مقالات آموزش زبان، جدیدترین منابع یادگیری زبان

عارفه سالاریه
عارفه سالاریه
شنبه, 07 خرداد 1401

دسته بندی:

زمان مطالعه: 10 دقیقه

چین، کشور پر از جاذبه‌های طبیعی و گردشگری است. اگر می‌خواهید به این کشور سفر کنید، لازم است که زبان آنها را بلد باشید. زبان رسمی این کشور چینی است. عبارات زیر برای مبتدیان این زبان یا کسانی که مایل‌اند برخی عبارات اولیه و اساسی را یاد بگیرند مناسب است. ممکن است شما وقت کافی برای مطالعه این و یادگیری این زبان نداشته باشید؛ بنابراین عبارات زیر برای یک سفر کوتاه‌مدت به این کشور مناسب است. دقت کنید که تلفظ الفبای چینی، معروف به Pinyin، با الفبای انگلیسی یکی نیست، بنابراین یادگیری تلفظ آنها ضروری است.

ادامه مطلب
خاطره محمدی
خاطره محمدی
سه شنبه, 03 خرداد 1401

دسته بندی: learning french

زمان مطالعه: 10 دقیقه

کشور فرانسه مهد فرهنگ، ادب، مد و فشن و به مرکزیت پاریس یکی از مکان‌های پرجاذبه و توریستی می‌باشد و سالانه افراد بسیاری به قصد سفرهای گردشگری یا اقامت وارد آن می‌شوند. درصورتی‌که قصد سفر به جمهوری فرانسه را دارید، در گام نخست باید به دنبال فراگیری جملات ضروری برای سفر به کشور فرانسه باشید. شاید فکر می‌کنید یادگیری زبان جدیدی چون فرانسویی بسیار سخت و زمانبر است، اما با یادگیری جملات ضروری برای سفر به کشور فرانسه به راحتی می‌توانید در صحبت کردن به این زبان حرفه ای شوید و مانند یک نیتیو که سال ها در کشور فرانسه زندگی کرده، صحبت کنید.

ادامه مطلب
خاطره محمدی
خاطره محمدی
دوشنبه, 02 خرداد 1401

دسته بندی: learning german

زمان مطالعه: 10 دقیقه

کشور آلمان، واقع در قاره اروپا جاذبه‌های گردشگری زیادی دارد که باعث شده توریست‌های زیادی به آن سفر کنند. طبیعت فوق‌العاده و اماکن تاریخی این کشور بسیار منحصربه‌فرد است. آلمان سرزمینی چهارفصل است و در بهار هوای مطبوعی دارد. شهرهای بزرگی چون مونیخ، برلین و هامبورگ در این کشور واقع شده است. زبان رسمی این کشور آلمانی است و در این مطلب به عبارات آلمانی که برای سفر مهم هستند، پرداخته شده است.

ادامه مطلب
خاطره محمدی
خاطره محمدی
یکشنبه, 01 خرداد 1401

دسته بندی: learning arabic

زمان مطالعه:

عراق، کشوری در غرب آسیا و در همسایگی ایران قرار دارد. این کشور هرساله پذیرای تعداد زیادی از ایرانیان است. وجود اماکن زیارتی در این کشور از دلایل اصلی سفر به عراق است. نجف و کربلا از شهرهایی است که مقاصد اصلی برای سفر به عراق بوده و در ماه محرم و اربعین تعداد زیادی مردم ایرانی به زیارت اماکن متبرکه در این شهرها می‌روند. شاید فکر می‌کنید یادگیری زبان جدیدی چون عربی بسیار سخت و زمانبر است، اما با یادگیری جملات ضروری برای سفر به کشور عراق به راحتی می‌توانید در صحبت کردن به این زبان حرفه ای شوید و مانند یک نیتیو که سال ها در کشور عراق زندگی کرده، صحبت کنید. زبان رسمی این کشور عربی است که یادگیری آن برای ایرانیان راحت‌تر است، زیرا بسیاری از واژگان عربی در زبان فارسی استفاده می‌شود.

ادامه مطلب
خاطره محمدی
خاطره محمدی
شنبه, 31 اردیبهشت 1401

زمان مطالعه:

ر فرایند یادگیری زبان انگلیسی نباید عجله کرد، اما بیش‌تر اوقات ما به دلیل مهاجرت، سفرهای کاری و تفریحی مجبور به یادگیری این زبان می شویم و کمبود وقت یکی از این استرس هایی است که ما را تحت فشار می گذارد. اگر می خواهید یادگیری زبان جدیدی را شروع کنید، بهتر است بدانید که برخی اشتباهاتی در خصوص یادگیری زبان انگلیسی وجود دارد. اگر قصد یادگیری زبان انگلیسی دارید، ممکن است این تصورات در ذهن شما هم وجود داشته باشد یا توسط اطرافیان به شما القا شده باشد. در این مطلب راهکارهایی توصیه می‌کنیم که به راحتی یادگیری زبان انگلیسی در کم‌ترین زمان، ممکن خواهد.

ادامه مطلب
خاطره محمدی
خاطره محمدی
جمعه, 30 اردیبهشت 1401

دسته بندی: learning italian

زمان مطالعه:

ایتالیا، کشوری در جنوب اروپا و مرکز آن شهر رم است. این کشور، میراث‌ فرهنگی زیادی را در دل خود جای‌داده که بر اساس آمار یونسکو، نیمی از میراث‌فرهنگی جهان در این کشور واقع شده است. علاوه بر این، شهرهای زیبا و مناظر چشم‌نواز این کشور از عوامل مهم جذب توریست به آن است. شاید فکر می‌کنید یادگیری زبان جدیدی چون ایتالیایی بسیار سخت و زمانبر است، اما با یادگیری جملات ضروری برای سفر به کشور ایتالیا به راحتی می‌توانید در صحبت کردن به این زبان حرفه ای شوید و مانند یک نیتیو که سال ها در کشور ایتالیا زندگی کرده، صحبت کنید.

ادامه مطلب
خاطره محمدی
خاطره محمدی
پنجشنبه, 29 اردیبهشت 1401

دسته بندی: learning Russian

زمان مطالعه: 10 دقیقه

روسیه به‌عنوان پهناورترین کشور جهان در آسیای شمالی واقع شده است. آب‌وهوای روسیه در مناطق مختلف متفاوت است اما عموماً سرد است. هوای سرد در این کشور باعث شده که کشاورزی رونق زیادی نداشته باشد و اقتصاد این کشور بیشتر بر پایه فعالیت‌های صنعتی است. شاید فکر می‌کنید یادگیری زبان جدیدی چون زبان روسی بسیار سخت و زمانبر است، اما با یادگیری جملات ضروری برای سفر به کشور روسیه به راحتی می‌توانید صحبت کردن به زبان روسی حرفه ای شوید و مانند یک نیتیو که سال ها در کشور روسیه زندگی کرده، صحبت کنید.

ادامه مطلب
خاطره محمدی
خاطره محمدی
چهارشنبه, 28 اردیبهشت 1401

دسته بندی: learning french

زمان مطالعه: 10 دقیقه

اگر دوست دارید دقیقا شبیه یک بومی فرانسوی زبان صحبت کنید ولی در ابتدای مسیر یادگیری زبان هستید، ناامید نباشید. خواندن به یک زبان خارجی می‌تواند دشوار و یا کاملاً دلسرد کننده باشد. اگرچه همواره ممکن است که با لغات یا ساختار دستوری دشواری مواجه شوید، یادگیری بان فرانسه ساده‌تر خواهد شد. فارغ از اینکه چقدر به زبان فرانسوی تسلط پیدا کنید، احتمال اینکه موقع خواندن متنی اصلاً با دشواری مواجه نشوید، وجود ندارد.

ادامه مطلب
خاطره محمدی
خاطره محمدی
سه شنبه, 27 اردیبهشت 1401

دسته بندی: english placement tests

زمان مطالعه: 10 دقیقه

شرکت در آزمون زبان انگلیسی یک گام مهم برای متخصصان مراقبت‌های درمان است که به دنبال مهاجرت، ثبت‌نام و کار در یک کشور انگلیسی‌زبان هستند. آزمون OET  (تست انگلیسی شغلی) یک امتحان مهارت زبان انگلیسی است. همچنین با استفاده از این آزمون سطح زبان متقاضیان مورد ارزیابی قرار می‌گیرد. اگر با هدف تحصیل و یا کار قصد مهاجرت دارید، بهتر است از قبل در مورد آزمون ها و امتحانات ورودی اطلاعات لازم را کسب کنید. آزمون OET برای تقویت زبان افراد در حوزه درمان نیز مفید است. برای قبولی در این آزمون داوطلبان باید در هر یک از مهارت‌های شنیدن، خواندن، نوشتن و صحبت‌کردن نمره لازم را کسب کنند. ساختار این آزمون در مهارت‌های مختلف، متفاوت است و زمان مشخصی دارند که طبق آن متقاضی باید به سؤالات هر بخش پاسخ دهد.

ادامه مطلب
خاطره محمدی
خاطره محمدی
دوشنبه, 26 اردیبهشت 1401

دسته بندی: high school English

زمان مطالعه: 10 دقیقه

فراد برای تقویت مهارت‌های گفتاری زبان خود، از روش‌های مختلفی استفاده می‌کنند. یکی از روش‌های افزودن نوشته تقویت اسپیکینگ، لیسنینگ است. یعنی برای اینکه اسپیکینگ خوبی داشته باشید لازم است که ابتدا خوب گوش دهید و پس از یادگیری، در جملات خود به کار ببرید. برای یادگیری زبان روش های گوناگونی وجود دارد. در ادامه شما یاد خواهید گرفت که چگونه مهارت‌های شنیداری خود را تقویت کنید و بادقت بیشتری از آنها برای بهبود ارتباطات، مهارت‌های مکالمه و توانایی صحبت‌کردن خود استفاده کنید. شما در واقع می‌توانید اطلاعات زیادی را از گوش‌دادن دقیق به صحبت‌های افراد، انواع مختلف محتوا و منابع و توجه به کارهایی که افراد هنگام صحبت طبیعی انجام می‌دهند، به دست آورید.

ادامه مطلب