english grammar

زینب ناصری
زینب ناصری
شنبه, 18 دی 0

دسته بندی: english grammar

زمان مطالعه: 5 دقیقه

در زبان انگلیسی وقتی بخواهیم درمورد وادار کردن فردی به انجام کاری یا انجام یک کار به واسطه فرد دیگر صحبت کنیم، از فعل make و یا have (someone do sth) استفاده میکنیم. در زبان فارسی معمولا شخص فاعل این جملات را فرد انجام دهنده کار میدانیم، اما در زبان انگلیسی معمولا عامل بروز این عمل یعنی اول شخص و گوینده را فاعل یا subject این جملات میدانیم.

ادامه مطلب
زینب ناصری
زینب ناصری
یکشنبه, 12 دی 0

دسته بندی: english grammar

زمان مطالعه: 7 دقیقه

گرامر phrasal verbs در انگلیسی از بخش های مهم آموزش زبان است.

ادامه مطلب
زینب ناصری
زینب ناصری
چهارشنبه, 08 دی 0

دسته بندی: english grammar

زمان مطالعه: 5 دقیقه

کلمه one هم به معنای عدد "یک" و هم معادل "آن یکی" در نظر گرفته میشود. کاربرد آن در زبان انگلیسی تقریبا شبیه زبان فارسی است.

ادامه مطلب
زینب ناصری
زینب ناصری
یکشنبه, 28 آذر 0

دسته بندی: english grammar

زمان مطالعه: 7 دقیقه

بسیاری از زبان آموزان during، while، ago، as long as و سایر قیدهای تعیین زمان را اشتباه استفاده میکنند.

ادامه مطلب
زینب ناصری
زینب ناصری
سه شنبه, 23 آذر 0

دسته بندی: english grammar

زمان مطالعه: 7 دقیقه

در زبان انگلیسی رابطه بین اسم یا noun و فعل یا verb یک رابطه دو طرفه است: هر دو دسته را میتوان با ایجاد تغییراتی کوچک و دربرخی موارد حتی بدون هیچ تغییری! به جای هم به کار برد.

ادامه مطلب
پرستو غفاری
پرستو غفاری
پنجشنبه, 18 آذر 0

دسته بندی: english grammar

زمان مطالعه: 13

گرامر How many و How Much. این گرامر از نکات کنکوری زبان انگلیسی محسوب میشود. تشخیص موارد استفاده از آن ها بسیار آسان است.

ادامه مطلب
زینب ناصری
زینب ناصری
یکشنبه, 07 آذر 0

دسته بندی: english grammar

زمان مطالعه: 6 دقیقه

در این درس لیست پرکاربردترین pharsal verbs در زبان انگلیسی را همراه با مثال های متنوع برای هر فعل بررسی خواهیم کرد.

ادامه مطلب
زینب ناصری
زینب ناصری
چهارشنبه, 10 دی 99

دسته بندی: english grammar

زمان مطالعه: 5 دقیقه

بسیاری از زبان آموزان این فعل را به اشتباه با to به کار میبرند، غافل از اینکه فعل let یک از افعال کمکی زبان انگلیسی است و فعل بعد از آن باید به صورت ساده بیاید!

ادامه مطلب
زینب ناصری
زینب ناصری
پنجشنبه, 06 آذر 99

دسته بندی: english grammar

زمان مطالعه: 5 دقیقه

در زبان انگلیسی اکثر اسم ها با افزودن s جمع به آن ها جمع بسته میشوند، اما استثناهایی هم در این مورد وجود دارد. در این جزوه آموزشی از سری آموزش گرامر انگلیسی صفر تا صد، انواع اسامی جمع یا plural در زبان انگلیسی را مرور خواهیم کرد

ادامه مطلب
زینب ناصری
زینب ناصری
پنجشنبه, 29 آبان 99

دسته بندی: english grammar

زمان مطالعه: 5 دقیقه

در زبان انگلیسی قید یا adverb، همانطور که از نام آن مشخص است، معنای فعل یا verb را تکمیل میکنند. در این جزوه از سری آموزش گرامر انگلیسی صفر تا صد، قصد داریم به رایج ترین قیدهای زمان بپردازیم: قیدهایی که دفعات تکرار یا frequency یک عمل را نشان میدهند.  پیش نیاز یادگیری این درس آشنایی با زمان حال ساده انگلیسی یا simple present و افعال to be است. 

ادامه مطلب

گرامر زبان انگلیسی نسبت به سایر زبان های اروپایی چندان پیچیده نیست. در ایران گرامر زبان انگلیسی دبیرستان در پایه های هفتم تا دوازدهم تدریس میشود. آشنایی با این موارد پایه گرامر زبان به شما کمک میکند سریع تر به هدفتان برسید. کتاب های خودآموز گرامر زبان انگلیسی از جمله English Grammar in Use نیز بسیار مفید هستند.

جزوه گرامر زبان انگلیسی مبتدی تا پیشرفته

در مجله تیکا مباحثی از جمله فعل های جداشدنی انگلیسی ، زمان ها ، منفی کردن و سئوالی کردن و ... به زبان بسیار ساده توضیح داده میشوند. هر گرامر زبان انگلیسی به همراه مثال های کافی تدریس میشود. این درس ها برای همه افرادی که دوست دارند سریع به اصل مطلب پی ببرند مناسب هستند. منابع اصلی ما برای نوشتن این مقالات سایت های معتبری مانند British Council هستند.

در کنار این موارد، تیکا پادکست های یادگیری زبان با رویکرد گرامر را نیز در اختیار شما قرار میدهد. شما میتوانید این پادکست ها را گوش بدهید یا دانلود کنید.

مهم ترین مباحث گرامر زبان انگلیسی کدامند؟

قانون هشتاد بیست درمورد دستور زبان نیز صدق میکند. طبق این قانون، بیست درصد مباحث دستور زبان در هشتاد درصد جملات انگلیسی تکرار میشوند. این مباحث شامل مواردی از جمله جمع بستن اسامی یا plural forms است. در سری جزوه های صفر تا صد زبان انگلیسی، شما در هر درس با یک مبحث آشنا میشوید. شما میتوانید درس ها را به ترتیب اعداد آن ها مطالعه کنید یا مستقیم سراغ درسی بروید که به آن نیاز دارید.

گرامر زبان انگلیسی هفتم

در کتاب زبان انگلیسی هفتم شما با اولین اصول زبان آشنا میشوید. این اصول عبارتند از ضمیرهای شخصی فاعلی انگلیسی و گرامر زمان حال ساده. همچنین روش های منفی کردن جملات حال یا simple present و سئوالی کردن این جملات را یاد میگیرید. روش های پرسیدن و درخواست های مودبانه نیز در همین کتاب مطرح میشوند.

گرامر زبان انگلیسی هشتم

در گرامر سال هشتم تمرکز روی دیالوگ ها و سئوال و جواب هاست. در این کتاب که مباحث آن به طور کامل در جزوه مربوطه توضیح داده میشود، روش سئوال ساختن با کلمات پرسشی wh را نیز یاد میگیرید. جزوه گرامر زبان انگلیسی هشتم روش منفی کردن و ساخت جملات امری را نیز به طور پایه توضیح میدهد.

گرامر زبان انگلیسی نهم

کتاب زبان انگلیسی نهم شامل مباحث ضروری مانند نحوه مخفف نوشتن فعل های to be میشود.

یکی دیگر از گرامرهای مهم در سال نهم درس there is و there are هستند. این عبارات به عنوان فاعل یا empty subject جمله در نظر گرفته میشوند. گرامر زمان حال استمراری یا present continious نیز در این کتاب معرفی میشود. در پایان شما با شکل سوم یا past participle افعال رایج بی قائده انگلیسی آشنا میشوید.

گرامر زبان انگلیسی دهم

در این کتاب شما با ساختار زمان آینده یا future به طور مفصل آشنا میشوید. ابتدا با simple future شروع میشود. در ادامه روش سوالی کردن جملات آینده با فعل کمکی will را یاد میگیرید. همچنین ساختار آینده to be + going to در این کتاب معرفی میشود. ساختارهایی مانند how many نیز در این کتاب مطرح میشوند. سایر انواع ضمیرها از جمله ضمیرهای تاکیدی نیز مطرح میشوند.

گرامر زبان انگلیسی یازدهم

در زبان یازدهم شما مباحث زمان های انگلیسی را به طور مفصل تر یاد میگیرید. همچنین اعداد شمارشی و ترتیبی انگلیسی را همراه با روش سئوال درمورد آن ها یاد میگیرید. پسوندهای افعال مانند -ing و انواع قیدسازهای انگلیسی نیز در سال یازدهم به شما آموزش داده میشود.

گرامر زبان انگلیسی دوازدهم

در آخرین کتاب دبیرستان مبحث فعل های مودال یا modal verbs کامل میشود. همچنین مبحث مهم conjunctions یا حروف ربط انگلیسی نیز در کتاب انگلیسی دوازدهم مطرح میشود. مبحث گرامر جملات شرطی نیز در این کتاب کامل میشود.

مبحث جملات خبری با افعال to be

این افعال که معنای بودن را میرسانند، از پرکاربرد ترین افعال زبان انگلیسی هستند. جملات خبری با افعال to be در زمان گذشته، حال و آینده ساخته میشوند. شما میتوانید جدول این فعل ها و انواع آن ها را به تفکیک زمان و شخص را در مقالات جزوه های مربوطه مشاهده کنید.

کاربرد modal verbs و perfect modals

فعل مدال یا modal verbs نوعی فعل است که برای نشان دادن حالت استفاده می شود. حالت یعنی: احتمال، توانایی، اجازه، درخواست، ظرفیت، پیشنهاد، دستور، الزام یا نصیحت. افعال معین همیشه با شکل پایه یک فعل دیگر همراه با محتوای معنایی هستند.

گرامر زمان افعال در انگلیسی

سه زمان اصلی وجود دارد: گذشته، حال و آینده. past, present, و future. در زبان انگلیسی، هر یک از این زمان ها می تواند چهار حالت اصلی داشته باشد: ساده، کامل، پیوسته یا simple, perfect, continuous ( حالت continuous به عنوان Progressive نیز شناخته می شود)، و کامل استمراری. حالت کامل با استفاده از فعل to have و وجه استمراری با استفاده از فعل to be تشکیل می شود.

گرامر زبان انگلیسی افعال جداشدنی

در جزوه گرامر انگلیسی مربوط به Phrasal verbs توضیح گرامر inseparable phrasal verbs را خواهیم داشت. مبحث افعال چند بخشی میتواند برای شما بسیار جذاب و کاربردی باشد. این عبارت ها در زبان انگلیسی آمریکایی بیشتر کاربرد دارند.

روش یادگیری گرامر زبان به صورت رایگان در خانه

یادگیری گرامر با مطالعه شخصی ممکن است. به این منظور شما باید در ابتدا در سطح A2 یا بالاتر قرار داشته باشید. همچنین شما میتوانید با حل تمرین های منظم به هدفتان برسید. جزوه گرامر زبان انگلیسی در تیکا به تفکیک در اختیار شما قرار میگیرد. همچنین مطالب تیکا در قالب جزوه های مختلف نیز در اختیار شما قرار میگیرد.

به مقالات این دسته امتیاز دهید . . . 0 امتیاز