english story

تا چه حد از اهمیت داستان کوتاه انگلیسی در یادگیری زبان مطلع هستید؟

خاطره محمدی
خاطره محمدی
شنبه, 28 خرداد 1

دسته بندی: english story

زمان مطالعه: 10 دقیقه

داستان نویسی یک مهارت بسیار مفید است. خواندن می‌تواند ذهن شما را به دنیایی از کلمات تازه و معرکه‌ای باز کند و سطح آموزش زبان انگلیسی شما را ارتقا دهد. اگر شما یک نویسنده حرفه‌ای نیستید، اما نوشتن یک داستان که مطالب مفیدی دارد، می‌تواند به مردم کمک کند تا مطالب ارزنده‌ای را یاد بگیرند، اما هنگامی‌که قصد نوشتن داستان حرفه‌ای به زبان انگلیسی را دارید موضوع کمی فرق می‌کند  زیرا به نظر می‌رسد این کار کمی سخت باشد به خصوص برای افرادی که تا به حال این کار را انجام نداده‌اند. اما باید گفت جای نگرانی نیست زیرا دستورالعمل‌ها و روش‌های مختلفی وجود دارد که با بهره‌گیری از آن‌ها می‌توانید شروع به نوشتن داستان موردنظر خود کنید. در ادامه می‌خواهیم درباره آموزش نوشتن داستان به زبان انگلیسی به روش حرفه‌ای بیشتر صحبت کنیم، اما قبل از آن بهتر چند نکته بسیار مهمی که هر نویسنده باید در نوشته‌های خود به کار ببرد را بررسی کنیم.

ادامه مطلب
زینب ناصری
زینب ناصری
پنجشنبه, 04 آذر 0

دسته بندی: english story

زمان مطالعه: 6 دقیقه

دانلود کتاب های انگلیسی هری پاتر - مجموعه کامل

ادامه مطلب
پرستو غفاری
پرستو غفاری
یکشنبه, 24 مرداد 0

دسته بندی: english story

زمان مطالعه: 15

10 کتاب خوب و ساده انگلیسی که هم لذت خواندن و هم لذت یادگیری انگلیسی را برای شما به ارمغان می آورند.

ادامه مطلب
پرستو غفاری
پرستو غفاری
پنجشنبه, 29 آبان 99

دسته بندی: english story

زمان مطالعه: 10 دقیقه

در این پست، 8 وب سایت از بهترین منابع آنلاین به منظور گوش کردن به قصه هایی به زبان انگلیسی خواهید یافت.

ادامه مطلب
زینب ناصری
زینب ناصری
سه شنبه, 24 تیر 99

دسته بندی: english story

زمان مطالعه: 5 دقیقه

مجموعه کتاب های زبان انگلیسی ساده شده و سطح بندی شده بوکوارمز Bookworms مجموعه ای شامل بیش از صد کتاب از ژانرهای مختلف زبان انگلیسی میشوند: ژانر وحشت، کارآگاهی، عاشقانه، کلاسیک و حتی علمی. مجموعه بوک وارمز به شش سطح تقسیم میشود

ادامه مطلب
زینب ناصری
زینب ناصری
دوشنبه, 14 بهمن 98

دسته بندی: english story

زمان مطالعه: 15 دقیقه

یکی از بهترین و جذاب‌ترین راه‌های درک متن نوشته شده به زبان انگلیسی، خواندن داستان‌های کوتاه نوشته شده به این زبان بین المللی است. هنگام خواندن یک داستان کوتاه در وقت استراحت و خارج از کلاس، استرس خواندن یک متن انگلیسی در یک محیط رسمی به شما دست نمی دهد.

ادامه مطلب
زینب ناصری
زینب ناصری
چهارشنبه, 23 مرداد 98

دسته بندی: english story

زمان مطالعه: 7 دقیقه

نوشتن یک داستان کوتاه انگلیسی میتونه چالش و سرگرمی خوبی برای محک زدن خودتون باشه

ادامه مطلب
داستان کوتاه انگلیسی

حکایت، داستان بسیار کوتاه، افسانه، داستان طنز، داستانک(Drabble )، داستان در داستان، داستان تصویری، داستان حماسی (Anecdote ) و...

فراگیری لغات جدید، تقویت و تثبیت یادگیری، آموزش نامحسوس نکات دستوری، آموزش جمله‌بندی و داستان‌سرایی، گسترش افق دید، آموزش نکته‌های اخلاقی و رفتاری، فراگیری مطالب علمی، فراغت روح و فکر از مسائل و مشکلات روزانه، افزایش سطح دانش

یادگیری زبان انگلیسی به توانایی‌های سمعی و بصری افراد بستگی دارد. خواندن داستان کوتاه انگلیسی سبب تقویت توانایی ذهنی و بصری زبان‌آموز می‌شود. در حالیکه شنیدن مطالب آموزشی به‌اندازه مطالعه مطالب در کیفیت یادگیری مؤثر است. گوش دادن داستان‌های کوتاه برای آموزش زبان و تقویت قوه گفتار فرد نقش بسزایی دارد.

کتاب‌هایی چون: این کتاب رو باز نکن، جوجه اردک زشت، جک و لوبیای سحرآمیز، تکه‌ی طلا و قلم‌مو سحرآمیز انتخاب مناسبی برای افراد مبتدی می‌باشند. می‌توان برای دانلود قابل پی‌دی‌اف و فایل صوتی کتاب‌های مختلف به سایت‌های معتبر مراجعه نمود.

زبان انگلیسی به‌عنوان محبوب‌ترین و کاربردی‌ترین زبان رایج دنیا شناخته می‌شود. ازاین‌رو یادگیری آن امری حائز اهمیت است. یادگیری زبان انگلیسی به شرکت در کلاس‌های آموزشی محدود نمی‌شود. بلکه فراگیری صحیح زبان انگلیسی به مطالعه و تمرین مستمر بستگی دارد.

داستان کوتاه زبان منبعی مناسب برای تقویت مهارت و گسترش دایره لغات زبان‌آموزان است. گوش فرادادن به فایل‌های صوتی یا مطالعه متن کتاب سبب تقویت توانایی سمعی و بصری فرد در زبان انگلیسی می‌شود. شنیدن ف فایل‌های صوتی داستان انگلیسی اشتباهات لفظی مکالمات انگلیسی را به‌طور چشمگیری کاهش می‌دهد.

داستان‌های کوتاه خارجی علاوه بر تقویت زبان، تجربیات متفاوتی را در اختیار افراد قرار می‌دهند. انتخاب هوشمندانه کتاب داستان کوتاه نقش بسزایی در تربیت کودکان ایفا می‌کند. این کتاب‌ها علیرغم قیمت مناسب، محتوای جذاب و خارق‌العاده‌ای دارند؛ بنابراین نباید از مطالعه آن‌ها غافل شد.

ویژگی‌های داستان کوتاه انگلیسی

ویژگی‌های داستان کوتاه انگلیسی گام اول در آشنایی با داستان کوتاه انگلیسی، بررسی تعریف داستان کوتاه است. به اعتقاد اغلب مردم داستان کوتاه، داستانی است که در کمتر از نیم ساعت خوانده شود. ازنظر نویسندگان و صاحب‌نظران کتاب‌خوانی، داستان‌های آموزنده کمتر از ۵۰۰۰ لغت، داستان کوتاه به شمار می‌آیند. ازاین‌رو داستان‌های کوتاه خارجی و ایرانی دارای حداکثر ۵۰۰۰ لغت هستند. داستان کوتاه انگلیسی مانند داستان کوتاه‌زبان‌های دیگر، نمایشی از طبیعت انسانی هستند. در چنین داستان‌هایی اغلب شخصیت‌ها در انتهای داستان دچار تغییر و تحول می‌شوند. این داستان‌ها به‌طورمعمول حاوی پیام آموزنده و ادبی می‌باشند. درواقع داستان‌های کوتاه با هدف پند و اندرز نوشته می‌شوند. در ورای ظاهر کوتاه و ساده این نوشته‌ها، مفهوم‌های عمیق انسانی نهفته‌اند. داستان‌های کوتاه دارای شخصیت‌های محدود و جملات کوتاه و مفهومی می‌باشند. خواندن آن‌ها سبب ایجاد حس کنجکاوی و لذت در فرد می‌گردد. یکی از خصوصیات بارز داستان کوتاه خارجی، جملات ساده و قابل‌درک است. این داستان‌ها به دلیل محتوای جذاب و ساده برای تمام سنین قابل‌استفاده هستند.

انواع داستان کوتاه انگلیسی

داستان کوتاه انگلیسی همچون داستان‌های فارسی در انواع مختلفی به رشته تحریر درمی‌آیند. شناخت انواع داستان کوتاه در انتخاب موضوع مورد مطالعه مؤثر است. انواع داستان کوتاه زبان انگلیسی شامل حکایت، داستان بسیار کوتاه، افسانه، داستان طنز، داستانک، داستان در داستان، داستان تصویری، داستان حماسی و... می‌باشند. حکایت یا Anecdote نوعی از داستان کوتاه انگلیسی پرطرفدار است. حکایت درواقع نوعی داستان واقعی است که در مورد موقعیت یا اشخاص خاصی بیان می‌شود. حکایات به‌منظور بیان نکته‌ای آموزنده نوشته می‌شوند. حکایات بسیار کوتاه اما پرمعنی و با مفهوم هستند. داستان‌های بسیار کوتاه یا Drabble حداکثر ۱۰۰ کلمه دارند. این نوشته‌ها با هدف سنجش مهارت نوشتاری نویسنده و آموزش‌های کوتاه نگارش می‌شوند. افسانه یا Fable نوعی داستان کوتاه انگلیسی با شخصیت‌های افسانه‌ای و شبه انسانی است. افسانه‌ها با طراحی خلاقانه، محبوب بسیاری از کودکان می‌باشند. مضمون و هدف نهایی افسانه‌ها پندآموزی و انتقال نکات اخلاقی است. داستان‌های کوتاه طنز از محبوب‌ترین داستان‌های نگارش شده هستند. جان‌مایه این داستان‌ها، آموزش و انتقال نکات تربیتی در قالب طنز و فکاهی است.

برای "دانلود کتاب های انگلیسی هری پاتر - مجموعه کامل" روی عنوان کلیک کنید.

 

انواع داستان کوتاه انگلیسی کاربردی

معرفی داستان کوتاه انگلیسی داستان کوتاه انگلیسی در انواع صوتی، نوشتاری و تصویری مورداستفاده قرار می‌گیرد. داستان صوتی حاصل تبدیل متن داستان به فایل صوتی است که طی سال‌های اخیر رایج شده است. داستان کوتاه تصویری، تلفیقی از تصویر و متن است. این داستان‌ها اغلب برای کودکان نوشته می‌شوند. گاهی داستان‌های تصویری با هدف آموزش بزرگ‌سالان نیز نوشته می‌شوند. داستان کوتاه انگلیسی صوتی برخلاف داستان نوشتاری در مکان‌های عمومی، مسافرت و هنگام رانندگی قابل‌استفاده است. تمام داستان‌های نوشتاری به‌راحتی به فایل صوتی تبدیل می‌شوند. استفاده از فایل‌های صوتی برای زبان‌آموزان بسیار حائز اهمیت است. داستان‌های صوتی و تصویری امکان درک بیشتر و بهتر مطلب را فراهم می‌کنند.

برای مطالعه بیشتر: داستان کوتاه فرانسوی

 

اهمیت داستان‌های کوتاه برای آموزش زبان

یادگیری زبان انگلیسی تنها با شرکت در کلاس‌های آموزشی و خواندن کتاب‌های درسی امکان‌پذیر نیست. خواندن داستان کوتاه انگلیسی در آموزش، تثبیت و تقویت آموزه‌های زبان انگلیسی نقش بسزایی دارد. آموزش زبان انگلیسی بدون خواندن و نوشتن مطالب و داستان‌های کوتاه تأثیر چندانی در یادگیری فرد نخواهد داشت. مطالعه داستان کوتاه سبب آموزش لغات و مفاهیم جدید در قالب سرگرمی و تفریح خواهد شد. جملات ساده و مفاهیم ابتدایی داستان کوتاه انگلیسی برای افراد مبتدی و حرفه‌ای نیز مناسب هستند. افراد مبتدی با مطالعه این داستان‌ها علاوه بر آشنایی با لغات جدید، نکات دستوری کاربردی را فرامی‌گیرند. افراد با خواندن داستان‌های کوتاه علاوه بر مفاهیم درسی، اصطلاحات و ضرب‌المثل‌های معروف انگلیسی را فرامی‌گیرند.

مزایای داستان کوتاه انگلیسی

مطالعه داستان کوتاه انگلیسی به دلیل مزایای آموزشی و تربیتی بر خواندن داستان‌های کوتاه فارسی ارجحیت دارد. داستان‌های کوتاه انگلیسی دارای ساختاری ساده، مضمون جذاب و نکات اخلاقی کاربردی می‌باشند. خواندن داستان کوتاه برای زبان‌آموزان مزایای گسترده‌ای دارند. مهم‌ترین مزایای مطالعه داستان کوتاه به شرح ذیل می‌باشند.

  • فراگیری لغات جدید
  • تقویت و تثبیت یادگیری
  • آموزش نامحسوس نکات دستوری
  • آموزش جمله‌بندی و داستان‌سرایی
  • گسترش افق دید
  • آموزش نکته‌های اخلاقی و رفتاری
  • فراگیری مطالب علمی
  • فراغت روح و فکر از مسائل و مشکلات روزانه
  • افزایش سطح دانش

مزایای داستان صوتی زبان انگلیسی

مزایای داستان صوتی زبان انگلیسی یادگیری زبان انگلیسی به توانایی‌های سمعی و بصری افراد بستگی دارد. خواندن داستان کوتاه انگلیسی سبب تقویت توانایی ذهنی و بصری زبان‌آموز می‌شود. در حالیکه شنیدن مطالب آموزشی به‌اندازه مطالعه مطالب در کیفیت یادگیری مؤثر است. گوش دادن داستان‌های کوتاه برای آموزش زبان و تقویت قوه گفتار فرد نقش بسزایی دارد. شنیدن نحوه تلفظ و لحن گوینده داستان‌های صوتی علاوه بر تسهیل خواندن، ماندگاری لغات را در ذهن تقویت می‌کند. مطالعه و شنیدن هم‌زمان فایل صوتی یک داستان کوتاه، تأثیری خارق‌العاده بر یادگیری فرد می‌گذارد. از دیگر مزایای داستان صوتی، قابلیت استفاده از آن‌ها در زمان ترافیک، فعالیت جسمی، پیاده‌روی و اوقات تلف‌شده است. ازاین‌رو بسیاری از افراد با دانلود کتاب صوتی زبان انگلیسی از سایت‌های معتبر، سطح یادگیری خویش را افزایش می‌دهند.

کاربرد خارق‌العاده داستان انگلیسی کوتاه

معلمان آموزش زبان انگلیسی بر مطالعه داستان کوتاه انگلیسی تأکید فراوان دارند. این داستان‌ها در آموزش، تربیت و سرگرم نمودن افراد نقش بسزایی دارند. درواقع مطالعه داستان انگلیسی مثال بارز یکی تیر و چند نشان است. تمام داستان‌های کوتاه حاوی پیامی آموزنده، نکات گرامری و درسی جدید و خاصیت سرگرم‌کننده می‌باشند. ازاین‌رو مطالعه تهیه داستان‌های کوتاه برای اوقات فراغت کودکان و بزرگ‌سالان ایده بسیار مناسبی محسوب می‌شود.

 معروف‌ترین داستان‌های کوتاه انگلیسی در تیکا

با مراجعه به سامانه آموزش زبان تیکا، می‌توانید، داستان کوتاه انگلیسی مورد علاقه خود را پیدا کنید.  اغلب داستان‌های کوتاه انگلیسی با اهداف آموزشی برای تمام سنین مناسب می‌باشند؛ اما توصیه می‌شود برای یادگیری بهتر، به‌تناسب سن فرد کتاب‌های اختصاصی گروه سنی کودک، نوجوان و جوان تهیه شوند. کتاب‌هایی چون: این کتاب رو باز نکن، جوجه اردک زشت، جک و لوبیای سحرآمیز، تکه‌ی طلا و قلم‌مو سحرآمیز انتخاب مناسبی برای افراد مبتدی می‌باشند. می‌توان برای دانلود قابل پی‌دی‌اف و فایل صوتی کتاب‌های مختلف به سایت‌های معتبر مراجعه نمود. خواندن داستان‌ها و کتاب‌های زبان انگلیسی بهترین و جذاب‌ترین راه آموزش و تقویت زبان انگلیسی است. داستان‌های کوتاه برای آموزش زبان دارای ویژگی‌های جذابی چون جملات ساده و قابل‌درک، مفاهیم آموزنده و نکات آموزشی فراوان می‌باشند. ازاین‌رو مطالعه آن‌ها علاوه بر آموزش، مزایای جانبی جذابی دارد که نظر خوانندگان را جلب می‌کند.  

به مقالات این دسته امتیاز دهید . . . 0 امتیاز