مقالات آموزش زبان، جدیدترین منابع یادگیری زبان

هیوا شجاعی
هیوا شجاعی

تصور کنید می‌خواهید مطلبی مهم را به زبان انگلیسی ارائه دهید. برای این‌ کار در ابتدا باید بدانید که قوائد ارائه به زبان انگلیسی چیست و به چه ترتیب می‌بایست ارائه را انجام داد. قدرت ارائه یا به عبارتی هنر ارائه در وهله اول مختص به زبان خاصی نیست و فرد ارائه‌دهنده باید بتواند با استفاده از قوانین روانشناسی و زبان بدن به مطلب خود روح ببخشد و ما قصد داریم در این مورد داخل این مقاله صحبت کنیم.

زمان مطالعه : 10 دقیقه

ادامه مطلب
رضا آقامحمد
رضا آقامحمد

زمان حال در زبان فرانسه به صورت "le présent" نامیده می‌شود و برای بیان اتفاقات و وقایعی که در حال وقوع هستند یا عملکردهای عمومی و معمولی در زمان حال استفاده می‌شود. برای ساخت جملات در زمان حال در فرانسه، شکل زمان حال فعل را باید بدانید و ما قصد داریم در این مورد صحبت بکنیم.

زمان مطالعه : 13 دقیقه

ادامه مطلب
رضا آقامحمد
رضا آقامحمد

یادگیری زبان کره ای برای نوجوانان می‌تواند یک تجربه مفید و جذاب باشد، اما می‌بایست نوجوانان به یک سری مسائل دقت کنند. در این مقاله به اهمیت یادگیری زبان کره ای برای نوجوانان پرداخته شده است و نکات کلیدی برای این فرآیند را بررسی کرده ایم.

زمان مطالعه : 8 دقیقه

ادامه مطلب
رضا آقامحمد
رضا آقامحمد

زبان آلمانی، مانند بسیاری از زبان‌های دیگر، دارای گرامر خاصی است که باید برای یادگیری زمان‌ها به آن پایبند باشیم. در این مقاله توضیحات کوتاهی در مورد نحوه استفاده از برخی از زمان‌های اصلی در زبان آلمانی ارائه شده است.

زمان مطالعه : 8 دقیقه

ادامه مطلب
رضا آقامحمد
رضا آقامحمد

یکی از بهترین روش های یادگیری زبان عربی در منزل استفاده از اپلیکیشن ها است که در ادامه این مقاله به معرفی 10 تا از بهترین اپلیکیشن‌های یادگیری زبان عربی از مبتدی تا پیشرفته اشاره می‌کنیم که می توانند شما را در راه یادگیری زبان عربی همراهی کنند.

زمان مطالعه : 10 دقیقه

ادامه مطلب
رضا آقامحمد
رضا آقامحمد

برنامه ریزی شخصی برای یادگیری زبان انگلیسی می‌تواند به شدت تأثیرگذار باشد.شما می توانید با برنامه ریزی دقیق تسلط بیشتری بر روی زبان انگلیسی داشته باشید و کلمات جدیدی را در ذهن خود جای دهید و با استفاده از آن زندگی خود را متحول کنید. در این مقاله قصد داریم در مورد برنامه ریزی دقیق برای یادگیری زبان انگلیسی صحبت بکنیم.

زمان مطالعه : 13 دقیقه

ادامه مطلب
رضا آقامحمد
رضا آقامحمد

با خواندن داستان‌ به زبان انگلیسی می‌توانید در فرآیند یادگیری زبان انگلیسی بهره‌مندی‌های بسیاری داشته باشید. داستان‌ها به شما کمک می‌کنند دایره واژگانتان را افزایش دهید، مهارت‌های شنیداری و خواندنی خود را بهبود بخشید و مهارت‌های گفتاریتان را تقویت کنید. علاوه بر این، داستان‌ها به شما درک بهتری از فرهنگ و اصول اجتماعی کشورهای انگلیسی زبان را می‌دهند. مهمترین نکته این است که شروع به خواندن داستان‌ها به زبان انگلیسی در هر زمانی که برای شما مناسب است. اگر در سطح مبتدی هستید، با داستان‌های ساده و کوتاه شروع کنید و با پیشرفت در یادگیری، به داستان‌های پیچیده‌تر بروید. در نهایت، با انتخاب داستان‌های مناسب و شروع به خواندن آنها، می‌توانید با لذت بیشتری در فرآیند یادگیری زبان انگلیسی پیشرفت کنید و به مهارت‌های زبانی‌تان تقویت ببخشید.

زمان مطالعه : 7 دقیقه

ادامه مطلب
رضا آقامحمد
رضا آقامحمد

در دنیای امروزه پیدا کردن یک مدرس زبان انگلیسی آنلاین که در کار تدریس ماهر و حرفه ای باشد سخت است، اما در آموزشگاه آنلاین زبان تیکا، متخصصان برای شما امکان آشنایی با اساتید مجرب زبان انگلیسی مانند استاد هیوا شجاعی فراهم کرده اند. در این مقاله با خانوم نفیسه ضمیری استاد برتر در ماه شهریور مصاحبه شده است.

زمان مطالعه : 10 دقیقه

ادامه مطلب
رضا آقامحمد
رضا آقامحمد

شاید یافتن یک استاد زبان فرانسه که در کار خود حرفه‌ای و ماهر باشد و تمام جزئیات‌ زبان فرانسه را بداند، دشوار به نظر برسد، اما نگران نباشید، در آموزشگاه آنلاین زبان تیکا،برای شما امکان آشنایی با اساتید مجرب زبان فرانسه فراهم شده است. در این مقاله با خانوم نفیسه ضمیری استاد برتر در ماه شهریور مصاحبه شده است.

زمان مطالعه : 10 دقیقه

ادامه مطلب
رضا آقامحمد
رضا آقامحمد

یادگیری زبان ژاپنی در خانه و بدون کلاس زبان ممکن است چالش‌بر باشد، اما با تعهد، پشتکار، و منابع مناسب می‌توانید به اهداف خود در یادگیری این زبان در سریع ترین زمان ممکن برسید.شما می توانید با استفاده از روش های مختلف در منزل و بدون شرکت در کلاس های حضوری زبان ژاپنی را یاد بگیرید و لذت کافی را از آن ببرید. در این مقاله قصد داریم روش‌های مختلفی برای یادگیری زبان ژاپنی در خانه به شما معرفی کنیم.

زمان مطالعه : 8 دقیقه

ادامه مطلب
رضا آقامحمد
رضا آقامحمد

زبان انگلیسی به عنوان یکی از زبان‌های بین‌المللی و پراستفاده در جهان، جایگاه ویژه‌ای دارد. از آنجا که دسترسی به منابع پولی برای یادگیری زبان انگلیسی از صفر برای همه آسان نیست، بسیاری از افراد به دنبال روش‌های رایگان برای یادگیری این زبان هستند. در این مقاله، ما به بررسی و توضیح روش‌های موثر و رایگان برای یادگیری زبان انگلیسی پرداخته و نحوه استفاده از این روش‌ها را شرح می‌دهیم.

زمان مطالعه : 10 دقیقه

ادامه مطلب
رضا آقامحمد
رضا آقامحمد

یادگیری زبان آلمانی می‌تواند یکی از مراحل هیجان انگیز و مفرح در مسیر آموزش زبان باشد. اگر شما هم به دنبال افزایش مهارت‌های زبان آلمانی خود هستید، شاید به دنبال راه‌هایی برای بهبود کارآیی و سرعت یادگیری خود باشید. خوشبختانه، در این مقاله قصد داریم به شما ده ترفند برتر برای یادگیری زبان آلمانی را معرفی کنیم که می‌تواند به شما در این مسیر یاری رساند.

زمان مطالعه : 10 دقیقه

ادامه مطلب
رضا آقامحمد
رضا آقامحمد

شاید برای شما عزیزان پیدا کردن یک استاد زبان عربی که در کار و نحوه تدریس خود حرفه ای باشد سخت به نظر برسد، اما دیگر هیچ جای نگرانی نیست، در آموزشگاه آنلاین زبان تیکا برای شما امکان آشنایی با اساتید مجرب و حرفه ای زبان عربی مانند آقای رفیع الله ثرایی فراهم شده است. در این مقاله قصد داریم در این مورد بیشتر صحبت کنیم.

زمان مطالعه : 10 دقیقه

ادامه مطلب
خاطره محمدی
خاطره محمدی

اگر شما جز آن دسته از افراد هستید که قصد مهاجرت دارید و می‌خواهید مقالات خود را در مجلات بین‌المللی چاپ کنید در ادامه این مقاله همراه ما باشید. برای اینکه مقاله علمی خود را به چاپ برسانید پیش از هر اقدامی باید با مجلات معتبر و پایگاه‌های علمی که مقالات را به چاپ می‌رسانند آشنا شوید. روند انتخاب یک مجله باید با دقت و توجه کافی انجام شود. آماد سازی مقاله علمی برای چاپ نیز مراحل خاص خود را دارد که بایستی رعایت شود. آشنایی با زبان انگلیسی و قواعد نگارش نیز برای چاپ مقالات علمی در مجلات معتبر خارجی مؤثر است. آموزشگاه زبان تیکا با برگزاری کلاس‌های آنلاین سطح مهارت‌های چهارگانه شما را بالا برده و به شما کمک یک مقاله علمی به زبان انگلیسی بنویسید.

زمان مطالعه : 11 دقیقه

ادامه مطلب
خاطره محمدی
خاطره محمدی

تحصیل بچه‌ها در مدرسه یکی از دغدغه‌های اصلی والدین در هنگام مهاجرت به ترکیه است. اگر قصد دارید به کشور ترکیه مهاجرت کنید می‌توانید فرزند خود را در یکی از مدارس بین‌المللی ترکیه ثبت‌نام کنید. کشور ترکیه انواع مختلفی از مدارس دارد که شما می‌توانید بر اساس معیارهای خود یکی از این مدارس را برای فرزند خود انتخاب کنید. در مدارس بین‌المللی دانش آموزان از ملیت‌های مختلفی هستند و سطح آموزش در این مدارس خوب است. زبان آموزش در این مدارس به زبان انگلیسی است. آشنایی دانش‌آموز با مهارت‌های چهارگانه زبان انگلیسی کمک بزرگی برای موفقیت در این مدارس است. با ثبت‌نام فرزند خود در آموزشگاه زبان تیکا می‌توانید سطح زبان انگلیسی فرزند خود را بالا برده و برای حضور در مدارس بین‌المللی ترکیه آماده کنید.

زمان مطالعه : 11 دقیقه

ادامه مطلب
خاطره محمدی
خاطره محمدی

اگر قصد مهاجرت و سفر به کشورهای خارجی را دارید قطعاً یکی از دغدغه‌های اصلی شما گرفتن گواهینامه بین‌المللی است. گواهینامه بین المللی این اجازه را به شما می‌دهد تا در خیابان‌ها و جاده‌ها سراسر جهان رانندگی کنید. گواهینامه بین المللی به افرادی داده می‌شود که در کشور خودشان گواهینامه گرفته باشند و کشورشان عضو سازمان جهانی اتومبیلرانی باشد. خبر خوب این است که کشور ایران نیز یکی از کشورهای عضو این سازمان است و شما به‌عنوان یک ایرانی می‌توانید گواهینامه بین المللی بگیرید؛ اما سؤال اینجاست که مراحل اخذ گواهینامه رانندگی چیست؟ و این گواهینامه در چه کشورهایی اعتبار دارد؟ در ادامه این مقاله به پاسخ این سؤالات خواهیم رسید.

زمان مطالعه : 13 دقیقه

ادامه مطلب
خاطره محمدی
خاطره محمدی

اخذ مدرک معتبر زبان انگلیسی و اثبات تسلط به زبان انگلیسی یکی از شرایط اصلی اخذ پذیرش از دانشگاه‌های خارجی است. دانشگاه کمبریج آزمون های بین‌المللی متعددی را برگزار کرده و اخذ نمره قبولی در این آزمون‌ها برای پذیرش در دانشگاه‌های خارجی و انگلیسی‌زبان مؤثر است. در ادامه با آزمون‌های بین‌المللی کمبریج و کاربرد هر یک از این آزمون‌ها آشنا می‌شویم. آموزشگاه زبان تیکا با برگزاری کلاس‌های آنلاین آموزش زبان آمادگی شما را برای شرکت در آزمون‌های بین‌المللی کمبریج به سطح بالایی می‌رساند.

زمان مطالعه : 13 دقیقه

ادامه مطلب
خاطره محمدی
خاطره محمدی

آزمون CELTA یک آزمون بین‌المللی است که در سراسر جهان توسط دانشگاه کمبریج برگزار می‌شود. اگر علاقه دارید به‌عنوان مدرس زبان انگلیسی مشغول به کار شوید و زبان انگلیسی را به غیر انگلیسی‌زبانان آموزش دهید مدرک سلتا یکی از مدارکی است که باید دریافت کنید. مدرک سلتا اعتبار بین‌المللی داشته و این امکان را به شما می‌دهد که در کشورهای دیگر نیز زبان انگلیسی را تدریس کنید. خوب است بدانید در این دوره آموزشی هیچ آزمونی گرفته نمی‌شود و ارزیابی دانشجو در طول دوره آموزشی انجام می‌شود. برای آشنایی هر چه بیشتر با آزمون سلتا با ادامه این مقاله همراه باشید.

زمان مطالعه : دقیقه

ادامه مطلب
خاطره محمدی
خاطره محمدی

اگر به زبان انگلیسی علاقه زیادی دارید و دوست دارید به تدریس زبان انگلیسی مشغول شوید باید در آزمون بین‌المللی مختلفی شرکت کنید. یکی از این آزمون‌ها، آزمون دلتا (DELTA) است که مخفف عبارت Diploma in Teaching English to Speakers of Other Languages است. این آزمون توسط دانشگاه کمبریج برگزار می‌شود. برای شرکت در آزمون دلتا باید دوره دلتا را بگذرانید. آزمون دلتا نوعی سنجش از مدرسین زبان انگلیسی است. اگر قصد دارید به‌عنوان مربی زبان انگلیسی در این دوره و آزمون شرکت کنید باید حداقل یک سال سابقه تدریس داشته باشید و حداقل مدرک زبان C1 و آیلتس ۷٫۵ داشته باشید. با اخذ مدرک دلتا آینده شغلی شما در زمینه تدریس زبان انگلیسی تضمین‌شده و بسیاری از کشورها این مدرک را برای تدریس زبان انگلیسی به رسمیت می‌شناسند.

زمان مطالعه : 13 دقیقه

ادامه مطلب
خاطره محمدی
خاطره محمدی

اگر قصد دارید در آزمون بین المللی تافل شرکت کنید این سؤال برای شما پیش می‌آید که چگونه در آزمون تافل موفق شوم؟ یا چگونه در آزمون تافل نمره خوبی بگیرم؟ پاسخ این سؤالات چندان سخت نیست. کافی است علاوه بر مطالعه و تمرین چهار مهارت اصلی زبان انگلیسی، نکات و ترفندهایی را به کار ببرید تا بتوانید به‌خوبی به سؤالات تافل پاسخ دهید. آزمون تافل قبولی یا ردی ندارد آنچه به دست می‌آید یک نمره یا امتیاز است. هر چه این نمره بهتر باشد در دانشگاه‌ها و مراکز بیشتری اعتبار دارد و برای پذیرش به کمک شما می‌آید.

زمان مطالعه : 11 دقیقه

ادامه مطلب
  • prev-page