english placement tests

شاید از جایی به بعد افراد نیاز داشته باشند که دانش انگلیسی خود را بسنجند. این کار تنها با آزمون تعیین سطح انگلیسی ممکن است.

خاطره محمدی
خاطره محمدی
یکشنبه, 23 مرداد 1

دسته بندی: english placement tests

زمان مطالعه: 10 دقیقه

  اگر قصد مهاجرت تحصیلی را دارید، بهتر است از قبل در مورد آزمون ها و امتحانات ورودی اطلاعات لازم را کسب کنید. آیلتس آزمون زبان انگلیسی است. از آنجایی که آزمون‌های رایتینگ و اسپیکینگ آیلتس توسط متخصصان واجد شرایط که دارای مهارت‌های حرفه‌ای و با تجربه زبان انگلیسی هستند برگزار می‌شود؛ در نتیجه یک معلم آیلتس حرفه‌ای می‌تواند به شما کمک کند تا هر چه سریع‌تر روند یادگیری خود را طی کنید و مدرک خود را دریافت کنید.

ادامه مطلب
خاطره محمدی
خاطره محمدی
سه شنبه, 24 خرداد 1

دسته بندی: english placement tests

زمان مطالعه: 10 دقیقه

کشور انگلستان با رتبه‌بندی ۱۸ در بین ۱۰۰ دانشگاه برتر جهان قرار دارد و انتخاب بسیار مناسبی برای دانشجویان سراسر جهان است تا در دانشگاه‌های معروف این کشور مشغول به تحصیل شوند. بسته به دانشگاه و رشته‌ای که انتخاب می‌کنید، به طور معمول هنگام ورود به دانشگاه‌های انگلستان آزمون ورودی از متقاضیان گرفته می‌شود. برخی از این آزمون‌ها ،آزمون‌های مهمی هستند که برای ورود به دانشگاه باید حتماً از فرد متقاضی گرفته شود و نمره قبولی نیز به دست آید. بهتر است بهتر است قبل از مهاجرت تحصیلی در مورد آزمون ها و امتحانات ورودی اطلاعات لازم را کسب کنید. ازآنجایی‌که شاید شما یکی از افرادی باشید که قصد ورود به دانشگاه انگلستان را دارید، اما با آزمون‌های ورودی آن آشنا نیستید بنابراین در ادامه می‌خواهیم نگاهی به آزمون‌های ورود به دانشگاه‌های انگلستان بیندازیم.

ادامه مطلب
خاطره محمدی
خاطره محمدی
دوشنبه, 23 خرداد 1

دسته بندی: english placement tests

زمان مطالعه: 10 دقیقه

هر ساله و به مدت چندین بار یک آزمون به نام آزمون MHLE و MSRT در کشور برگزار می‌شود. این آزمون برای افرادی که قصد گرفتن مدرک لیسانس پزشکی و یا قصد ورود به رشته‌های دکتری تخصصی را دارند ضروری است این آزمون ساختارهای متفاوتی دارد و مانند هر آزمون دیگر نیاز است تا قبل از اینکه ثبت‌نام انجام دهید، اطلاعاتی درباره آن به دست آورید. گر قصد مهاجرت تحصیلی دارید، بهتر است از قبل در مورد آزمون ها و امتحانات ورودی اطلاعات لازم را کسب کنید. در ادامه می‌خواهیم درباره آزمون MHLE و MSRT صحبت کنیم.

ادامه مطلب
خاطره محمدی
خاطره محمدی
سه شنبه, 17 خرداد 1

دسته بندی: english placement tests

زمان مطالعه: 10 دقیقه

برخی دانشگاه‌های برتر در حوزه کسب‌وکار برای پذیرش دانشجوهای خود از آنها نمره GMAT می‌خواهند. این آزمون مهارت‌های دانشجویان، در حوزه کسب‌وکار را مورد سنجش قرار می‌دهد. آزمون جی مت شامل چندین بخش است که هر بخش زمان مشخصی را در اختیار دانشجویان قرار می‌دهد. در این مطلب اطلاعات و فهرستی از دانشگاه‌هایی که آزمون GMAT می‌خواهند آورده شده است. دانشجویان می‌توانند بر این اساس خود را برای دانشگاه مورد نظرشان آماده کنند.

ادامه مطلب
خاطره محمدی
خاطره محمدی
دوشنبه, 16 خرداد 1

دسته بندی: english placement tests

زمان مطالعه: 10 دقیقه

آزمون‌های بین‌المللی زبان انگلیسی برای سنجش مهارت‌های زبانی افرادی است که به زبان انگلیسی صحبت نمی‌کنند. افرادی که قصد مهاجرت به کشورهای انگلیسی‌زبان دارند باید یکی از مدارک زبان انگلیسی را ارائه دهند تا واجد شرایط مهاجرت باشند. انواع آزمون‌های بین‌المللی زبان انگلیسی وجود دارد که مهارت‌های مختلف خواندن، نوشتن، صحبت‌کردن و گوش‌دادن افراد به زبان انگلیسی مورد بررسی قرار می‌دهد. سیستم نمره دهی و مدت‌زمان این آزمون‌ها متفاوت است.

ادامه مطلب
خاطره محمدی
خاطره محمدی
شنبه, 14 خرداد 1

دسته بندی: english placement tests

زمان مطالعه: 10 دقیقه

آمریکا دارای دانشگاه‌های معتبری است که بسیاری از ایرانیان مشتاق تحصیل در این دانشگاه‌ها هستند. اگر شما هم قصد تحصیل در دانشگاه‌های این کشور را دارید باید علاوه بر داشتن شرایط مثل ویزا، شرط سنی و ... در آزمون‌های ورودی آن نیز شرکت کنید. مدارک زبان اولین شرط ورود به دانشگاه‌های این کشور است. همچنین آزمون‌هایی برای دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد نیز وجود دارد که در ادامه بیشتر به آنها می‌پردازیم.

ادامه مطلب
خاطره محمدی
خاطره محمدی
شنبه, 14 خرداد 1

دسته بندی: english placement tests

زمان مطالعه: 10 دقیقه

سالیانه تعداد زیادی متقاضی تحصیل در دانشگاه‌های مجارستان هستند. سطح بالای آموزش، هزینه کم تحصیل و زندگی در مجارستان باعث شده که مکانی مناسب برای تحصیل باشد. مجارستان یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا است و دانشجویان در دانشگاه‌های این کشور می‌توانند به سراسر اروپا سفر کنند. در ادامه به معرفی آزمون‌های ورودی به دانشگاه‌های مجارستان می‌پردازیم. اگر با هدف تحصیل و یا کار قصد مهاجرت دارید، بهتر است از قبل در مورد آزمون ها و امتحانات ورودی اطلاعات لازم را کسب کنید. امتحانات ممکن است آزمون زبان یا آزمون مهارت‌های خاص باشد.

ادامه مطلب
خاطره محمدی
خاطره محمدی
سه شنبه, 27 اردیبهشت 1

دسته بندی: english placement tests

زمان مطالعه: 10 دقیقه

شرکت در آزمون زبان انگلیسی یک گام مهم برای متخصصان مراقبت‌های درمان است که به دنبال مهاجرت، ثبت‌نام و کار در یک کشور انگلیسی‌زبان هستند. آزمون OET  (تست انگلیسی شغلی) یک امتحان مهارت زبان انگلیسی است. همچنین با استفاده از این آزمون سطح زبان متقاضیان مورد ارزیابی قرار می‌گیرد. اگر با هدف تحصیل و یا کار قصد مهاجرت دارید، بهتر است از قبل در مورد آزمون ها و امتحانات ورودی اطلاعات لازم را کسب کنید. آزمون OET برای تقویت زبان افراد در حوزه درمان نیز مفید است. برای قبولی در این آزمون داوطلبان باید در هر یک از مهارت‌های شنیدن، خواندن، نوشتن و صحبت‌کردن نمره لازم را کسب کنند. ساختار این آزمون در مهارت‌های مختلف، متفاوت است و زمان مشخصی دارند که طبق آن متقاضی باید به سؤالات هر بخش پاسخ دهد.

ادامه مطلب
خاطره محمدی
خاطره محمدی
پنجشنبه, 22 اردیبهشت 1

دسته بندی: english placement tests

زمان مطالعه: 10 دقیقه

آزمون آیلتس به‌عنوان یک آزمون جهانی معتبر برای اعطای مدرک به متقاضیان آن داده می‌شود. این آزمون مهارت‌های مختلفی از جمله Reading، Writing، Listening، Speaking و سرعت و دقت متقاضیان را مورد سنجش قرار می‌دهد. آزمون ماک آیلتس (IELTS mock test) آزمون شبیه‌سازی‌شده از آیلتس است. اگر با هدف تحصیل و یا کار قصد مهاجرت دارید، بهتر است از قبل در مورد آزمون ها و امتحانات ورودی اطلاعات لازم را کسب کنید. در ادامه به شما می‌گوییم که چگونه آزمون ماک آیلتس روشی برای موفقیت در آزمون آیلتس به شمار می‌آید.

ادامه مطلب
خاطره محمدی
خاطره محمدی
چهارشنبه, 21 اردیبهشت 1

دسته بندی: english placement tests

زمان مطالعه: 10 دقیقه

آزمون تافل که در اکثر کشورها به رسمیت شناخته می‌شود و اعتبار بالایی دارد. کسب نمره قبولی در این آزمون به‌منظور اهداف زیادی مورد استفاده قرار می‌گیرد. مثلاً برخی از افراد برای تحصیل، کار، مهاجرت و ... باید در آزمون تافل شرکت کنند. این آزمون معمولاً اینترنتی برگزار می‌شود. اگر قصد مهاجرت تحصیلی را دارید، بهتر است از قبل در مورد آزمون ها و امتحانات ورودی اطلاعات لازم را کسب کنید.  برای آماده‌شدن مؤثر برای تافل، باید الگوی امتحان تافل را بدانید: ساختار آزمون چگونه است، چه نوع سؤالاتی از شما می‌پرسد، و چگونه می‌توانید در نهایت از این اطلاعات برای کسب نمره بالا در روز آزمون استفاده کنید. د ادامه اطلاعات بیشتری در خصوص این آزمون به شما ارائه می‌شود.

ادامه مطلب
تعیین سطح زبان انگلیسی

شاید این سوال‌ها با یکدیگر متفاوت باشند، اما باید متوجه این نکته باشیم که همه این سوالات و جواب‌ها زیر نظر اساتید معتبر بین‌المللی طراحی شده‌اند.

در حال حاضر بیشتر آزمون‌های آنلاین از سوالات کتبی تشکیل شده‌اند. تمامی این سوالات چهار گزینه‌ای هستند. بیشتر سوالات درباره لغات و گرامر هستند. البته برخی سایت‌های معتبر طوری سوالات را مطرح می‌کنند که هر چهار مهارت زبان آموزان را بسنجند. در پایان سوالات، افراد می‌توانند نتیجه را در همان لحظه مشاهده کنند. حتی جواب‌های درست نیز برای زبان آموزان آماده است.

خودآزمایی: خودآزمایی به طور کلی در مورد همه افراد صدق می‌کند. زبان آموزان زبان انگلیسی با شرکت در این آزمون‌ها می‌توانند از سطح خود مطلع شوند. تعیین سطح: این مورد برای کسانی است که از این آزمون هدفی بیشتر از سنجش خود دارند. در این مورد افراد می‌خواهند در کلاس‌های آموزشی شرکت کنند. در این صورت نیاز است که با یک آزمون تعیین سطح انگلیسی معتبر، خود را بسنجند. بعد از آن جواب آزمون را به آموزشگاه مورد نظر می‌برند و در همان سطحی که قرار دارند به یادگیری زبان انگلیسی ادامه می‌دهند.

در تیکا، علاوه بر آزمون های تعیین سطح در بخش تعیین سطح سایت، شما با انتخاب استاد مناسب خود می توانید در یک جلسه آنلاین تعیین سطح شوید.

بسیاری از زبان آموزان به اشتباه تصور می‌کنند در همان سطحی که هستند، میزان دانششان از زبان انگلیسی نیز در همان سطح است. ممکن است برخی از زبان آموزان در سطح پیشرفته باشند اما در تعیین سطح زبان انگلیسی دانششان کمتر باشد. این آزمون از آن جهت مورد اهمیت است که زبان آموزان به نقطه ضعف‌های خود پی می‌برند. در این صورت است که می‌توانند بر روی نقاط ضعف خود بیشتر کار کنند.

چرا آزمون تعیین سطح انگلیسی؟

چرا آزمون تعیین سطح انگلیسی؟

هنگامی که افراد برای رجوع به آموزشگاه زبان انگلیسی با این سوال مواجه شوند، در چه سطحی هستید، جواب درستی نمی‌توانند بدهند. در اینجا است که باید از زبان آموزان آزمون تعیین سطح انگلیسی بگیرند. آزمون‌های تعیین سطح زبان انگلیسی این امکان را فراهم می‌کند که افراد متوجه شوند از چه میزان دانش زبانی برخوردارند.

آزمون تعیین سطح زبان انگلیسی معمولا با ۲ روش آنلاین و حضوری صورت می‌گیرد. بیشتر آزمون‌های آنلاین به صورت رایگان در اختیار مردم هستند. تنها کافی است که افراد در سایت مورد نظر ثبت نام کنند و بعد به صفحه سوالات ارجاع داده می‌شوند.

لینک مفید: آزمون تعیین سطح فرانسوی

آزمون تعیین سطح شفاهی

این نوع آزمون یکی از روش‌های تعیین سطح انگلیسی است. به عنوان یکی از معتبرترین روش‌های تعیین سطح در کل کشورهای جهان نام برده می‌شود. در این روش یک نفر با زبان آموز شروع به صحبت کردن می‌کند. حتی ممکن است فایل‌های صوتی نیز روشن کنند و از زبان آموزان بخواهند بر اساس فایل صوتی به سوالات جواب دهند.

در این مواقع لازم است که زبان آموزان با دقت به فایل‌های صوتی گوش دهند. بهتر است که افراد هنگام پاسخ دادن به سوالات از کلمات متنوعی استفاده کنند. این نشان می‌دهد که زبان آموزان از دایره لغات متنوع و گسترده‌ای برخوردار هستند. از مشکلاتی که در اکثر مواقع برای زبان آموزان در آزمون تعیین سطح شفاهی پیش می‌آید استرس است. در این مواقع زبان آموزان دچار استرس می‌شوند و ممکن است نتوانند جواب سوالات را به خوبی بدهند.

آزمون تعیین سطح کتبی

یکی دیگر از این روش‌ها، آزمون تعیین سطح کتبی است. همانطور که از نام آن پیداست، در این روش از زبان آموزان آزمون کتبی گرفته می‌شود. سوالات این آزمون از سطح ساده شروع شده و گام به گام به سوالات سطح پیشرفته می‌رسد. بیشتر سوالات در آزمون تعیین سطح کتبی، سوالات گرامری و دستوری و نوشتاری هستند. مسئولان در این نوع آزمون مدت زمان مشخصی را برای زبان آموزان تعیین می‌کنند.

آزمون تعیین سطح حضوری

در این نوع آزمون تعیین سطح انگلیسی، از زبان آموزان به صورت حضوری آزمون گرفته می‌شود. در این مواقع افراد به آموزشگاه مورد نظر می‌روند و با مسئول آزمون به صحبت و گفتگو می‌پردازند. در این آزمون نیز سوالات از سطح ساده و مبتدی شروع شده و به سطح پیشرفته می‌رسند. افراد نباید دچار استرس شوند و باید با آرامش و شمرده شمرده به سوالات پاسخ مناسب دهند.

از این روش به عنوان بهترین سنجش برای دانش زبان انگلیسی زبان آموزان نام می‌برند. زیرا مسئولان آموزشگاه سوالات را به صورت شفاهی و کتبی در دسترس زبان آموزان قرار می‌دهند. همچنین از همه جهات زبان آموزان را مورد سنجش قرار می‌دهند.

آزمون تعیین سطح آنلاین

این آزمون یکی از جدیدترین روش‌های آزمون تعیین سطح انگلیسی است. آزمون تعیین سطح انگلیسی به صورت آنلاین، جدیدا با فراگیر شدن اینترنت در بین مردم رواج پیدا کرده است. هچنین در حال حاضر به دلیل شیوع گسترده بیماری کرونا بیشتر رشد پیدا کرده. زبان آموزان می‌توانند با استفاده از اینترنت در هر جایی که هستند و در هر موقع که خواستند این آزمون را انجام دهند.

حتی به تازگی بیشتر آموزشگاه‌های زبان انگلیسی از این روش برای سنجش زبان آموزان استفاده می‌کنند. به دلیل اینکه این روش تعیین سطح، به صورت آنلاین است، توانسته محبوبیت ویژه‌ای در بین مردم داشته باشد. البته لازم است که آزمون تعیین سطح آنلاین، به صورت همه جانبه مطرح شود تا مفید و کارآمد باشد. بهترین حالت در این نوع آزمون تعیین سطح، به صورت شفاهی و کتبی است. چون تنها در این صورت است که این آزمون می‌تواند سنجشی برای زبان آموزان زبان انگلیسی باشد.

در حال حاضر بیشتر آزمون‌های آنلاین از سوالات کتبی تشکیل شده‌اند. تمامی این سوالات چهار گزینه‌ای هستند. بیشتر سوالات درباره لغات و گرامر هستند. البته برخی سایت‌های معتبر طوری سوالات را مطرح می‌کنند که هر چهار مهارت زبان آموزان را بسنجند. در پایان سوالات، افراد می‌توانند نتیجه را در همان لحظه مشاهده کنند. حتی جواب‌های درست نیز برای زبان آموزان آماده است.

لینک مفید: 50 سوال آزمون تعیین سطح انگلیسی

هدف آزمون‌های تعیین سطح انگلیسی

آزمون‌های تعیین سطح انگلیسی دارای ویژگی‌ها و اهداف زیادی هستند. به طور کلی ۲ هدف بسیار مهم از برگزاری این آزمون وجود دارند که در شرح زیر به آن‌ها اشاره خواهیم کرد.

  • خودآزمایی: خودآزمایی به طور کلی در مورد همه افراد صدق می‌کند. زبان آموزان زبان انگلیسی با شرکت در این آزمون‌ها می‌توانند از سطح خود مطلع شوند.
  • تعیین سطح: این مورد برای کسانی است که از این آزمون هدفی بیشتر از سنجش خود دارند. در این مورد افراد می‌خواهند در کلاس‌های آموزشی شرکت کنند. در این صورت نیاز است که با یک آزمون تعیین سطح انگلیسی معتبر، خود را بسنجند. بعد از آن جواب آزمون را به آموزشگاه مورد نظر می‌برند و در همان سطحی که قرار دارند به یادگیری زبان انگلیسی ادامه می‌دهند.

آزمون تعیین سطح انگلیسی در تیکا

آزمون‌هدف آزمون‌های تعیین سطح انگلیسیهای تعیین سطح انگلیسی معتبر می‌توانند در هر چهر مهارت، گفتاری (Speaking)، شنیداری (Listening)، خواندن (Reading) و نوشتن زبان آموزان را بسنجند. البته در مواردی نیز زبان آموزان علاوه بر این چهار مهارت می‌توانند خود را در گرامر و لغات نیز محک بزنند. افرادی که مشغول به یادگیری زبان انگلیسی هستند باید هر چند مدت یک بار در این آزمون شرکت کنند. در این صورت می‌توانند سطح خود را بدانند و برای موفقیت بیشتر، تلاش بیشتری کنند. در تیکا هم شما میتوانید برای تعیین سطح زبان خود استاد مناسب را انتخاب کنید و تعیین سطح شوید.

به مقالات این دسته امتیاز دهید . . . 0 امتیاز