بازگشت به ابتدای مطلب آموزشی در زمینه زبان های خارجی

استفاده از بازی های آموزشی wordwall

زینب ناصری
زینب ناصری
شنبه, 25 دی 1400

زمان مطالعه:

استفاده از بازی های آموزشی wordwall

در این مقاله از سری مقالات آموزش استفاده از ابزارهای ساختن بازی های آموزشی آنلاین قصد داریم استفاده از وب سایت ورد وار را به شما آموزش دهیم.  در این وب سایت شما می توانید برای گروه های سنی  ۷ تا ۱۲ سال بهترین بازی های آموزشی با جلوه های گرافیکی و رنگ های جذاب را طراحی کنید. این بازی ها با انیمیشن ها و تصاویر جالبی همراه هستند که یادگیری را از همیشه ساده تر میکنند.

آموزش زبان با بازی چگونه انجام میشود؟

رو روش آموزش با بازی، بجه ها استفاده از زبان را به صورت غیرمستقیم یاد میگیرند. بازی ها میتوانند برای همه رده های سنی و حتی برای بزرگسالان جذاب باشند. در روش آموزش با بازی، تمرکز متوجه افزایش تعامل زبان آموزان با محتوای درسی است.

wordwall چیست؟

 

در ورد وال شما می توانید از بازی هایی که توسط سایر معلم ها طراحی شده اند استفاده کنید. برای اینکار کافیست اسم موضوع درسی که دوست دارید آموزش بدهید را جستجو کنید. برای مثال اگر شما میخواهید الفبای انگلیسی را به زبان آموز خود آموزش بدهید کلمه alphabet را جستجو کنید. در قسمت جستجو  اسم درسهای ارائه شده همراه با توضیحاتی که هر معلم به مجموعه خود اضافه کرده است نمایش داده می شود.

استفاده از بازی های آماده

بازی هایی که به صورت پابلیک یا عمومی منتشر شده باشند برای ورود نیاز به رمز ندارند. با توجه به استن شاگردهای خودتان شما می توانید یک بازی مناسب انتخاب کنید. بیشترین بازی ها زمان زیادی از شما نمی گیرد بنابراین می توانید از آنها به عنوان یک فعالیت کلاس ای در طول جلسات آموزشی آنلاین استفاده کنید. آموزش زبان با بازی به خصوص برای کودکانی که هنوز مدرسه را شروع نکرده اند عالی است.

کاربردهای بازی های آموزشی

شما می توانید از بازی آموزش زبان برای مرور درس نیز استفاده کنید. به این منظور می‌توانید شرکت در یک بازی و خواندن نتیجه بازی را به عنوان یکی از تکالیف زبان آموز خود تعیین کنید. شرکت در بازی‌ها می‌تواند به افزایش دقت و همچنین حافظه کودکان نیز کمک کند. همچنین بسیاری از بازی ها حالت رقابتی و یا حالت سرعتی دارند. شما می توانید بازی های wordwall.net را به عنوان یک کوییز یا یک امتحان کوچک نیز برای شاگرد خود بفرستید.

محتوای اختصاصی خودتان را بسازید

مزیت دیگر آموزش زبان همراه با بازی امکان ایجاد کردن بازی های مرتبط با درس های شماست. شما می توانید از این بازی‌ها که تحت عنوان اکتیویتی در حساب کاربری شما ذخیره می شوند برای آموزش و تمرین با سایر زبان آموزان خود نیز استفاده کنید. در ویدیوی معرفی سایت ورد وال ما از یک مثال استفاده کرده‌ایم. در این مثال که یک بازی بسیار مناسب برای کودکان بین ۶ تا ۹ سال خواهد بود زبان آموزان می توانند کلماتی که تلفظ آنها مطابق با موضوع درسی است را تشخیص بدهند و با انتخاب پاسخ صحیح هم امتیاز دریافت خواهند کرد و هم در بازی  از جلوه های ویژه مناسب لذت خواهند برد.

اساتید تیکا چطور میتوانند با بازی تدریس کنند؟

برای استفاده از بازی ها برای گرفتن بازخورد سریع از کودکان شما می توانید از کودک بخواهید صفحه نمایش  را با شما به اشتراک بگذارد. در پلتفرم آموزش زبان آنلاین تیکا این امکان برای همه اساتید و زبان آموزان فراهم شده است. به این ترتیب شما میتوانید نظارت مستقیم بر فرایند بازی از سمت زبان‌آموز نیز داشته باشید.

در صورتیکه از بازی برای مرور مطالب درسی و به عنوان یک تکلیف برای کودک استفاده می کنید ، بهتر است توضیحات شفاهی و یا تصویری در مورد استفاده از بازی را قبلا به او داده باشید. گرفتن از والدین زبان آموزان برای افزایش مشارکت آن ها در استفاده از منابع دیجیتال نیز می‌تواند مفید باشد.

همچنین شما می توانید از شاگردان خود بخواهید صفحه نمایش خود را در صورتی که خارج از زمان کلاس در حال استفاده از بازی‌های آموزشی هستند ضبط کند. به این منظور نرم افزارهای ضبط صفحه نمایش یا اسکرین ریکوردر ها از ساده ترین و کاربردی ترین ابزارها محسوب می شوند.

جمع بندی آموزش زبان با wordwall

این وبسایت از نظر بصری بسیار زیباست. رابط کاربری آن هم بسیار ساده است. شما میتوانید ظرف پنج دقیقه یک بازی جدید در این سیستم تعریف کنید. کافیست یک بار استفاده از این وبسایت را امتحان کنید. امکان ارسال لینک از طریق شبکه های اجتماعی وجود دارد.

یادگیری زبان انگلیسی به صورت کلاس های آنلاین در آموزشگاه زبان تیکا از طریق رزرو جلسه با استاد زبان

دانلود PDF استفاده از بازی های آموزشی wordwall

اشتراک گذاری:

درباره نویسنده

زینب ناصری

زینب ناصری

نویسنده و مدرس

من زینب، دانشجوی ارشد ادبیات انگلیسی و مدرس پاره وقت هستم و توی بخش های مختلف تیکا فعالم، اما مخصوصا به بلاگ و نوشتن درمورد زبان ها علاقه دارم!

نظرات

عارفه سالاریه زبان آموز تیکا

عارفه سالاریه

این بازی امکان بازی آفلاین هم داره که زبان آموز هر وقت آنلاین شد نتیجه رو بفرسته ولی بتونه آفلاین بازی کنه؟

03 اسفند 1400
فرشته قندی زبان آموز تیکا

فرشته قندی

این بازی ها خیلی حوصله سر یرن

03 اسفند 1400
پریسا زبان آموز تیکا

پریسا

بازی ها تو روند یادگیری زبان خیلی موثرن. ممنون از تیکا برای معرفی این سایت

03 اسفند 1400
مهشید افشاری زبان آموز تیکا

مهشید افشاری

بچه ها از این روش یادگیری بیشتر استقبال میکنند

03 اسفند 1400
پویان رادفر زبان آموز تیکا

پویان رادفر

بسیار جذاب به نظر میرسه

03 اسفند 1400
taregh زبان آموز تیکا

taregh

بهترین روش یادگیری زبان بازیه

04 اسفند 1400
لیلا فارغ زبان آموز تیکا

لیلا فارغ

این ابزار بسیار جذاب بود برام

04 اسفند 1400