوی شما هستند.
نحوه برگزاری کلاس آنلاین زبان در آکادمی تیکا
در صورتی که پس از جلسه آزمایشی با استاد مورد نظرتان به توافق رسیدید، میتوانید در تقویم جلسات بعدی را با استاد خود رزرو و هزینه را به صورت اینترنتی پرداخت کنید. دو ساعت قبل از برگزاری هر کلاس، برای شما پیامک یادآوری ارسال میشود. کلاس ها در فضای اسکای روم برگزار میشود، و شما و استاد هر یک با شناسه کاربری یکتای خود به این فضا دسترسی خواهید داشت. از قابلیت های این پلتفرم میتوان به امکان استفاده از تخته هوشمند، به اشتراک گذاشتن فایل های صوتی و تصویری و متنی آموزشی و ... اشاره کرد. به علاوه برای حفظ کیفیت تدریس، کلاس ها به صورت دوره‌ای و بدون اطلاع استاد توسط ناظر کیفی بررسی و از نظر کیفی ارزیابی خواهد شد. علاوه بر نظارت مستقیم، امتیاز زبان آموزان به اساتید نیز در امتیاز گرفتن استادها و ارائه مزایای بیشتر به اساتید محبوب و ادامه همکاری با اساتید برتر نقش خواهد داشت.


نحوه همکاری با تیکا


در صورتی که استاد زبان انگلیسی، فرانسه و یا آلمانی هستید، میتوانید از قسمت شروع تدریس یک پروفایل برای خود تشکیل دهید و شماره تلفن همراه خود را به همراه مدارک آموزشی و سایر اطلاعات شغلی خود ثبت کنید. علاوه بر اطلاعات پروفایل، مهارت تدریس شما باید در یک مصاحبه حضوری (در صورتی که ساکن تهران هستید) یا آنلاین تایید شود، پس از تایید شدن شما به عنوان مدرس آکادمی، ویدیوی معرفی شما به کمک تیم طراحی گرافیک آماده و بارگزاری خواهد شد.